Jump to content

DVD 9


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

+1Kod Verbatima posle izvesnog vremena javlja problem u pronalazenju drugog layera

kako sad ?preporucujes , a javlja se problem sa drugim layerom ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako sad ?preporucujes , a javlja se problem sa drugim layerom ?

+ je za ocenu maxela i ostalih gluposti.Do sad je verbatim bio najmanje zlo. A i mozda je do mog dvd citaca ako jos neko ne prijavi iste probleme.Probao sam i philips, ne pase nikako.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koristio samo Verbatim za koncerate i za sada svi živi i zdravi...Malko problematično čita jednog Peter Gabriela posle nekog vremena, al ga čita. U principu zadovoljan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam svoje uzimao u podzemnom prolazu kod Doma Omladine u BG, ali nije ti baš usput. Kad se uđe od Doma, radnja je sa desne strane, na pola prolaza, bila bar... Ovi su boje kao Verbatim silver, DVD-R, u kutiji po jedan, neka plavo-narandžasta hartija unutra. Našao sliku... Ja ih bome plaćao skoro 200 din ali nisam kupio sigurno godinu dana.Davno nisam kupovao, ali stigao juče R. Waters - In The Flesh, valja narezati.

post-53-0-33283400-1307389526_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.afterdawn.com/glossary/term.cfm/dvd-9

DVD-9

One form of DVD discs that means a single-sided dual-layer DVD disc. DVD-9 can hold approximately 7.95 gigabytes of data, even though marketers like to use the 8.5GB value instead, but this is misleading and is calculated by using so-called "Japanese gigabytes" which means that gigabyte is calculated as 1,000 megabytes, but in real computer terminology, gigabyte is 1,024 megabytes.

DVD-9 DVD-Video discs are problematic for DVD-R owners, because the cheap, writable single-layer DVDR discs can only hold the same amount of data that DVD-5 discs contain, due technical reasons. However, there are several ways to copy a DVD-9 disc to a standard, single layer DVD-R or DVD+R disc -- we have several guides available how to do this on our guide section.

DVD-9 is nowadays often used as the marketing term for dual layer DVD-R and DVD+R discs and use of that name is quite appropriate as the dual layer recordable discs can hold exactly the same amount of data as "pressed" DVD-9 discs can.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad smo već kod ovog, ako je frka ima besplatan programčić "DVD Shrink". Spakuje filma sa DL na običan DVD, s tim što prčka samo sliku a ton može da ostavi orginal. Za koncerte na brzaka završava posao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Немо' да преписујеш :sarcastic_hand::serbvidkakisicl0:

Oćemo da pljujemo malo i ono dugokoso govedo od prodavca... :sarcastic_hand:Ne viđah ga. Ili imam sreće da mu nije smena, il je bila noga u guzicu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verbatim, to je jedini dl koji moze da se nadje kod nas u Va. Zadovoljan sam.Ali TDK :respect:Ako nadjes TDK, videces, zeleni omot, kupuj i ne razmisljaj!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slazem se sa preporukama Zene. Uzmi Verbatim DL. Najmanje glavobolje. Ima ih za oko 125 dinara.Skoro ja resio (posle dugo vremena) da eksperimentisem sa dvd-medijima i uzmen 4 Maxell-a DL za probu. Odmah prvi kad sam narezao ubacim u dvd player i on pocne da preskace... Zbog "ustede" od 25 din. po dvd-u ja bacio 400 dinara... :serbvidkakisicl0:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...