Jump to content

Nad C315BEE - razmisljanje o prepravci ?


Mikorist

Preporučeni Komentari

evo ga service manual FULL :oke: hocu da izbacim potpuno phone deo (headphone board) - treba mi kratko uputstvo samo sta da prespojim na stampanoj ploci :wink2:

Ovako: otkačiš kabel koji spaja mainboard i headphone board. Ako posle toga zvučnici ne rade (koliko kapiram i trebalo bi da ne rade, onda na mainboard, tamo gde ti je zaokruženo, kratko prespojiš nožice 1 i 2, potom opet uključiš pojačalo (naravno, to znači da nisi lemio kao Chakija sa uređajem pod naponom!!!) i zvučnici treba da prosviraju. Spoj tih nožica #1 i #2 su za dovođenje napona na relej koji uključuje/isključuje zvučnički izlaz. post-13-0-48154500-1315324877_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 93
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ovako: otkačiš kabel koji spaja mainboard i headphone board. Ako posle toga zvučnici ne rade (koliko kapiram i trebalo bi da ne rade, onda na mainboard, tamo gde ti je zaokruženo, kratko prespojiš nožice 1 i 2, potom opet uključiš pojačalo (naravno, to znači da nisi lemio kao Chakija sa uređajem pod naponom!!!) i zvučnici treba da prosviraju. Spoj tih nožica #1 i #2 su za dovođenje napona na relej koji uključuje/isključuje zvučnički izlaz. post-13-0-48154500-1315324877_thumb.jpg

hvala :respect:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Javi kad završiš. Dakle, prvo samo otkači kablove, nisam 100% siguran u kom položaju će relej da dobije napon, ali ako je nacrtano kako treba i ako je sve urađeno kako se i inače radi, onda će tek spajanjem kontakata 1 i 2 na main boardu relej da omogući da izlazni signal ode na klemne za zvučnike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Пробао сам да скинем шему НАД-а али је требало чекати 2о минута :hot:

...da, i meni se činilo k'o da sam se vratio u divna vremena kada je dial-up bio zvezda predstave... I onda se setih da ima i hifiengine...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta jes', jes'......svaka budala, svoje veselje. :loleverybody:

Al' ne mož' ni svakom ugoditi... prevedi reč "vukojebina" (veoma udaljeno selo mojih predaka) na engleski, ili bilo koji drugi jezik...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...