Jump to content

Audial spdif/usb DAC


crni.

Preporučeni Komentari

Danas ko god nešto napravi kreće od 10.000 eur. Taman na granici hi(gh)-end-a.

pa samo na izgled vredi sve parebez zezanja, uzivo gramophone izgleda ludilo, pet puta bolje nego na slikama
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 30
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Crni da li bi mogao da uporedis d-09 sa aya dac-om od istog autora.Cini mi se da sam negde citao (valjda na audiohardu) da si imao aya-u na probi... :drinks:

bas tako, pre otprilike 3 g dobio sam od pedje aya II dac na jedno posle podne i bio potpuno odusevljen, ali mi je cena bila previsoka pa sam ga cekao u seknd hend varijantiposto ga nisam docekao do danas, kupio sam d-09uporedjivanje je tesko sa ove vremenske distance, ali je moje odusevljenje d-09 isto kao sto je bilo svojevremeno sa ayommislim, to je ta skola zvuka: muzikalnost, ne preterana detaljnost, ali slusljivost na duge stazesam pedja mi je d-09 opisivao kao nesto svetliji i tanji na zvuku od njegovih dakova baziranih na tda1541medjuti, neka izvine, ja kod sebe ne cuh ni truncicu od toga sta je rekao, ali ponavljam, tesko je reci kad uredjaji nisu jedan pored drugogsigurno da je aya kvalitetnija sprava, ali da li je vredna ta razlika u ceni to svako za sebe mora da proceni
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bas tako, pre otprilike 3 g dobio sam od pedje aya II dac na jedno posle podne i bio potpuno odusevljen, ali mi je cena bila previsoka pa sam ga cekao u seknd hend varijantiposto ga nisam docekao do danas, kupio sam d-09

S' obzirom da si aktivan ovde, čudi me da nisi razmišljao o DIY rešenju - bilo kit varijanti, bilo upgrade-u CD plejera. Ja sam izvesno vreme rabio prepravljeni Sony CDP-222esD; upgrade je koštao par desetina evradi s' obzirom da ovaj plejer ima većinu neophodnih komponenata u sebi, uključujući i 1541.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

S' obzirom da si aktivan ovde, čudi me da nisi razmišljao o DIY rešenju - bilo kit varijanti, bilo upgrade-u CD plejera. Ja sam izvesno vreme rabio prepravljeni Sony CDP-222esD; upgrade je koštao par desetina evradi s' obzirom da ovaj plejer ima većinu neophodnih komponenata u sebi, uključujući i 1541.

he, nisi pratio temusalim se malo, verovatno nisi naleteo, ali ja imam diy varijantu vec dve godine-ss dac by sir oliver (siroma)uzeo covek philips cd sa tda1541a cipom, izbacio sve nepotrebne stvari, ubacio usb modul, povezao sve sto treba i nastao ssdac (srpski sirotinjski dac)i to stvarno dobro radi uz nekoliko mana: ruzan izgled i nepostojanje siroke zvucne slike (zvuk strogo izmedju dva zvucnia da se ponekad cini da se radi o mono snimku)ss dac mi je bio privremeno resenje koje je prilicno dugo trajalo jer nista bolje nisam nasao, ali mi je, uz aya II dac, bio dobra smernica u kom pravcu da se krecemi tako dodjoh do d-09eto, nadam se da sam malo pojasnio stvari
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bas tako, pre otprilike 3 g dobio sam od pedje aya II dac na jedno posle podne i bio potpuno odusevljen, ali mi je cena bila previsoka pa sam ga cekao u seknd hend varijanti

posto ga nisam docekao do danas, kupio sam d-09

uporedjivanje je tesko sa ove vremenske distance, ali je moje odusevljenje d-09 isto kao sto je bilo svojevremeno sa ayom

mislim, to je ta skola zvuka: muzikalnost, ne preterana detaljnost, ali slusljivost na duge staze

sam pedja mi je d-09 opisivao kao nesto svetliji i tanji na zvuku od njegovih dakova baziranih na tda1541

medjuti, neka izvine, ja kod sebe ne cuh ni truncicu od toga sta je rekao, ali ponavljam, tesko je reci kad uredjaji nisu jedan pored drugog

sigurno da je aya kvalitetnija sprava, ali da li je vredna ta razlika u ceni to svako za sebe mora da proceni

:headphone::matrix002:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

he, nisi pratio temusalim se malo, verovatno nisi naleteo, ali ja imam diy varijantu vec dve godine-ss dac by sir oliver (siroma)uzeo covek philips cd sa tda1541a cipom, izbacio sve nepotrebne stvari, ubacio usb modul, povezao sve sto treba i nastao ssdac (srpski sirotinjski dac)i to stvarno dobro radi uz nekoliko mana: ruzan izgled i nepostojanje siroke zvucne slike (zvuk strogo izmedju dva zvucnia da se ponekad cini da se radi o mono snimku)ss dac mi je bio privremeno resenje koje je prilicno dugo trajalo jer nista bolje nisam nasao, ali mi je, uz aya II dac, bio dobra smernica u kom pravcu da se krecemi tako dodjoh do d-09eto, nadam se da sam malo pojasnio stvari

:good: Promaklo mi, my bad.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

dac koji je ispunio sva moja ocekivanja

Posto sam od skoro vlasnik ovog DAC-a moram da kazem da i ja imam slicne utiske. Recimo da mi se mnogo mi se vise svidja nego rDac koji sam prethodno slusao.Hvala na ovoj temi jer mi je dosta pomogla da se odlucim za kupovinu.Ono sto me zanima je da li si primetio pojavu DC napona (oko 2v) na izlazu prilikom ukljucenja? S obzirom da sam dac kupio polovan a prethodni vlasnik ga je sklopio iz kit-a pokusavam da shvatim da li je ova pojava posledica lose izvedbe ili default ponasanje ovih uredjaja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...