Jump to content

Diskoteke 70-ih i 80-ih, na našim prostorima


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 49
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Pokušaću da vam iz podruma penzionisanog deejaya povadim sećanja o prestoničkim diskotekama u kojima sam radio, koje sam držao, u koje sam odlazio, da se svi zajedno podsetimo na zlatno doba diskoteka!Unapred se izvinjavam za moguće netačnosti, omatorilo se, sećanja blede!Počelo je sa nekim igrankama u 6-oj Beogradskoj Gimnaziji 74-te godine, radilo se na improvizovanoj opremi, Tosca gramofoni, pojačalo i zvučnici od kinoprojektora, singlići pokupljeni od kuće od naših roditelja koji su slušali Beatles-e, Stones-e, Rock'n roll...Nastavak je sledio po mesnim zajednicama u okolini Liona, na opšte užasavanje matoraca! Mnogo improvizacije, pozajmljivana je tehnika, ploče, veliki entuzijazam je pomogao da opstanemo!U to doba je najveća beogradska diskoteka bila Cepelin, kao klinci smo odlazili na matine na kom se slušao uglavnom rock (Black Sabath, Deep Purple, Stones, Rattles, Foghat), kasnije se išlo i na večernju zabavu!U to vreme se puštala Soul, Funk, American disco muzika, sa obaveznim sentiš blokovima!Od tehnike, u Cepelinu su bila 2 Gararda 401 sa SME S2 ruckama, Milbank mikseta, 2 Crown DC150 pojačala, u prizemlju su bili Voice of Theatre A7 zvučnici sa Altec hornama na spratu neki Tanoy-i.http://www.youtube.com/watch?v=Ajzpd-ONOdo&feature=related

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U Subotici je u jednom trenutku bilo ciglih 25 mesta koje su imale prefix "Diskoteka"...

Verijem, u selu kod mojih babe i dede bilo ih je tri.Početkom 80-ih u Paraliji (Grčka) ih je bilo 14. Bio sam klinac kad su moji matorci izlazili. Jednom sam ih namolio da me povedu. Sećam se da je muzika bila toliko glasna a meni se mnogo spavalo. Jedva sam izdržao do 24:00, maltene sam zaspao za stolom. Doduše spavao sam i na Akademiji kasnije kad sam porastao i to na wooferu :aloofandbored12:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, k'o da gledam...Koliko znam svi danas olinjali rokeri su počeli kao dobra pristojna djeca, a onda SMO se počeli inatiti.....A ne'š bolje furke za inat od (pre)glasnog rocka. Tada je bio potreban netko tko će vikati umjesto nas jer mi baš i nismo smjeli vikati... :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Beše to diskoteka, Aquarius, ja klinac, možda 16 godina, ni sam ne znam kako su me uopšte pustili nutra, a tamo, ogromne kutije i kreće muzika...http://www.youtube.com/watch?v=DEr1yioVWtk&feature=relatedI tu sam bio gotov...http://www.youtube.com/watch?v=PfAWReBmxEs... a tu dotučen i zauvek zaražen...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Beše to diskoteka, Aquarius, ja klinac, možda 16 godina, ni sam ne znam kako su me uopšte pustili nutra.http://www.youtube.com/watch?v=PfAWReBmxEs... a tu dotučen i zauvek zaražen...

Изгледао си старије за свој узраст :serbvidkakisicl0: Акваријус у Београду?ДП-легенда.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Изгледао си старије за свој узраст :serbvidkakisicl0: Акваријус у Београду?ДП-легенда.

Ne, Aquarius u Subotici, podrum nekadašnjeg porodilišta... Kasnije medicinska srednja, sada opet neka škola...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aquarius u Beogradu, podrum privatne kuće u Deligradskoj, legendarna mala diskoteka, kad se pozatvaraju sve velike diskoteke po gradu, završavali smo noć tamo! Srdjan, Jovan i Sloba (Čobijev mladji burazer) dee jayevi, kasnije Čupko!Kasnije je Duga preuzela miris i ukus Aquariusa, slična klijentela, atmosfera!Garard SP25 gramofoni, Sony pojačalo (do skora bilo kod mene), zvučnici - nešto tipa JBL L50..http://www.youtube.com/watch?v=l8lEhb9Hotk&feature=related

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pokušaću da vam iz podruma penzionisanog deejaya povadim sećanja o prestoničkim diskotekama u kojima sam radio, koje sam držao, u koje sam odlazio, da se svi zajedno podsetimo na zlatno doba diskoteka!

Unapred se izvinjavam za moguće netačnosti, omatorilo se, sećanja blede!

Počelo je sa nekim igrankama u 6-oj Beogradskoj Gimnaziji 74-te godine, radilo se na improvizovanoj opremi, Tosca gramofoni, pojačalo i zvučnici od kinoprojektora, singlići pokupljeni od kuće od naših roditelja koji su slušali Beatles-e, Stones-e, Rock'n roll...

Nastavak je sledio po mesnim zajednicama u okolini Liona, na opšte užasavanje matoraca! Mnogo improvizacije, pozajmljivana je tehnika, ploče, veliki entuzijazam je pomogao da opstanemo!

U to doba je najveća beogradska diskoteka bila Cepelin, kao klinci smo odlazili na matine na kom se slušao uglavnom rock (Black Sabath, Deep Purple, Stones, Rattles, Foghat), kasnije se išlo i na večernju zabavu!

U to vreme se puštala Soul, Funk, American disco muzika, sa obaveznim sentiš blokovima!

Od tehnike, u Cepelinu su bila 2 Gararda 401 sa SME S2 ruckama, Milbank mikseta, 2 Crown DC150 pojačala, u prizemlju su bili Voice of Theatre A7 zvučnici sa Altec hornama na spratu neki Tanoy-i.

Jos jedan penzionisani DJ ovde, Postavljena slika Moj tadasnji drug a sadasnji kum i ja i jos par drugara smo drzali diskoteku Odiseja 2001 u Novoj Galenici, pa onda okolna mesta - Batajnica, Nova Paazova, Lazarevcac, i po gimnazijama - 2. beogradska i 10. beogradska. Oprema u ono vreme 2 Technicsa, Phase Linear amp, pravljene kutije sa Celection zvucnicima, pravljene kugle, laser i projektori i dim masine od suvog leda. Eeee to bese lepo vreme davne 79 - 82 Na otvaranju nase diskoteke Odiseja 2001, bili nam gosti Riblja Corba i promovisali svoju novu plocu Lutka sa naslovne strane... hahaha tada to bese nova ploca - koliko se secam to bese u jesen 79.

Zeppelin, ubedljivo najbolja diskoteka koja je ikada napravljena. Stravican ambijent, svetlo, zvuk i muzika. Ko nije isao u Zeppelin na matine ne zna sta je provod. Kasnije je napravljen Filozofski, ali to nije bilo ni prineti Zeppelinu. SKC takodje nije bio los za koncerte. Jos sad imam u secanju zenske u belim majcama sa bretelama pod black light-tom, miris pachulija i Stonse. Neprevazidjen ambijent i muzika... Ih kad bih mogao da prevrtim nazad to vreme. Postavljena slika

Odlicna tema, vratio si me nazad 30 godina u najlepse doba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sad, dobro. Mogu da se pogledam i u ogledalo i vidim koliko sam "bajat". Secam se da je tad kod mene zasvirao moj prvi DIY. To je bilo pojacalo Winton objavljeno u "Galaksiji" a plocica je bila iz Radio kluba "Nikola Tesla". Sve komponente su bile kupljene u "Radio Rim". Zvucnici SBI iz SAM-a pravljeni od medijapana 24mm. Ko moze da se seti ovih imena zna o cemu pricam.Diskoteke sam tih godina zaobilazio zbog bavljenja sportom. Posle pet-sest treninga sedmicno nije mi bas bilo do diskoteka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tokom 70-ih godina večernji provod u Beogradu se konzumirao i u Resniku!Bile su tri diskoteke: Cvetni breg, Zelen gaj i naravno BiS u kome sam proveo tri lude godine, posebna, intimna atmosfera, sjajno zezanje!Railo se sa pristojnom tehnikom, mali Technics-i (SL B2), Citronic mikseta, Quad 405 sa forsiranim hladjenjem, razni zvučnici - Altec7, Cerwin Wega, JBL....U to vreme u Beogradu se vrtela najnovija muzika, jednom nedeljno sam putovalo u Trst, jednom mesečno u London, po ploče!Svi stjuardi koji su leteli za New York su nam bili prijatelji! :sporty095_2: BTW, muzika tipa Modern Talking (neko je postavio klip), kompletan Italo disco je jedan od razloga zašto sam prestao da se bavim dee-jayingom. O ukusima se naravno ne raspravlja, znam da ima puno poštovalaca ovog pravca. Ja nisam jedan od njih!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...