Jump to content

Ei AZ011?


stefaca

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 35
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Još jednom ponavljam, majka mog drugara je pravila to u Svrljigu, kaže da se frekventni odziv i T/S parametri razlikuju užas od primerka do primerka i u istoj seriji, tako da se ja bez linearnog mikrofona i mogućnosti merenja parametra ne bih upuštao u projekte sa njima. U tom slučaju su mnogo bolji neki visatoni, vife, peerlessi i slično.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U tom slučaju su mnogo bolji neki visatoni, vife, peerlessi i slično.

Naravno. Svi znamo da su audiji mnogo bolji izbor od zastave. Mislio sam na sličan cjenovni rang...

Još jednom ponavljam, majka mog drugara je pravila to u Svrljigu, kaže da se frekventni odziv i T/S parametri razlikuju užas od primerka do primerka i u istoj seriji, tako da se ja bez linearnog mikrofona i mogućnosti merenja parametra ne bih upuštao u projekte sa njima.

Takođe svi znamo za onu "niko mene ne može malo da plati koliko ja mogu malo i loše da radim". Ne misli da su svi radnici tamo bili takvi ali eto bilo je nekih koji su svojom z---------om doveli do toga da danas sumnjamo u osnovne k-ke zvučnika iz iste serije! Pa sami su sebi i svojim sa-radnicima iskopali otkaze i uništili firmu. Pomislio sam da je ne daj Bože neki od "imaoca novca" (tajkuna/lovatora) kupio fabriku da bi pravio pristojne zvučnike iz neke početne osnove ali avaj...takvi se ovde ne rađaju. Samo kupi-prodaj,kajne proizvedi,kao da je proizvodnja kužna! Eto,još jedan čovjek kaže da su recimo niški visokotonci sasvim korektnog zvuka,pa moglo se to proizvoditi a da se na kvalitetu ostalog poradi. Makar su te osnovne parametre mogli kontrolisati kontrolom kvaliteta u proizvodnji za početak. Da ne pominjem niške lampe i njihovu proizvodnju-pa tu tek imaju tržište cijelog svijeta i već razrađen marketing! Ali kao i sve kod nas,sve ostade na "ne daj Bože..." a da ne pominjem sve te koji su radILI u proizvodnji a sad NE rade,NEzaposleni su.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moglo je... ali nije.Ali eto, imamo RAAL, više bi mi bilo žao da on propadne, nego 10 Ei fabrika. Nego, moj komentar je bio u smislu neće se dobiti bogznakakvi rezultati bez merne opreme. Pritom nisam rekao da su Ei drajveri loši (nisam ih ikada imao a jos manje proferavao, tako da stvarno ne znam) nego da su zahtevni za rad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moglo je... ali nije.Ali eto, imamo RAAL, više bi mi bilo žao da on propadne, nego 10 Ei fabrika. Nego, moj komentar je bio u smislu neće se dobiti bogznakakvi rezultati bez merne opreme. Pritom nisam rekao da su Ei drajveri loši (nisam ih ikada imao a jos manje proferavao, tako da stvarno ne znam) nego da su zahtevni za rad.

Više nego korektan odgovor. Kaži mi šta je RAAL i čime se bave? Možda je smiješno ne znati tako nešto ali ja eto ne znam...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad izguglaj negde kolika je cena tog jednog komada ribona :)

Cijena-prava sitnica! :)

Postavljena slika Raal "Original 140-15D" Ribbon Tweeter (with optional Amorphous Core)

509 američkih dolara... jasno je meni da je ovo najviša klasa(ili bar nešto najbliže tome) ali takođe shvatam i da tako nešto može da si priušti promil stanovnika na ovoj planeti. Ipak,ne bi bio nesretan da je ei-Svrljig opstao sa nekom čvršćom rukom kao vodećom i proizvodio to nešto što si može priuštiti neki procenat stanovnika iste planete. Siguran sam da se razumijemo,ali odmakli smo se već predaleko od same teme u kojoj pišemo,ljutiće se neko... Pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...