Jump to content

0,015uF / 15nF 1% кондензатори...?


InSides

Preporučeni Komentari

Елем, 15nF / 0,015uF 1% кондови, треба ми 4 комада - нешто би квалитетније - типа, рецимо PIO.Мундорф-и су око 20 евра комад за 2%. Нешто бих јефтиније, ако може.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 35
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Елем, 15nF / 0,015uF 1% кондови, треба ми 4 комада - нешто би квалитетније - типа, рецимо PIO.Мундорф-и су око 20 евра комад за 2%. Нешто бих јефтиније, ако може.

štajaznam:http://cgi.ebay.com/K40Y-9-0-015-uF-1000V-Paper-Oil-PIO-Lot-20-/370503655193?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

štajaznam:http://cgi.ebay.com/K40Y-9-0-015-uF-1000V-Paper-Oil-PIO-Lot-20-/370503655193?

Ма нашао сам и ово:http://cgi.ebay.com/0-015uF-630V-PIO-Capacitors-015uF-Lot-32-K42Y-2-/330511763953?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4cf40949f1#ht_1915wt_1139Али сви су ови +/- 10%. Апликација је критична - RIAA петља.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

iskreno, mislim da Mundorf ili slično u disciplini papir u ulju predstavlja dobar odnos cena/kvalitet. Mundorf po ceni četiri kile svinjske krmenadle predstavlja dobru cenu.Imam mundorf silver in oil u svojoj RIA na poziciji sprežnih kondenzatora. Na žalost, nisam se obsetio da stavim i u RIAA petlju.Tamo imam WIMA FKP 0.015 600/1250/10 nabavljivih za 2-3 dolara napr http://www.oemstrade.com/search/FKP-1%20wima/ i ne mogu da kažem da sam nezadovoljan. Štaviše. Naravno, provereni su pre ugradnje, i bez obzira što su deklarisani na +/- 10% nisu odstupali od deklarisane vrednosti.Iskreno, jedina mana im je što me kopka, kako bi sve zvučalo da sam stavio PIO umesto njih. Ako nemaš tih problema, stavi FKP.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma, evo, ja ću kupiti četrdeset komada i izmeriti koliko treba da budu tačne vrednosti. Ostalo ću da bacim na gomilu sa ostalim delovima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moje iskustvo govori da treba izbegavati MKP ili FKP polipropilene kao paralelneu RIAA sekciji. njihova velika brzina ovde nije prednost, vec nedostatak. mogu da jave ruzne oscilacije i medjusobne interakcije.odlicni kondenzatori za ovu svrhu su stirofleks. teperaturno su stabilni, dugotrajni istandardno nabavljivi u tolerancijama 1%! treba voditi racuna da budu iza veznog kondenzatora jer su niskih napona.razume se da je silver mika takodje pravo resenje, ali ne smatram da je znacajno bolje.FKP, MKP, pa i PIO upotrebite kao vezne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

odlicni kondenzatori za ovu svrhu su stirofleks. teperaturno su stabilni, dugotrajni i standardno nabavljivi u tolerancijama 1%!

Sedi, odličan, pet! ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15nF u toliko uskoj toleranciji? Hm...Nema sanse da nadjes a i kad (ako) nadjes da bude jevtino.Moj predlog je da se stavljaju paralelno manje vrednosti stiroflex-a mada stiroflex po definiciji NIJE jevtin i nema ga bas tek tako svuda.Mrka kapa da ces moci da kupis samo 4 komada i da zavrsis posao. Jedino, osim, ako....Jednostavno je SKUPO pa kako god okrenes.Ne govorim uopste o zvuku i "noti" koji ovakav ili onakav cond moze da doda.Pa ne bi ovo sve bila tolika "nauka" da je sve tako jednostavno.Sve to uradis i potrosis sile pare i onda neko kaze da mu se ne svidja zvuk. Sto je najgore, moze da bude i u pravu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15nF u toliko uskoj toleranciji? Hm...

Ах, тренутно има 10% WIMA-у на тој позицији, тако да је, претпостављам, аутор исто имао проблем око набавке. На крају крајева, није тако страшно купити пар Silver/Oil за 40 EUR за 2% толеранцију и оставити на томе. Проблем је то што се та вредност кондензатора повлачи из производње ускоро и је све теже набавити га. Штета што се не производи та вредност у MCap серији.@guja011 - садашњи кондови су декларисани на 250V.@zflazar - имао сам пар Mundorf Silver/Oil на оној опамп 47Labs клон RIAA-и на месту спрежних кондова, али је обични MCap звучао боље у мом систему. Go figure...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://uk.farnell.com/lcr-components/fscex-15000pf-1-63v/capacitor-15nf-63v/dp/9520422 ovo je adresa gde se mogu kupiti LCR odgovarajuci kondenzatori za cenu 1,26 funti.proverio sam imaju ih na stoku. ako se kod novosadskog SPRINT elektronik naruce do cetvrtka stizu verovatno sledece nedelje uz proviziju oko 30-50%. kod sprinta se moze poruciti preko njihovog sajta. ako ti je to komplikovano mogu ti pomoci.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@zflazar - имао сам пар Mundorf Silver/Oil на оној опамп 47Labs клон RIAA-и на месту спрежних кондова, али је обични MCap звучао боље у мом систему. Go figure...

potvrda da je hifi igra bez granica! :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

potvrda da je hifi igra bez granica! :thumbsup:

Читао сам негде да Supreme и остале скупље серије боље звуче са цевима, док код solid state то боље ради MCap. Али то је код мене само један случај. Нажалост, за ову лампашку RIAA-у, купим 4 комада Supreme тек кад се мало финансиски опоравим - за сада, MCap иде на ту позицију. :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...