Jump to content

Interesantan analogni sistem


Impuls

Preporučeni Komentari

Juce sam bio u kratkoj poseti kod vlasnika interesantne zvucnice ruske proizvodnje - Korvet. Googlanjem po netu pronasao sam da postoji i gramofon pod istim imenom. O cemu se radi mozete pogledati ovde http://www.goodsoundclub.com/Forums/ShowPost.aspx?postID=8918 a malo detaljnije cu izneti slusna iskustva sa fotografijama. Inace sistem se sastojao od Audiolaba 8000CDM kao transporta, Aragon dac, Backes&Muller preamp, pravljeni monoblokovi, Thorens 126mKIII sa Korvet zvucnicom i pravljene AR kutije ako se mogu tako nazvati jer su kombinovani drajveri iz vise proizvoda.Zvuk ukratko: nije za rock, house ali bluz, jazz i klasiku izmisljen. Ni sa cd-a ni sa gramofona nisam mogao da primetim nijednog trenutka da je rec o snimku, kao da su izvodjaci tu ispred mene na 3m u dampiranoj prostoriji bez odjeka. Violine u delu koje sam slusao svaka ima svoj tonalitet i jasno se razlikuju. Sto bi rekao jedan poznanik: cuje se da li se violinista u trecem redu sinoc svadjao sa zenom. bluz neverovatno prirodan. Ne mogu da svaki ton opisem jer mi nedostaje izraza ali ako tezimo Hifi-ju kao velikoj vernosti onda je ovo sistem koji treba imati. I ponovo napominjem, sistem je sastavljen prem afinitetima vlasnika koji slusa najvise klasiku, ali ni jazz ni bluz nemaju problema sa izvodjenjem.fotografije stizu malo kasnije. Link koji je postavljen nije za gramofon koji sam slusao vec sam ga naveo samo zbog zvucnice koja se nalazi na Thorensu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 38
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Imaš jos koju sliku ručke ?

Шта ће ти слика, није самоградња, Динавектор моја омиљена.Рус ме је и више него одушевио.Поготову што прочитах да је правио грамофон почетком 70тих, а тек цена!Сама  руска ручица са оним глобусом па још управљање :buehehe:Све у свему за поштовање.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Milan Rupic je jako nahvalio ruske zvucmice, mislim '89. ili '90.Tri komada na testu, medju njima i ovaj Korvet kao najbolji - mislim berilijumski kantilever i igla gde su pazili na smer kristala kod brusenja - podosta od Rusa bogami... I iskrenost kod navodjenja teh. parametara:40 - 16 khz uz gore-dole 2 dB! Bravo! (Narafski da gura ceo opseg uz veca odstupanja).Rupic se bio odusevio ovim Korvetom (testiran je i jedan jeftiniji, sa konvencionalnim telom.Bas me ovo lepo podseti na stara vremena...Izvin'te, prolazio sam, pa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Boro, ja sam to slusao i danas pokusao prepricati isto to jednom prijatelju a on me napljuvao da je to cista laz i da nikom to ne govorim jer ce me ismejati. Ne znam kako ce reagovati kad istu informaciju cuje sa razlicitih strana. Moracu ukljuciti MMilovana jer on malo detaljnije prati vinilni deo pa da on da svoje informacije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Не могу да одолим а да не напишем коју,кад видим да оволико хвалите нешто што је руско.У доба хладног рата и ере шпијунаже,постојали су погони и за аудио воде. Копирали су и развијали сам ко зна шта и колико врхунских уређаја.Оно што ми често срећемо је оно што би ми рекли комерцијала,тј. за широке народне масе.У доба комунизма је било незамисливо избацити на тржиште јако вредан и скупоцен уређај.......Распадом СССР-а долази до одлива мозгова, и употребе стеченог знања у комерцијалне сврхе.(један од најпознатијих је Владимир Шушурин,који узима америма паре на руском знању,и руским принципима).Тако да није за чудо наићи на добру руску ствар.Што се тиче конкретно КОРВЕТ-а, имао сам прилике да сервисирам један њихов амп. Копија ротела на руски начин.Спољашњи изглед истоветна копија,унутра богаство руске технологије.Класичан проблем у руској штампи-хладан лем.Како је звучао,ни слично ротелу...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Лепо је нешто прочитати и о руским грамофонским главама, а не само јапанци и скандинавци и остали западњаци.Него јел неко зна колико кошта нова Корвет глава и да ли има резервних игала?Мало ми је танко тржиште њихове робе!стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Podataka na http://www.cartridgedb.com/ i nema mnogo. Ako je ovaj Korvet isti kao onaj prikazan na cartridgedb-u, mogu da primetim da imaju nizak izlazni nivo, meni pomalo atipicno za MM konstrukciju. Da li je i sama Korvet zvucnica izbirljiva po pitanju vrste muzike?Ne mogu a da ne primetim da oblikom pomalo lici na Ortofon OM seriju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U cemu je kvaka kod niskog izlaznog nivoa MM zvucnice?Moja pretpostavka je da manji izlazni nivo znaci da je kompletan sklop zvucnice laksi i manje inertan u odnosu na konkurenciju sa visim izlaznim nivoima.Beneficija MC konstrukcije zvucnica nad MM je upravo u manjoj inerciji (pokretni namotaj Vs. pokretni magnet).Ispravite me ako gresim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dejane,samo pazljivo sa izjavama tipa ''NASA tranzistori '', ''svajcarci brusili rusima dijamante''...Tipican Fi-Fi folklor! Da su imali verovatno gomilu vrhunskih inzenjera, ne sumnjam, ali ruski fi-fi, dlja menja njet spasiba!!!Ajd pozzPS secam se svojevremeno dok sam slusao Priboja, tip koji mi ga je dao je pricao da je to klon McIntosha...Pre par dana sam tek cuo od prijatelja koji ih je bezbroj prepravio da je to budalastina...Eto, bice onih koji ce da ga brane i da kazu da svira super, ali i onih kojima se skoro zapalio...I da, slusao sam dosta puta i njihove elektrostate, i rade veoma dobro! Dok rade! Periodicno se kvare i to ti je to! Kakva crna perfekcija i svajcarci! :) PSS stoji da su MIG29 i Suhoj najlepsi lovacki avioni!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......PS secam se svojevremeno dok sam slusao Priboja, tip koji mi ga je dao je pricao da je to klon McIntosha..........

kakav crni klon Mc ..... mada sto se mene tice ne mora ni da bude btw. dobar ti avatar:)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...