Jump to content

antivirusni programi


 krvimozak

Preporučeni Komentari

Znaci:Na poslu mi je istekla licenca za NOD32 i pre neki dan dodje administrator da resi problem. Predlozi mi da obrisemo NOD i namaknemo AVG sa neta.Dobro, kazem ja.Krene AVG da se instalira i kod updatea baze javi moguci virus fajl newdotnet3_36.dll. Pita na AVG dal' da ga brise, razmislimo malo i kazemo mu ne. Govedo od AVGa nas pita jos jednom i opet mu kazemo ne. Pita nas on i treci put a mi mu kazemo NE, bemte gluva. On tada javi da je instalcija neuspesna. Dobro, prekinemo mi instalaciju i ustanovimo da ne radi internet, Googleearth i jos neki programi.Proverimo da li newdotnet3_36.dll egzistira na kompu i ustanovimo da ga je AVG obrisao. Juce je administrator odradio Recovery ali sada ne delaju Word, Excell, MS Project, Total Comander i jos neki (tj, ima ih ali traze licencu majku im imperijalsticku).Drugi problem. Bio sa lap topom u nedelju kod kolege i presnimavali smo nesto sa njegovog kompa pomocu njegove fleske. Danas opet svratim do njega i on mi kaze da garant imam virus na mojoj fleski. Skenira je sa NOD32 i obrise jednog crva i jednog trojanca. Ja kod kuce i na poslu skeniram kompove takodje uz pomoc NODA i ne nadjem nista. Skeniram ih redovno na svaka dva tri dana i nikada NOD nista ne pokaze.Na laptopu nemam antivirusne programe. Kako je moguce da fleska nije prenela viruse na dva kompa a jeste na laptop?KOd kuce je instaliran NOD32 2.5 a na poslu 4.0

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 32
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Имао сам и ја тај проблем са комбинацијом НОД-АВГ.Колико се сећам остало је нешто из НОД-а што није дозвољавало да иде на нет.Требао си да обришеш то што је АВГ тражио да брише.ЕДИТ скоро па увек један антивирус види други антивирус као вирус.Ово са преношењем вируса,се може објаснити као различито подешавање нивоа сигурности заштите,и као различитост база.Зато га негде види као вирус,негде не.Осим тога могуће да је у међувремену убачен вирус у лаптоп јер си и сам рекао да он нема никакву заштиту.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajoj... ajoj, ajoj... P18 je praktično odgovorio sa 99.99% preciznosti. Nema šta mnogo da se doda...Ono što mogu iz prakse da dodam je da sada nema nazad, šta je urađeno, urađeno je i nema popravnog. AVG je slabiji AV program, a bezveze je da kažem bilo šta nego da sada treba lepo sve nefunkcionalne programe ili re-aktivirati ili deinstalirati pa iznova instalirati i aktivirati, svaki sa pripadajućim mu aktivacionim kodom. Mi u firmi koristimo NOD32 i samo kupujemo nove licence kada isteknu, a privatno koristim ili win7 (legalni evaluation primerak) sa windows defenderom koji je integrisan (laptop za posao) ili Linux Xubuntu na drugom laptopu u porodičnoj upotrebi, ili dual-boot XP/Ubuntu za torrent/rapidshare/download potrebe, ripovanje CD ploča, arhiviranje i reprodukciju muzike itd. XP-u je dozvoljeno da ide na internet striktno preko router-a (firewall je uvek "on") a i to samo zarad pristupa CDDB bazama podataka i slično. Sav browsing, mailing, internet saobraćaj uopšteno, izvodi se preko Linuxa. Malo bude gnjavaža restartovanje kod promene OS-a, ali ne sećam se kada sam poslednji put našao neki neželjeni sadržaj na kompu. Naravno, pod Linuxom koristim Clam AV, čisto da mi se ne zakači kakva beda i ode dalje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Имао сам и ја тај проблем са комбинацијом НОД-АВГ.Колико се сећам остало је нешто из НОД-а што није дозвољавало да иде на нет.Требао си да обришеш то што је АВГ тражио да брише.ЕДИТ скоро па увек један антивирус види други антивирус као вирус.Ово са преношењем вируса,се може објаснити као различито подешавање нивоа сигурности заштите,и као различитост база.Зато га негде види као вирус,негде не.Осим тога могуће да је у међувремену убачен вирус у лаптоп јер си и сам рекао да он нема никакву заштиту.

Laptop komunicira samo sa mojom fleskom a ona samo sa moja dva kompa i kompom mog kolege sa posla. I ranije su mi se dogadjale slicne stvari. Kolega otkrije virus na mom flasu, obrise ga i kada dodjem kuci NOD opet nadje taj isti virus na flesci iako je obrisan pre 10 minuta?Baze se updateju svakodnevno. Bar jednom nedeljno radim indepth skeniranje...A ako nisi bas detaljno pratio, AMG je obrisao onaj fajl iako smo mu rekli ne. Nasao sam na nekom forumu da je tip imao isti problem sa tim dll fajlom i preporucili su mu da usnimi ponovo taj dll, onda aktivira NOD da ga obrise i na kraju podesi neke parametre u registry. Njemu je to resilo problem, ali ja nesto nisam imao volje da se petljam sa registryjem a ni moj administrator nije bio odusevljen tom idejom...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Laptop komunicira samo sa mojom fleskom a ona samo sa moja dva kompa i kompom mog kolege sa posla. I ranije su mi se dogadjale slicne stvari. Kolega otkrije virus na mom flasu, obrise ga i kada dodjem kuci NOD opet nadje taj isti virus na flesci iako je obrisan pre 10 minuta?Baze se updateju svakodnevno. Bar jednom nedeljno radim indepth skeniranje...A ako nisi bas detaljno pratio, AMG je obrisao onaj fajl iako smo mu rekli ne. Nasao sam na nekom forumu da je tip imao isti problem sa tim dll fajlom i preporucili su mu da usnimi ponovo taj dll, onda aktivira NOD da ga obrise i na kraju podesi neke parametre u registry. Njemu je to resilo problem, ali ja nesto nisam imao volje da se petljam sa registryjem a ni moj administrator nije bio odusevljen tom idejom...

Ја сам тај проблем имао пре неких 6 месеци,и колико се сећам решио сам га тако што сам инсталирао опет НОД без регистровања,и сећам се био ми је закључан нет,те сам морао да да откључам (из НОД-а). После тога скинуо НОД и инсталирао АВГ дозвољавајући му све што је тражио.Шта је стварно зановетао не могу да се сетим :)Некада неки вируси не могу тек тако да се избришу. Некада зна да помогне само форматирање флеша, а некад и само :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Кад се сетује машина (одмах по инсталирању система, а може и мало после) ваља ...1) искључити непотребне сервисе 2) искључити аутоматски апдејт виндовса и укључити опцију "don't download or install anything before asking" (важи за анти легалне копије) Е онда се после неког времена у доњем десном углу појави мали жути штит и каже да постоје спремни апдејти за даунлоуд. Ми кажемо Ок и скинемо их. Онда рачунар каже "е сад мораш и да их инсталираш" и ви кажете важи само не кликнете на експрес инстал него на оно испод. Одчекирате ставку која се зове "windows genuine advantage" (која служи да обавести микрософт о нашој "легалној" копији виндовса) и потврдите да нећете да се тај апдејт више појављује. Систем је онда апдејтован и као такав доста стабилнији по мом искуству. Само још напомена да ће код инсталирања сваког сервис пака опет пријавити али онда опет поновити поступак одозго и неће се појавити до следећег сервис пака (а то је ихахај) 3) искључити ауторан (помаже кад се убаци флеш или нарезана ЦД плоча да се вирус не учита аутоматски)......једна од опција што је можда лап топ оболео 4) оставити фајервол укључен5) обавезно (иако нико неће брљати по рачунару) направити пасворд. Неким системским фајловима ни нама не да рачунар приступ, а да не укуцамо пасворд па је теже да се исти инфицирају неким вирусом који не зна лозинку6) искључити римоут функције Е сад ја већ "јако дуго" времена инсталирам АВГ антивирус бесплатну верзију и никад нисам фасовао вирус (а да сам знао за њега :) ). Код било ког антивируса се деинсталација обично ради поновним покретањем СЕТАП фајла где нас он у мору бескрајних НЕКСТ дугмића пита "желиш ли да инсталираш или да деинсталираш АВ". Могуће је да је код деинсталације неко то урадио кроз контрол панел/ад римув програмс или из старт менија. Онда сам АВ није био у могућности да уклони све фајлове који би могли евентуално сметати следећем АВ-у. Они дакле направише проблем и ето. Такође АВГ има опцију подешавања начина скенирања...споро/брзо, свефајлове/само оне за које сматрамо да могу бити заражени итд. Значи само му лепо подесити приоритете и ради као сат...Што се тиче вируса на флешу... Воли флеш некад да га форматирамо :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

AVG je sasvim pristojan virus i za njega rechi hvale, mada sam vasovao ovih dana virut i pored njega pa sam morao grubo da se igram... Avg cepam svim klijentima jer je A ) Besplatan a dobar B ) Brzo se instalira C ) Ima fina podeshavanja i D ) Nije preterani resurs alaMada preporucujem svima koji se ne libe da malo potroshe vremena da probaju avast i registruju ga kao home verziju, godinu dana licenca komplet legalna a po mom iskustvu cak je i malo bolji AV od AVG... Iako dobri nishta vas necje spasiti AKO! nemate makar bazichni firewall, pristojan malware removal i pazhnju prilikom rada sa aplikacijama skinutim sa interneta.... Kao sto koleza napomenu, mnoge aplikacije imaju podpitanja koja izgledaju kao "ajde samo next" a koja vas obaveshtavaju da ste upravo instalirali novi AV2009/2010 koji odmah skenira i prijavljuje probleme... naravno nalazi probleme (zaista prave) koji su ustvari njegovi sopstveni fajlovi koje ste sami instalirali i overili EULA za iste te je sve legalno... zato dupe uza zid i pazhnja pri radu... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Некада неки вируси не могу тек тако да се избришу. Некада зна да помогне само форматирање флеша, а некад и само :)

Pu pu pu, daleko bilo! Trenutno privodim kraju posao koji sam zapoceo pre skoro dve godine i ako mi sada virus virus napravi dzigi-bau, to bi bila katastrofa. :) Inace, broj sajtova koje posecujem je vrlo ogranicen, desetak komada ako ne racunam one ozbiljne na koje idem poslovno i koji bi trebalo da su cisti. Doduse, klinac se non stop kaci na decije igrice :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Са таквим стварима нема зезања. ОБАВЕЗНО нарезати рад на ЦД или још боље узети екстерни хард. Мора увек постојати бекап свега. Па чак и бекап бекапа. Мени се неки подаци и филмови налазе и нарезани на ЦД-у и на екстерном харду. Барем ових дана хардови нису скупи. 1ТБ меморије око 60 евра. Мислим стварно нема смисла не имати га...АВАСТ је одличан АВ, посебно за 64-битне системе. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam samo reci hvale za Nod32. Meni lepo radi, u paru sa Spybot Search & Destroy. Kada tako zarazen fles ubodem u kucnu masinu, odmah se desava Nod32 pobuna.

+1 Baš tako. Još jedna preporuka za navedenu kombinaciju. Tako je i kod mene već dugo i nikakvih problema.Ko je kriv administratoru u firmi što ne zna da namesti NOD32 sa neograničenim trajanjem licence. :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Klinac + internet igrice = eto ti ga... :) Za to jedino mogu da preporučim da se kupi neka zasebna mašinica koja bi imala pristup internetu i odvojen život od važnih podataka. Nije džabe, ali kada zbog neke boleštine čovek izgubi mesece ili godinu dana rada na nekom projektu (a hoće to da se desi) pitam šta je isplativije. Da ne pričamo o tome da zaseban računar donosi dodatni mir, ljubav i blagostanje u dom. Nekada davno i davno, u domaćinstvu je postojala samo jedna prostorija, u kojoj se odvijao ceo život. Istovremeno, hrana se jela iz iste posude u kojoj se i spremala... Od tada, dosta se toga promenilo. Imamo zasebne krevete, pribor za jelo, srećniji i zasebne sobe, pa ne vidim ništa strašno ako tu i tamo uspemo da izmajmunišemo i zasebne računare...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Juce i jutros avast pravi pobunu oko fajla wknid.sys Prijavljuje moguc virus, nudi opcije brisi ili inorisi.Prvi put mu je receno da brise, ali se taj fajl opet javio u sledecem skeniranju. Tada sam mu rekao da ignorise.Na google sam nasao sture i neproverene podatke da je wknid ustvari registry brisanih fajlova. Ima li neko precizniju informaciju?NOD nista ne vidi i pravi se belsav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Klinac + internet igrice = eto ti ga... :hammer: Za to jedino mogu da preporučim da se kupi neka zasebna mašinica koja bi imala pristup internetu i odvojen život od važnih podataka. Nije džabe, ali kada zbog neke boleštine čovek izgubi mesece ili godinu dana rada na nekom projektu (a hoće to da se desi) pitam šta je isplativije. Da ne pričamo o tome da zaseban računar donosi dodatni mir, ljubav i blagostanje u dom. Nekada davno i davno, u domaćinstvu je postojala samo jedna prostorija, u kojoj se odvijao ceo život. Istovremeno, hrana se jela iz iste posude u kojoj se i spremala... Od tada, dosta se toga promenilo. Imamo zasebne krevete, pribor za jelo, srećniji i zasebne sobe, pa ne vidim ništa strašno ako tu i tamo uspemo da izmajmunišemo i zasebne računare...

Klinac<-W$, roditelj<-*nix i, eto rešenja, osim, ako, roditelj ima potrebu za nekim programom koji nije urađen i za *nix. Onda, mala ispravka, roditelj<-*nix+Wine. Nema brige, nema izgubljenih podataka. Ne mora čak ni drugi računar, dual-boot i svi veseli. Ne pametujem, samo savetujem. Pozdrav.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upozorenje.Komp na poslu je skoro totalno blokirao i zvao sam u pomoc drugara koji se bavi opravkom isith. Dijagnoza je - novi virus koji se pojavio od pocetka decembra. Antivirusi ga ne vide, infiltrira se u atapi.sys Simptomi - aktivira svchost.exe i zauzme 95% CPU. Sa ostatkom CPU mozes da se j....Leka nema, jedino reinstalcija OS.Oprez nije na odmet.Pitanje za Linuksase: imam Ubuntu na disku pitaj boga od kada ali ga tek od nedavno koristim. Problem je to sto se u Mozili sa diksa ne vide video klipovi jer nema flashpayer. Kada mu kazem da ga instalira, nece. Pretpostavljam da je to zbog toga sto ga dizam sa diska. Da li ce instalacija na hard disku da pomogne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pretpostavljam da je to zbog toga sto ga dizam sa diska. Da li ce instalacija na hard disku da pomogne?

Naravno :coffee: Sa diska se učitava u memoriju, kako-tako prepozna hardver i snalazi se. Svi dodaci, osveženja i plugini se mogu koristiti tek nakon što se sistem adekvatno instalira na svoju particiju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Klinac<-W$, roditelj<-*nix i, eto rešenja, osim, ako, roditelj ima potrebu za nekim programom koji nije urađen i za *nix. Onda, mala ispravka, roditelj<-*nix+Wine. Nema brige, nema izgubljenih podataka. Ne mora čak ni drugi računar, dual-boot i svi veseli. Ne pametujem, samo savetujem. Pozdrav.

Naravno, zavisi u mnogome koliko komada računara ima u kući... Ja sam bacio pare 4 puta pa mogu da se igram :coffee:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno :coffee: Sa diska se učitava u memoriju, kako-tako prepozna hardver i snalazi se. Svi dodaci, osveženja i plugini se mogu koristiti tek nakon što se sistem adekvatno instalira na svoju particiju.

Jos jedno pitanjce. Da li moze avast da se javi kada radis pod ubuntu sa diska. Moja zena tvrdi da se to juce dogodilo. Na trenutak se pojavio prozor avasta, bar tako kaze...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos jedno pitanjce. Da li moze avast da se javi kada radis pod ubuntu sa diska. Moja zena tvrdi da se to juce dogodilo. Na trenutak se pojavio prozor avasta, bar tako kaze...

Pitanje na pitanje je da li je Linux (Ubuntu) instaliran kao samostalan Os na EXT particiju ili je instaliran unutar Windowsa kao program ili trči u virtualnom modu sa optičkog diska. Ako je ovo drugo (treće), onda je sve moguće, ako je ono prvo, proveri kako ti stoje zalihe alkohola u kući... Znaš...

Postavljena slika

:coffee:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...