Jump to content

PCB za DC grejanje 300B


neskor

Preporučeni Komentari

Nesto bih hteo da probam DC grejanje umesto AC. Postavljena slika

Video sam da dosta ljudi koristi Tentlabs gotove module, ali im je cena malo prejaka.

Nasao sam nesto slicno tome. Sta mislite za semu, da li je to ok?

Vecina delova ima kod nas osim ove diode ICL8069. Da li ima neka zamena za to?

post-72-0-04791600-1303553224_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 33
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

nisam bas nesto zaglednuo , da proverim sve vrednosti , ali izgleda okuostalom - mozes lako baciti na breadboard i proveriti - koristi dummy load umesto 300B heateramozes staviti LM336-Z2,5 umesto tog kola ( koje je naponska referenca za 1V2)pozeljno je staviti bar 220nF preko naponske reference , i pusti bar 1mA kroz istu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada kazes: "mozes staviti LM336-Z2,5 umesto tog kola ( koje je naponska referenca za 1V2)"

To znaci da ne treba nista na semi da menjam nego samo drop replace?

Sta sa ovim trimerom P1 od 10K podesavam i cemu on sluzi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e , pa necemo preterivati sad ........ :Viannen_loungelizard:imas na vikipediji sasvim lepo sta radi opampda pojednostavim - ubice se od muke - palacajuci izlazom , da dovede oba ulaza na isti potencijal ........sto ce reci - ako na jednom ima referentni napon , na izlaz se nakaci neko kolo , a na drugom ulazu se dovodi sens desavanja na izlazu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zoki i do tebe treba da navratim Postavljena slika nesto da pravimo Postavljena slika

To je moj stari Gala 300B koji je heavy modofikovan i koji ce jos da se modifikuje Postavljena slika

Plan mi je da probam DC napajanje, kao i da probam izlazne trafoe sa duplim C jezgrom. A kako je krenulo verovatno cu zavrsiti sa dual mono 300B Postavljena slika

Igram se malo i nadam se da me Zen nece staviti na black listu zbog ovakvih pitanja Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...