Jump to content

Tannoy 12" Monitor Red LSU/HF/12-L


neskor

Preporučeni Komentari

Kada moze na onom forumu da kupuju JBL monitore za smesne pare, mozemo i mi ovde da kupimo Tannoye za jos smesnije pare Postavljena slika

Juce sam imao srece da naletim na ove monitorcice i odmah ih uzeo.

Sama kutija je kopija Berkeley kabineta.

Stanje se moze videti na slikama.

Na zalost prethodni vlasnik je pre par meseci menjao vesanje jer mu je unuka probusila olovkom originalno vesanje, kakva steta Postavljena slika , bolje da nije nista dirano.

Novo vesanje je sundjerasto i sto je jos gore majstor je celu unutrasnju stranu premazao nekim lepkom Postavljena slika

Mene sada zanima sta je najpametnije raditi sada?

Kod koga uopste da nosim da ih pregleda, kod Sinise Rankova ili Nenada Napijala ili nekog drugog?

U planu mi je i da radim novu kutiju. Ima li neko provereni nacrt?

post-72-0-48536600-1308552152_thumb.jpg

post-72-0-75817400-1308552155_thumb.jpg

post-72-0-24650400-1308552165_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Na zalost prethodni vlasnik je pre par meseci menjao vesanje jer mu je unuka probusila olovkom originalno vesanje, kakva steta http://www.diyaudio.rs

Pa gde bas pogodi u vesanje, obicno je kapica najzanimljivija deci tog uzrasta :sarcastic_hand:

A da nisu menjane i membrane ? :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel su to dual concentric tannoy-i, sa drugim kalemom u sredini za visokotonac koji je ispod kapice?U svakom slucaju, paramentri zvucnika su trajno promenjeni, te kutija mora da se pravi drugih dimenzija, po proracunu.Prvo bi trebalo pokusati da li malo tog lepka moze da se skine, naravno da se nista ne osteti usput. Ako ne moze, bolje ostavi tako pa cemo proracunati kutiju.E onda treba da odneses kod nekog da im izmeri T/S parametre, ne moras kod ovih "zverki", moze i neki forumas to da ti odradi, ali nema svako potrebne instrumente. Ima ih koji imaju i opremu i iskustva, pa neka se jave ;pKad budes imao T/S parametre, e onda je lako, izracunacemo ti nekoliko varijanti za kutiju pa ti pravi sta ti se svidja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Juce sam imao srece da naletim na ove monitorcice i odmah ih uzeo.

Баш су матори, из шездесет и неке.

Погледај овде http://www.hilberink.nl/speaker.htm

Ево како изгледа оригинално вешање:

Postavljena slika

Postavljena slika

Pa gde bas pogodi u vesanje, obicno je kapica najzanimljivija deci tog uzrasta :sarcastic_hand:

A da nisu menjane i membrane ? :scratch_head:

Ма деца су чудо :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1) za sad ih slušaj ovakve kakvi jesu.2) u međuvremenu skupi oko 200-300EUR za recone kitove http://www.reconingspeakers.com/products-page/diy-parts/diy-recone-kits-parts/tannoy-diy-recone-kits/ koje će ti već neko zalepiti kako Gospod Bog To Zapoveda

Mozda je tako i najbolje.. Ako imas para, zivaca, majstora.. Sacekas malo i imas zvucnike :dodo:

Ма деца су чудо :scratch_head:

Eh da su samo deca bilo bi dobro :). Prvi dan kada sam kupio Jamo kutije, hvala Bogu kasnije ih prodao :heh: , dodje ortak i pljas prstom u kapicu :frusty: .. Sreca te imam usisivac sa regulatorom snage pa izvukoh nekako :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije nikakva drama,kad se zamene membrane odgovarajucim recone kitombice OKmagneti su sigurno OKmozda malo slabiji ali to je normalno za alnico.a posto ima korpu preko magnea sigurno nisu udareni, na sta je alnico osetljiv.prave bonbonice :clap:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...