Jump to content

iMac


revox

Preporučeni Komentari

Čisto informativno da nema ko ovaj računar iMac Core Duo 2.0 20-Inch early 2006 ili slično.Dobih ga na poklon pa nešto guglah po netu.Vidim da se da unaprediti sa procesorom na core 2 duo na 2,33 i sa HDD na 500gbDobija li se na poboljšanju da se isplati ugradnja Ovaj je došao sa 2gb ram i izgleda da ne može više.Savjeti dobrodošli :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 54
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Ćuti i raduj se. Ne prčkaj, to je Mac.

Naravno, ne pada mi na pamet da džaram po njemu nego sam vidio na netu da je ovo unapređenje moguće /sa core 2 duo/ procesorom pa me zanima koliko se dobija na brzini računara.Naravno u odnosu na dobitak bitno je i koliko će koštati to unapređenje.To bi radio u regularnom servisu da na bi što zadimilo.HDD bi ubacio novi čisto iz higienskih razloga /ovaj vrti 4-5 god/ jer imam eksternih par komada tako da to nije ni nužno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a kukala mu majka kad treba izduvati prasinu iz kulera96% tih laptopa su cisti kretenizam - izuvanje iz cipela sa ciljem da kupac jeste i ispadne suckerako isti nema poklopac sa 3 srafa koji se skida da se pristupi kuleru - to nije racunar nego ujdurma

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a propo teme - ako nalazis da je izvodljivo - mozda je najbolje jos da priupitas momke iz tog servisa gde bi se to radilo - za misljenje o poboljsanju performansi

vi's da ovde na forumu sve sam krmeljas koji nije ni pomislio na tweak Mac-a

na stranu sto sam ja vid'o isti 3 -put u zivotu :sarcastic_hand:

ako se ne javi ovde - cimni Vladu na PP - on ce znati da ti kaze - radi samo na Macovima i ako neko zna , zna on .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a propo teme - ako nalazis da je izvodljivo - mozda je najbolje jos da priupitas momke iz tog servisa gde bi se to radilo - za misljenje o poboljsanju performansi

vi's da ovde na forumu sve sam krmeljas koji nije ni pomislio na tweak Mac-a

na stranu sto sam ja vid'o isti 3 -put u zivotu :sarcastic_hand:

ako se ne javi ovde - cimni Vladu na PP - on ce znati da ti kaze - radi samo na Macovima i ako neko zna , zna on .

konstruktivno :hi:

takav mi treba

Samo koji Vlada?

Meti link za Vladu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Имам га Ја и користим га само за музику. Једна од бољих машина са својих 14 кила.

Машина ко поручена за апгрејд.

Postavljena slika

sto ubi yamahu toliko? radi li ti pure direct dugme? :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto ubi yamahu toliko? radi li ti pure direct dugme? :)

Ма нисам, само сам расклопио и сад ми мрско да је склапам. Иначе сам добио на поклон не исправну.Комбинујем шта даље са њом :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@zeone morao si da ga otvoris pa to ti je....@revoximas srece to je vrlo dobra kompaktna masinasluzice te godinamanema potrebe da ubrzavas sistem neces dobiti mnogosem eventualno da ubacis duplo vece memorijemada i sa tim to vec radi veoma brzoi sto je vaznije pouzdanije od mnogih brzih masinaveca brzina ti je ako ces da shiljes raketu u svemir....radice ti skoro sve dobroa mozes eventualno da instaliras novi OSXsa tim sto ce ti pojesti dosta mesta na HDu.Sto bi reko Zdrvko Colic "ja tu nista ne bi mjenjo".naravno ciscenje ventilatora i hladnjakamada se te masine slabo greju inacepa onda instaliraj temperature monitori to je to.A ako je samo za audio, filmove i netpih, nemas nikvih problemaZiveo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@revoximas srece to je vrlo dobra kompaktna masinasluzice te godinamanema potrebe da ubrzavas sistem neces dobiti mnogosem eventualno da ubacis duplo vece memorijemada i sa tim to vec radi veoma brzoi sto je vaznije pouzdanije od mnogih brzih masinaveca brzina ti je ako ces da shiljes raketu u svemir....radice ti skoro sve dobroa mozes eventualno da instaliras novi OSXsa tim sto ce ti pojesti dosta mesta na HDu.Sto bi reko Zdrvko Colic "ja tu nista ne bi mjenjo".naravno ciscenje ventilatora i hladnjakamada se te masine slabo greju inacepa onda instaliraj temperature monitori to je to.A ako je samo za audio, filmove i netpih, nemas nikvih problemaZiveo

Ima 2gb memorije to mu limit kolko vidim,Nije za mene nego za ćerku grafički dizajner da ima na čemu radit, zato sam i mislio da to eventualno uradim.Inače Mac je radio 3-4 godineČišćenje se podrazumjeva
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@zeone morao si da ga otvoris pa to ti je...

Ма то је машина коју можеш да расклопиш на коленима и малте не све урадиш што си замислио, а не као класични ПЦ :sarcastic_hand: Амери су то направили баш баш. да видиш амо Г4 лап топ. да и њега расклопим?Све је на изволте, а замене било чега не изискује ама баш никакав алат осим крстасрог одвијача ака шрафцигера
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima 2gb memorije to mu limit kolko vidim,

Nije za mene nego za ćerku grafički dizajner da ima na čemu radit, zato sam i mislio da to eventualno uradim.

Inače Mac je radio 3-4 godine

Čišćenje se podrazumjeva

Uh, uh, uh... Pa o kakvim lapovima onda pričamo? Za komforan rad njoj treba desktop sa quad-core CPU-om, bar 4GB RAM-a i grafička sa min 2GB RAM-a. Sve ostalo je fleksibilno.

Jedini lap koji vidim u ovoj priči je lap za prezentacije materijala klijentima - u tom slučaju će pomenutim Mekonja da završi pos'o bez problema. Dokle god pričamo o dizajniranju, molio bih da se čitalac vrati na prvi pasus. :umnik2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh, uh, uh... Pa o kakvim lapovima onda pričamo? Za komforan rad njoj treba desktop sa quad-core CPU-om, bar 4GB RAM-a i grafička sa min 2GB RAM-a. Sve ostalo je fleksibilno.

Jedini lap koji vidim u ovoj priči je lap za prezentacije materijala klijentima - u tom slučaju će pomenutim Mekonja da završi pos'o bez problema. Dokle god pričamo o dizajniranju, molio bih da se čitalac vrati na prvi pasus. :umnik2:

Definitivno. Ja za rad (PC, nije Mac!) imam 4 jezgra, svako na 3.8GHz, 6G DDR3 na 1800MHz, GPU nVidia Quadro FX580 i relativno novi 1T WD Black Caviar (600MBps - 7200RPM) pa nije ništa čudno kad krenem da radim nešto malo ozbiljnije, a ono zakuca i mulja i hoće i aplikacija da pukne...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...