Jump to content

Interesantan analogni sistem


Impuls

Preporučeni Komentari

C c c... koji vam je, bre, danas, a?Ima covek ruski Korvet - tackaTaj Korvet dobro zvuci - tacka (ja je cuo jednom u zivotu, davno, davno, voleo bih opet, ali...)Napisah da je testirao Rupic - njegov utisak - to moze i ne mora da bude tako, ali nesto znaci...I sad, tipicno za forume koji prepricavaju i daju misljenja o katalozima - a-ha - hvalite Ruse, cek da vam kazem zasto, kako, koliko, bla-bla - pa to svi znamo, a i ko to hvali Ruse??? Ili njihove konstrukcije???Pa to je par zvucnica, alo! Sviraju dobro i kraj, mislim kraj - to je to, nema vise.Pa mrda magnet, pa mrda zavojnica, trc-mrc-prc...a tek Mig, a osvajanje kosmosa, a kopirali Intosha, ma nije, Priboj je jos bolji... - e jebi ga drugari...Dakle, ima covek ruski Korvet, lep zvuk, cuo ga i svideo se drugaru sa forumaPa da, bilo bi lepo da i mi to cujemo, malo je i egzoticno imati nesto muzikalno, tehnicki ne besprekorno, ali dobro, a da nijerazvikani Englez, Japanac ili ne znam vec, recimo Danac..Svaka cast, stoN-Koldu, prakticno covek pita, vredi li cuti, imati, a ne doci u belaj kad treba zameniti iglu, bravo!Ne mogu vise - i ovo je mnogo - ajd' u zdravlje, nedelja je, pivo, pivo, gloc, gloc...:beach:Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 38
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Svaka cast, stoN-Koldu, prakticno covek pita, vredi li cuti, imati, a ne doci u belaj kad treba zameniti iglu, bravo!

Рационалност колега, рационалност:).А што се тиче оних Моно Блокова, изгледају стварно импозатно.Давно сам имао прилике да видим нешто слично( можда и исто ), ручно прављено, и то мислим да је неко Бгд. чељаде правило :).стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja pokrenuo temu da izlozim utiske a vi navalili...Evo vam pa pljujte coveku zvucnicu http://www.hiendmarket.com/phpBB3/viewtopic.php?f=7&t=49 , kazite mu da to rusko g... vredi 5 evra i pokusajte da kupite. Zvucnica se u Americi prodavala za 800 dolara, ja sam je cuo i meni odlicno svira, da budem iskren kod nikog do sad nisam cuo realniji zvuk. Prema tome da zakljucim, meni se svidja zvucnica, svidja mi se i moja zena pa ne pljujem po tudjim zenama i na kraju cu poceti kao ZBotic i prekinuti svaku dalju komunikaciju na ovu temu i pre bih kupio ovu zvucnicu za 200 evra nego primare cd31 koji pisti za 1200. PItajte one koji su slusali revelator u Dayensu na primare cd31 da li ih je posle bolela glava?Toliko od mene u ovoj temi.Zeone, jesu ljudi iz BG pravili, dva brata. Jedan je fizicar a drugi elektronicar. Oni su pravili i AR kutije i skretnicu sa fotografije. Ne zelim da ih imenujem.A sto se tice celokupnog sistema po meni je za tip muzike koju vlasnik slusa idealno sastavljen sistem i ja tu nista ne bih promenio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja pokrenuo temu da izlozim utiske a vi navalili...Zeone, jesu ljudi iz BG pravili, dva brata. Jedan je fizicar a drugi elektronicar. Oni su pravili i AR kutije i skretnicu sa fotografije. Ne zelim da ih imenujem.

СтоН_Колд, стоН_Колд не зеон.Лично нисам уопшете својим писањем хтео да увредим некога, ни Русе ни Власника опреме.И од Руса се да нешто добро за видети, а та глава је изгледа само почетак.Јесте два брата, само што то што сам Ја видео  није имало предњу плочу елоксирано у златасто.И дан данас таква два комада раде на једном сплаву код Хотела Југославија на Дунаву.  :)  стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Сама  руска ручица са оним глобусом па још управљање :)Све у свему за поштовање.стоН_Колд

stoN Kold, беше ли то она руска ручица са лоптом у виду лежаја који лежи опет у неком уљу или нешто друго??? Ову прву видех негде на југословенској цијеви (YouTube), али се не могу да опсетим где.Ово друго виђам сваки дан ("друго"). :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Boro, ja sam to slusao i danas pokusao prepricati isto to jednom prijatelju a on me napljuvao da je to cista laz i da nikom to ne govorim jer ce me ismejati. Ne znam kako ce reagovati kad istu informaciju cuje sa razlicitih strana. Moracu ukljuciti MMilovana jer on malo detaljnije prati vinilni deo pa da on da svoje informacije.

Фала много на укључењу. Јесте, о КОРВЕТ глави сам само слушао и читао из неких прастарих часописа. Веома је и тада била хваљена (то тада је оквирно почетак осамдесетих). Главна тајна, колико сам схватио, лежала је у посебно прецизној техници резања и полирања дијаманта (за које се често каже да су Руси посебно привржени и да јој приступају веома озбиљно).

Некако сам склон веровању да то нису празне приче и мишљења сам да врх игле уме да буде веома важан како у свеукупном звучању саме главе, тако и посебно у детаљима. Геометрија бразде има своје посебне услове, тако да овде не важи правило: што ситнија и прецизнија игла то боља. Не, јер уколико игла пређе неке геометријске лимите деси се да дрља по дну бразде што је погубно.

Морам рећи да сам овај проблем (претерано ситне сонде или игле) сусрео на једној презентацији нечега што би се могла звати замена за механички грамофон. Неки лик из Швајцарске, метеролог по струци конструисао је сонду на бази оптичких влакана за ишчитавање информација из плоче. Веома занимљив приступ, силна средства уложена у то, резултати постављени ја YouTube. Ја се ухватио за главу када сам чуо репродукицју једне винил плоче - на снимку се јасно чује карактеристична сметња настала од лоше претпоставке о геометрији новог оптичког "читача".

Ипак, мора се швајцарцу одати признање за огроман ентузијазам, то је несумњиво.

Ако неко буде желео, могу да пронађем и окачим линкове (надам се да нисам негде затурио на хард диску).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stoN Kold, беше ли то она руска ручица са лоптом у виду лежаја који лежи опет у неком уљу или нешто друго??? Ову прву видех негде на југословенској цијеви (YouTube), али се не могу да опсетим где.Ово друго виђам сваки дан ("друго").  :)

Да то је та ручица, качи све што имаш.Бацити се неће тј. нећемо!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svojevremeno sam za drugara nabavljao korvet 028 igle, kostale su oko 70ak dolara, ali je prava teskoca naci ih posto se vise ne proizvode...ja se ne razumem u tehnikalije igle, ali slusno pregazio je Denon 103 ko plitak potok... :) htedoh jednu da zadrzim za sebe, ali rekoh kad cu ja gramofon praviti...kakva greska :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Да то је та ручица, качи све што имаш.Бацити се неће тј. нећемо!стоН_Колд

Пронашао на цијеви, поглије:http://www.youtube.com/watch?v=37pLkQQjQwQЗамисли, исто КОРВЕТ :) Лудо, буразере, лудооо... тј:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...