Jump to content

New production 6922/ECC88... koje su dobre?


InSides

Preporučeni Komentari

Elem, propao moj pokushaj da nabavim NOS ECC88. Tako sam pocheo da trazim ECC88 u novoj produkciji.Kad bi iskusniji bili ljubazni da mi preporuche dobre ECC88...? :) Ovi bi zamenili 6Н23П u varijaciji Wright-ovog FVP5 phono-a.I josh, dali se isplati uzeti "gold pin" umesto standardnih verzija? Obichno su duplo skuplje, ako ne i vishe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 15
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Imam nekoriscene SIEMENS PCC88 ako je od koristi.

Ta je tura prošla. Ne zanima ga ništa sa P. P.rošli put je napravio anketu P.a smo mu nudili PCC, međutim, čovek je bio veoma izričit i zahvalio nam se na P.onudi...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo foto SIEMENSOVIH E88CC,gold pin,10000 sati,uparene,Kod tog tipa cevi kao i kod TELEFUNKENA oznake se lako brisu,dovoljno je da malo prestom pipnes i farba se obrise.ima puno teorije o tome zasto su tako uradili,da se farba lako skida.nemoguce je da nisu bili u stanju da to rese.cena za par uparenih SIEMENSOVIH je 5000 dinara.

post-468-0-51779800-1303554110_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10000 sati

Што значи ово? 10000 сати радиле, или 10000 сати им остаје у радном веку?Мени треба триплет - не марим баш за упаривање.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad se spominju sati , onda se misli radni vek garantovan od strane proizvodjacau okviru koga zadate k-ke cevi moraju ostati u propisanim granicamano ne brini - promenices dva seta tih cevi , da ih slusas svaki dan do kraja zivota..... dugog i bericetnog

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E88CC/Telefunken,pozlateni/-2 komada po 15 evraGospodin iz bugarske koji kod nas donosi lampe, trenutno je u spisak uvrstio i ovo što tebe zanima. :Viannen_loungelizard:

Bummer. To je super cena, ali samo dva komada?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...

ima i member radiostar

Ajd' i da se oglasi i Radiostar kada je vec prozvan :) ... doduse primetih posle pola god, i to igrom slucaja :) ... mozda nekom i bude od koristi ...Fakat da sam imao prilike da isprobam stosta od tih ECC88 / 6DJ8 / E88CC / 6922 / E188CC / 7308 / E288CC / 8223 / PCC88 / 7DJ8 lampica, da ne pominjemo ruske 6N23P i slicna sr ...Po meni "The best ever ECC88 / E88CC / 6DJ8 / 6922" je CCa Siemens type II "gray shield". Njih sam vidjao sa tri vrste gettera, U, small ring i big ring getter. Ove prve najbolje sviraju, ja nemam neko uvo, ali drugar koji je expert ih je okrakterisao kao izuzetno muzikalne i sa savrsenom rezolucijom i dinamikom ...Zatim E188CC 7308 Philips Miniwatt Two Stars Made in Holland ... poprilicno bolje od svih E88CC / 6922 koje sam imao priliku da slusam, apsolutno tihe i nemikrofonicne, prozracnije i savrseno izbalansirane. Za nijansu bolje od ovih obicnih po recima prijatelja "experta" 7308 Philips E188CC iako ja to nisam mogao da primetim, pogotovo sto znam da su apsolutno iste konstrukcije ...Pa Telefunken E188CC koje nisam stigao da poslikam, takodje odlicna cevka, rame uz rame sa ovim Philipsovim.Sve E288CC su savrsene, mada ja nijednu nisam probao, samo znam iz prica iskusnijih kolega, zato ih i stavih na ovo mesto, mada je lako moguce da su i bolje od E188CC. Treba joj duplo vise struje za grejanje ali toga obicno svuda ima u obilju ... Gotovo sve imaju i 30% vece anode. Koliko ja znam ni Telefunken, ni Philips nikada nisu pravili ovu cev, vec su sve Siemens rebranded.Zatim CCa Siemens, ali ne gray shield, vec Silver shield CCa Siemens Zacudjujuce velika razlika u odnosu na ove starije, i jos veca razlika u odnosu na sve ovo sto se danas pravi :) ...Kao sledeca dolazi E88CC Siemens 6922Pa E88CC Telefunken / 6922 DB, ovih ima dosta na nasim prostorima, tj bilo ih je :) Ja sam naisao na par verzija, sa zakosenoim i ravnim nosacem gettera. Neke imaju "thick getter" kao ECC801 i ECC802, te su i najbolje sa zakosenim nosacem. Ponekad su kutije pojedinacno uvijene u celofan sa crvenom tracicom pri vrhu, a ima ih i u crno belim kutijama. Kodovi pocinju sa U i to oznacava da su proizvedene u fabrici u Ulmu.Toliko o premium verzijama, koje su gotovo sve gold pins, long life, i gotvo sve ih je jako jako laku upariti za razliku od obicnih istocno evropskih ECC/PCC lampica kod kojih se triodni sistemi u istoj cevi ponekad razlikuju i preko 40%!!!Od "obicnih" sam slusao Telefunken, Siemens, Philips, Tungsram, EI (par verzija), Tesla, i par verzija PCC od kojih, sttarije EI, Tesla i Tungsram iz 60ih i nisu tako lose ...Elem, to su neke moje smernice, a u sustini sve je stvar ukusa ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...