Jump to content

Audial spdif/usb DAC


crni.

Preporučeni Komentari

posle dugo trazenja, probanja i eksperimentisanja najzad se naslo nesto po mom ukusujedini dac koji je ispunio sva moja ocekivanjavrhunskog kvaliteta, svetskog izgleda i sjajnog zvuka, dac koji je legao u moj sistem ko kljuc u bravu i otvorio vrata novim zvucnim dozivljajima i uzicimasto se mene tice, sa ovakvim sistemom i zvukom se moze lepo zivetiizvinjavam se na slikama, sa mobilnog su, pa su nesto losije

post-115-0-80980300-1307653649_thumb.jpg

post-115-0-66957100-1307653671_thumb.jpg

post-115-0-48886700-1307653706_thumb.jpg

post-115-0-45049400-1307653720_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 30
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

da, zaboravio sam da u naslovu dodam d-09zika je dao dobar link ka službenoj stranici i tu ima kompletan spec o uređaju sa sve slikama spolja i iznutra.@zeonfotoaparat je pao i oštetio se objektiv. u servisu je već 3 nedelje. navodno čekaju nov objektiv.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da, zaboravio sam da u naslovu dodam d-09zika je dao dobar link ka službenoj stranici i tu ima kompletan spec o uređaju sa sve slikama spolja i iznutra.@zeonfotoaparat je pao i oštetio se objektiv. u servisu je već 3 nedelje. navodno čekaju nov objektiv.

:doh: Сори, не видех наслов :doh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

inače, brankov ssdac je odlično poslužio svrsi, lepo smo se družili, ali sad ide u orman da čeka neki drugi (najverovatnije ćerkin) sistem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neka okvirna retail cena? :my2cents: i jos nesto - da li i preko USB porta ovaj DAC podrzava 24b/96kHz tj. 24b/192kHz stream ili ide do max 16b/44.1kHz tj 48kHz?? :confused1:

USB 1.1; galvanically decoupled USB front end; supported sampling frequencies up to 48 kHz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako je ovo d-9 a koliko viidim jeste, treba reci - zbog zahtevnijih audiofila - da je ovo entry level uredjaj u ponudi audiala (tj pedje rogica) i da od DA konvertera od 450e (mislim da je to lokalna cena) ne treba ocekivati da budu kraj sveta.

nisam slusao d-9 i ne sumnjam da radi sjajno za te pare ali iz razgovora sa pedjom znam sa kakvom je namerom i logikom uradjen (da se ponudi solidan i kompetentan uredjaj za najmanje novca u rastucem segmentu trzista USB DAC konvertera).

ko god ima ozbiljne ambicije u digitaliji moze slobodno da se fokusira na sprave u kojima su stvari dovedene do realnih granica, koliko je to bilo u pedjinoj moci. u gami audiala to je model S, a mozete da probate i uredjaje koje je dizajnirao za druge, recimo engleski gramofone.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepa spravica i jos lepse sto si zadovoljan. I ja jurim neki dobar DAC, i drago mi je kad vidi da je neko zadovoljan, nego vidim da ovaj nema digitalni input aes-ebu , koji je meni primaran jer na cd-u(klasse cdp.5) imam samo jedan balanced digital output aes-ebu i ti je sve od dig izlaza :doh: Ako nije tajna , koliko novaca kosta sprava?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na žalost, usb ne može više od 16/48, ali realno, to je dovoljnobar menisva muzika koja me zanima je na 16/44 i ono malo što imam na 24/96 nije bio dovoljan razlog da uzmem neki drugi dacpre svega mi je bitan dobar zvuk (koji je po mojim merilima) i kvalitetna izrada uređaja, a jednog dana kad postane svrishodno uzeću neki usb/spdif adapter ili još bolje...kupim mekintoša pa direktno sa njegovog spdifa direktno u dac

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako je ovo d-9 a koliko viidim jeste, treba reci - zbog zahtevnijih audiofila - da je ovo entry level uredjaj u ponudi audiala (tj pedje rogica) i da od DA konvertera od 450e (mislim da je to lokalna cena) ne treba ocekivati da budu kraj sveta. nisam slusao d-9 i ne sumnjam da radi sjajno za te pare ali iz razgovora sa pedjom znam sa kakvom je namerom i logikom uradjen (da se ponudi solidan i kompetentan uredjaj za najmanje novca u rastucem segmentu trzista USB DAC konvertera).ko god ima ozbiljne ambicije u digitaliji moze slobodno da se fokusira na sprave u kojima su stvari dovedene do realnih granica, koliko je to bilo u pedjinoj moci. u gami audiala to je model S, a mozete da probate i uredjaje koje je dizajnirao za druge, recimo engleski gramofone.

apsolutno tačno, ali to je ono što je meni trebalonisam spreman da dam više para za dac, a ovaj je nekoliko svetlosnih godina ispred komercijalnih uređaja ove cene (rdac, dacmagic)dakle, dobio sam veoma kvalitetan uređaj za pristojan novac, a pritom se odlično uklopio u moj sistem (otvorio ga i osvežio)model s je 1800e i to je iznos koji nikad neću dati za digitalijubtw, video sam i čuo kod pedje gramofone amp...sjajna stvar
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepa spravica i jos lepse sto si zadovoljan. I ja jurim neki dobar DAC, i drago mi je kad vidi da je neko zadovoljan, nego vidim da ovaj nema digitalni input aes-ebu , koji je meni primaran jer na cd-u(klasse cdp.5) imam samo jedan balanced digital output aes-ebu i ti je sve od dig izlaza :doh: Ako nije tajna , koliko novaca kosta sprava?

Ako već tražiš DAC u ovoj cenovnoj klasi sa AES balansiranim ulazom, predlažem ti da svakako čuješ Musical Fidelity M1. Prošle nedelje sam ga imao na probi nekih 7 dana i taj uređaj zaista odlično radi za svoju cenu. Osim toga, raspolaže i ostalim digitalnim ulazima (coax, optički, USB), a ima i balansirane XLR izlaze.Uz to prihvata izvorne materijale do 192kHz/24-bit. Koliko znam cena mu je kod nas na nivou ovog D-9 konvertera, odnosno oko 450€.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nameravao sam da malo popricekam i da probam regu i taj m1, ali stvarno vise nemam stomak za jos neki engleski bulsitkome je najvaznije da ima pun kofer ulaza i izlaza i beskonacno oversemplovanje, oni su verovatno dobro resenjejedini koji me malo pomerio je audiolab8200, ali u ovom trenutku nisam spreman da dam 770e za nesto sto mi uzgred svira po ceo dan...glavni izvor i za ozbiljnije slusanje mi i dalje sluzi cdp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nameravao sam da malo popricekam i da probam regu i taj m1, ali stvarno vise nemam stomak za jos neki engleski bulsitkome je najvaznije da ima pun kofer ulaza i izlaza i beskonacno oversemplovanje, oni su verovatno dobro resenjejedini koji me malo pomerio je audiolab8200, ali u ovom trenutku nisam spreman da dam 770e za nesto sto mi uzgred svira po ceo dan...glavni izvor i za ozbiljnije slusanje mi i dalje sluzi cdp

Strpljenje je jedno, proizvod drugo. Take it easy... :beach:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...