Jump to content

iMac


revox

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 54
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

našo sam to i podesio na ekserni disk šta se dobija time

Dobija se na performansama programa. Photoshop koristi scratch disk kao prostor za privremeni swap podataka ukoliko nema dovoljno slobodne ram memorije za izvršenje neke operacije. Ukoliko postoji više hard diskova u mašini uvek je bolje da se ne koristi sistemski. Nisam siguran da je ekterni disk dobro rešenje, naročito ako je usb.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

našo sam to i podesio na ekserni disk šta se dobija time

Pa photoshop interno manipuliše sa materijalom (layerima) u nekompresovanom obliku, nezavisno od toga kakav je izvor, tako da što je dokument većih dimenzija i veće rezolucije i što više layera ima to im treba više memorije (da, da, opet dolazimo do memorije) i pošto mora negde da smesti te podatke kada mu ponestane RAM-a on počinje da pravi temp fajlove na hard disku i tu dolazi do velikih usporavanja u radu, a sa ovom opcijem se podešava gde će ti fajlovi biti smešteni. Ako si podesio na eksterni disk koji je npr. povezan USB konekcijom to nije dobro, pošto iako si podesio da scrath disk nije isti kao sistemski, to će pokvariti performanse pošto je USB konekcija inferiorna i usporava protok. :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobija se na performansama programa. Photoshop koristi scratch disk kao prostor za privremeni swap podataka ukoliko nema dovoljno slobodne ram memorije za izvršenje neke operacije. Ukoliko postoji više hard diskova u mašini uvek je bolje da se ne koristi sistemski. Nisam siguran da je ekterni disk dobro rešenje, naročito ako je usb.

osjetio na ovom mom doratu od laptopa /pentium 3/za svakodnevno maltretiranje i net, sa eksternim hdd preko usb ubrzo photoshop 7 bar duplo u odnosu na variantu bez :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa photoshop interno manipuliše sa materijalom (layerima) u nekompresovanom obliku, nezavisno od toga kakav je izvor, tako da što je dokument većih dimenzija i veće rezolucije i što više layera ima to im treba više memorije (da, da, opet dolazimo do memorije) i pošto mora negde da smesti te podatke kada mu ponestane RAM-a on počinje da pravi temp fajlove na hard disku i tu dolazi do velikih usporavanja u radu, a sa ovom opcijem se podešava gde će ti fajlovi biti smešteni. Ako si podesio na eksterni disk koji je npr. povezan USB konekcijom to nije dobro, pošto iako si podesio da scrath disk nije isti kao sistemski, to će pokvariti performanse pošto je USB konekcija inferiorna i usporava protok. :hi:

ne može pokvariti :sarcastic_hand: bar ne na ovome koji je za dnevnu upotrebu i net pošto tu nema šta da pokvari jer je pentium 3 na 745Mhz i sa 256rama a radi na xp i photoshop 7 pa vidi kako mu je :sporty095_2::sarcastic_hand: a ovo ga je ubrzalo na photoshopu bez ako sam ja što uobrazio :connie_nutzo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Placebo :sarcastic_hand: Inače mnogo ne vodim računa o lokaciji scratch diska, iako imam tri harda u računaru, jednostavno, iako ova opcija naravno ima smisla u ovim modernim sistemima se ne zna ko pije, ko plaća, operativni sistem, aplikacije i još trista čuda svi otimaju i uzimaju što harda što rama, tako da je upitno koliki su stvarni benefiti, evo Premiere na jedno mesto upisije peak fajlove, na drugo mesto conforming kada je morao da ga odradi, na treće previewe, :connie_nutzo: a ko zna šta za to sve vreme radi windows :sarcastic_hand: Ima smisla, naravno, ali prevashodno u ekstremno optimizovanim sistemima kao što kaže BokiVokiToki sa dedicated SSD diskom za scratch (ili barem RAID niz običnih hardova ili još bolje RAID SSD-ova) pa onda možemo dalje da pravimo dedicated SSD striktno za windows pagefile, itd. itd.Naravno pre svega toga, staviti na papir šta se i po kojoj ceni radi na računaru i koliko se naplaćuje tih ekstra par sekundi/minuta/sati pa čak i dana ubrzanja tj. ne uzimati brz računar brzog računara radi :)I naravno, prvo potrpati u računar koliko god memorije može da primi :sarcastic_hand:EDIT : Ruku na srce, u toj matoroj trojci je verovatno i hard disk neki stariji i sporiji, pa je ovaj moderniji eksterni verovatno brži čak iako je ograničen sa nekih maksimalno dvadesetak megabajta u sekundi protoka koliko mu nudi USB.EDIT 2 : Izvinjavam se članu BokiTokiVoki što sam pogrešno napisao nick :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam našao rešenje za slučajeve kada treba da se radi na eksternom disku... 500GB Fujitsu e-SATA... Kvaka je da ne može da se otkači ili nakači ako računar nije isključen, i naravno, mora da ima priključak/slot na MB. Zanimljivo da je benchmark pokazao da je taj eSata po mnogim performansama bolji tj brži od sistemskog diska :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

ma tu je najvaznije to sto i na fakultetu imaju isto OSXkoji u principu nema virusa,pa ako se formatira prenosna memorija na OSX sistemonda mogu kod kuce da se rade vezbea bez prenosenja virusakoji stalno ostecuju sistem i mogu se izgubiti radovi i vezbea da ne spominjem to sto ce devojka bespotrebno da se nervira i gubi vreme na gluposti...moze i sa bezbednije surfuje.ja sa windowsom uopste i ne izlazim na mrezu...samo sa OSX-om.a brzina je zadovoljavajuca cak i bez dodatka memorije i moze i za manju video obradua ne samo za sliku.imao sam G4 powerbook nekad davno i radio je odlicno sistem nikad nije paoi nisam izgubio nijedan podatak....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...