Jump to content

fixed bias vs katodni otpornik


neskor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ajd Dunavko - reci decarcu u cemu je kvakafixed bias je , uslovno receno , smisljen pojavom PP pojacala , e da bi se omogucilo i neko drugo biasovanje sem A klase , a da pojacalo ne podivlja pri vecim amplitudama signalapostoje i drugi razlozi - samo razmisli o potrebnom anodnom naponu za katodni bias , te za fixni bias , pa onda razmisli i o potrebnim radnim naponima kondovaelem - lakse je koristiti veliki kond od 400V (ili 350-385) za anodni , plus jedan kond od 100 V za pomocni napon - nego koristiti jedan od 500Vpoenta je da su nekad mikrofaradi bili mnoooogo skupi ..........naravno - postoje i druge razlike izmedju fixed i cathode bias , ali je razmatranje istih neodvojivo od koncepta samog pojacalaako ides na DC spregu ampa , onda sasvim drugacije gledas i na biasovanje izlazne cevizadatak - prouciti semu AN J Ongaku konstrukcija svakog pojacala se krece oko jedne ideje vodilje , a onda sve ostalo predstavlja udovoljavanje istoj ;citaj - inzenjerski kompromisi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

d3a ima gain 90 u pentodnom spoju.u triodnom spoju ne znam, nisam probao.po mom misljenju, nije najbolje resenje za ulaznu lampu,vezano za ovaj slucaj. ima na guglu dosta resenja za SEsa 300B.na primer jedno od odlicnih resenja je 6SN7GT, lampa koja jevisestruko zvucno bolja od d3a. ne kazem da d3a ne valja, ali uovom slucaju nije najbolje resenje.

post-357-0-86561800-1306778539_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

EF86 je zvucno bolja lampa, ali ne traje kao ova (preko 10.000h).ova lampa je predvidjena za specijalna namene. vrlo je kvalitetna,ali zvucno nije najbolja.dacu jedan glup primer (nije 300b ali je svejedno) : radio sam SE saEL84 i ovim babarogama, u triodnom spoju. probao i pentodni, alinije to to. kad sam stavio EF86 - nebo i zemlja. detalji - strava i uzas.svira strava. ako te ne mrzi, probaj EF86, neces zazaliti, veruj mi. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:Viannen_loungelizard:sine jedini , vragolane moj ......... nesto debelo nije valjalo u tvojoj implementaciji ........... ako ovo nije valjalo :

post-2-0-83176900-1306782229_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neskore eto jedna varijacija za bilo koji vec postojeci 300B SET Amp koju je probao nekada davno jedan moj drugar i to je radilo i zvucalo dosta dobro . Radi se o jednoj prostoj manipulaciji sa vezivanjem vec postojeceg OPT tako da je sada sekundar vezan tako da se koristi za dobijanje lokalnog NFB -a + dobija se blaga demagnetizacija jezgra OPT sa tako vezanim sekundarom jer zajednicka anodna struja tece i kroz sekundar OPT ali u suprotnom smeru od smera od primara istog . Jedina mana : Sa uvodjenjem lokalne NFB petlje u kolu katode izlaza i tako samnjenog THD procenta izlaza Amp-a mora se dovoditi i nesto veca pobuda iz predthodnog pobudnog stepena . Poz

post-556-0-09566400-1306853356_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

d3a ima gain 90 u pentodnom spoju.

u triodnom spoju ne znam, nisam probao.

po mom misljenju, nije najbolje resenje za ulaznu lampu,

vezano za ovaj slucaj. ima na guglu dosta resenja za SE

sa 300B.

na primer jedno od odlicnih resenja je 6SN7GT, lampa koja je

visestruko zvucno bolja od d3a. ne kazem da d3a ne valja, ali u

ovom slucaju nije najbolje resenje.

EF86 je zvucno bolja lampa, ali ne traje kao ova (preko 10.000h).

ova lampa je predvidjena za specijalna namene. vrlo je kvalitetna,

ali zvucno nije najbolja.

Bez ljutnje, ali ove tvrdnje uopce ne stoje. istina je ustvari potpuno suprotna, ove tipicne audio lampe (6SN7, 6SL7, EF86, ECC83 i slicne) nimaju ca trazit u nadmetanju sa pravilno primjenjenom D3a.

Naglassak sam stavil na pravilno primjenjenom jer se nazalost bezbroj puta desilo da su te visokostrme cijevi proglasavane ka 'lose" za audio zato ca se ogroman broj ljudi nije ustanju izborit sa krocenjem RF oscilacija koje se vrlo cesto desavaju u spojevima sa takvim cijevima. A upravo te RF oscilacije (i stalne i sporadicne) cine da takve cijevi "lose zvuce".

Oni koji su u stanju ukrotit te stvari znaju vrlo dobro kako D3a i slicne zaista zvuce i koliko su daleko iza njih te tipicne äudio" lampe.

Samo, bez podosta iskustva u RF tehniki, velika je virovatnost da konstrukcije sa visokostrmim cijevima nece bit uspjesne. Ali to ni krivica takvih cijevi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neskor, "pravilno primjenjena D3a" znaci upravo to ca san rekal u proslom postu - onemogucavanje svih stalnih i sporadicnih RF oscilacija u sklopovima di se ona koristi. Ali nazalost nima nacina da se u jednom ili nekoliko postova prenesu sva iskustva iz RF tehnike koja bi nekome potpuno neiskusnom u tim stvarima omogucila da sigurno realizira konstrukcije sa D3a i ostalim visokostrmim cijevima.Ja uvik savjetujem manje iskusnima da se drze cijevi sa kojima ima puno manje takvih problema i da strpljivo skupljaju iskustva prije nego ca krenu nec delat sa tim visokostrmim lipoticama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

trazi kod Sakumemada - Google je svemocankreni - naci ces 70% mediokritetskih sema , 25% osrednjih do dobrih i 5 posto odlicnihmozes i VT52.com posetiti elem : http://www.google.com/search?q=10y+300B&hl=en&num=10&lr=&ft=i&cr=&safe=images&tbs=radiostar je vlasnik sajta koji je jedan od rezultata ; moze i on da te posavetuje kako je on uradio svoj primerak

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...