Jump to content

Strašno sam potrošen


Preporučeni Komentari

Strašno sam potrošen

Postavljena slika

„Ima li razlika između mladih i starih? U odnosu, u shvatanju? Ima, ima burazeru... Mladi su, što je neminovno, vrlo racionalni ljudi. Preracionalni. I za sve ste dobri, za sve ste sjajni, sem za umetnost... Zašto ti mladi ljudi koji sede kod nas u bifeu 'Ateljea' ili bilo gde, zašto ne mogu da uzmu stvar u svoje ruke? Svuda već uzimaju stvar u svoje ruke, u državi - a u pozorištu, ne! Zato što su preracionalni. Sigurno."

„Sve je to tačno, dobro, pametno, samo fali ono 'više', ono 'još'. U ovom poslu kojim se ja bavim. Sve ostalo je sjajno. Mladi ljudi su sjajni, sve što god rade dobro je. I pametno. I na svom mestu. Ali, nije za umetnost. Za umetnost mora da bude - majmunijada!"

„Ja mislim... strašno sam se potrošio. Sve sam potrošio. Užasno. To si lepo rekla - samoubistveno. Sve sam potrošio u to. U to - majmunisanje. Nema više ništa. E, zato mislim da ovi mladi ne treba da se bave tim poslom. Neka puste nas matore mečke da izigramo to što imamo, da pokažemo svetu, da zabavimo taj svet i onda - treba zabraniti pozorište!.... Lepo se okrenuti egzaktnim stvarima, građevini, medicini, pravu, ekonomiji i tako dalje... Kao što se time i bavite sjajno. Pustite nas, stare mečke, dok možemo. Dok možemo! Potpuno smo se igrali životima - baš do kraja..."

Zoran Radmilović

(razgovarala Rada Vnuk, Vijesnik, Zagreb, 1981.)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 4
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

1981. godina!Kao da je danas rečeno.Dodat ću nešto iz jedne dječje emisije, a mislim da se dobro nadovezuje:- Jesi l' čuo da će sutra padati dinari s neba?- Nisam- A je l' veruješ da ima 'tica što donosi kolače?- Ne verujem.- Jesi l' čuo da ima negde gde je stalno leto?- Nisam.- A je l' veruješ da u radiju žive mali ljudi?- Ne verujem.-E onda more m'rš iz našeg sokaka,kad ne umeš da sanjaš. (Miroslav Antić)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://tracara.com/intervju-iz-naftalina-sa-zoranom-radmilovicem/http://www.glas-javnosti.rs/node/59429/printInace mnoge anegdote i fore (mozda vecinu najoriginalnijih) , price, dosetke i duhovite sale - glumacka legenda Zoki je "pokupio' u drugovanju i boemisanju (kafanisanju) sa, siroj javnosti potpuno nepoznatim, ljudima poput: Mika Šćekić (Zoranov skolski drug) i Bora Jare - cuveni zaječarski boemi.mali info iz prve ruke posto sam i ja iz istog grada kao i Zoran R. :respect: (cesto prolazim ulicom koja nosi njegovo ime tj. gde je i Zoranova kuca u kojoj je ziveo i odrastao - tom ulicom idem na posao)Npr. evo jedne original storije:"Jedna od anegdota ali ne Zokijeva nego Mike Skecica je bila ta kada je pripit usao u avion i kada ga je stjuardesa opomenula da je pijan i ne moze u avion on je odgovorio Ali zasto gospodjo, sta ima veze sto sam pijan,pa necu ja da upravljam avionom. Zena je ostala bez teksta."http://www.vrazjaglava.com/secanjepozz ekipi
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...