Jump to content

Visaton i Focal TL dvosistemac


Koja

Preporučeni Komentari

Probana je skretnica na "golim" drajverima, i merena je. Sto se toga tice dobra je........

Obzirom na to da si na NBG-u, mogao si da iscimaš Bokija koji ti je u komšiluku da ti premeri zvučnike sa sve skretnicama da se vidi kako to radi zaista i da li treba neki fine tuning. Ako si sam merio, a i dalje imaš tu mogućnost, probaj sada da premeriš da vidiš kako izgleda FR graf, kada su drajveri prišrafljeni. Ima dosta razlike u zvuku kada je go zvučnik i kada se prišrafi u kutiju (što litraža kutije, što dimenzije prednje ploče).

Inače što se tiče radova :ok:

Drago mi je da nisi opterećen time da li su ti tiplovi metalni ili drveni. Ja ću da napravim dve kutije i u jednoj ću ostaviti zavrnute šrafove, a iz druge ću da ih povadim i ukucam drvene klinove. Da vidimo ko je taj pametan što će da "čuje" ili vidi bilo kakvu razliku :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 95
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Obzirom na to da si na NBG-u, mogao si da iscimaš Bokija koji ti je u komšiluku da ti premeri zvučnike sa sve skretnicama da se vidi kako to radi zaista i da li treba neki fine tuning. Ako si sam merio, a i dalje imaš tu mogućnost, probaj sada da premeriš da vidiš kako izgleda FR graf, kada su drajveri prišrafljeni. Ima dosta razlike u zvuku kada je go zvučnik i kada se prišrafi u kutiju (što litraža kutije, što dimenzije prednje ploče). Inače što se tiče radova :ok: Drago mi je da nisi opterećen time da li su ti tiplovi metalni ili drveni. Ja ću da napravim dve kutije i u jednoj ću ostaviti zavrnute šrafove, a iz druge ću da ih povadim i ukucam drvene klinove. Da vidimo ko je taj pametan što će da "čuje" ili vidi bilo kakvu razliku :Viannen_loungelizard:

Merio sam kondenzatorskim mikrofonom, xonar STXom i spectraLab-om. Znam da baffle ima veliki uticaj. Srecom deo oko skretnice i nivoi srednjih i visokih tonova su ispali odlicno. Na merenju je problem sto bassevi po merenju izgledaju tishi 10 pa cak i do 15 db. To je nemoguce sobzirom da je zvuk u tom podrucju odlican, tako da se nadam da je u pitanju samo nelinearnost mikrofona. Svakako bih trebalo da premerim kod Bokija.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da vidimo ko je taj pametan što će da "čuje" ili vidi bilo kakvu razliku :Viannen_loungelizard:

Ako se bajcom tretira drvo a vide se glave šarafa ili se iste zamažu gitom, bemliga, mora da se vidi. Dobro zaptivena i spregnuta kutija, neće "duvati" okolo, pa lepljenje nije nešto što mora pošto poto... Što se kod nas kaže: "Nije svinjokolj obavezan, ali je dobar, stari običaj"
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se bajcom tretira drvo a vide se glave šarafa ili se iste zamažu gitom, bemliga, mora da se vidi. ..

Ko još od drveta pravi kutije ? Obično su od MDF-a, a kao takve moraju biti ili furnirane ili pregitovane i ofarbane. Ako su od špera kao Kojine, onda je jedino pristojno estetsko rešenje ono što je Gagi uradio sa svojim ako govorimo o zadržavanju te šare koju šper ima. Ploče su sečene sa ivicama koje su pod uglom od 45 stepeni i uklapaju se. Inače, ukoliko vidi da mu se sviđaju, verujem da će i Koja poželeti da ih finišira na neki način.

............Dobro zaptivena i spregnuta kutija, neće "duvati" okolo, pa lepljenje nije nešto što mora pošto poto... Što se kod nas kaže: "Nije svinjokolj obavezan, ali je dobar, stari običaj"

Kutija koja nije lepljena već samo pričvršćena šrafovima nije kutije nego kanta :serbvidkakisicl0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drago mi je da nisi opterećen time da li su ti tiplovi metalni ili drveni. Ja ću da napravim dve kutije i u jednoj ću ostaviti zavrnute šrafove, a iz druge ću da ih povadim i ukucam drvene klinove. Da vidimo ko je taj pametan što će da "čuje" ili vidi bilo kakvu razliku :Viannen_loungelizard:

Sraf je urezan u drvo, tipla nije, ima razlike, hoce li se cuti ili ne pitanje je, ako se ne cuje danas sutra mozda hoce...Taj pametan ce mozda cuti, a mozda i nece, jer pamet nema veze sa tim i to danas mozda ne, a sutra opet mozda da
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sraf je urezan u drvo, tipla nije, ima razlike, hoce li se cuti ili ne pitanje je, ako se ne cuje danas sutra mozda hoce...Taj pametan ce mozda cuti, a mozda i nece, jer pamet nema veze sa tim i to danas mozda ne, a sutra opet mozda da

Dakle, evo ga. Prvi.....Dalje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pamet i sluh - dva odvojena pojma.

Ako nece danas/sutra na snimanju/testiranju mozda ce prekosutra nakon xxx sati rada da se cuje to sto pametni oce/nece da cuje. :aloofandbored12::Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pamet i sluh - dva odvojena pojma.

Ako nece danas/sutra na snimanju/testiranju mozda ce prekosutra nakon xxx sati rada da se cuje to sto pametni oce/nece da cuje. :aloofandbored12::Viannen_loungelizard:

Nabrojao sam te već. Daj da vidimo ko još pametan može da čuje šrafove u kutiji :Viannen_loungelizard:

Hajde što ti ovaj post nema veze sa životom ali što se uplete sa objašnjenjem :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Tako ja zamisljam zvucnike za komp :P

Napomena: monitor je 25,5"

Mozda se ne uklapaju bash u ambijent... sta da se radi, neke stvari ce se takodje menjati. Mada idu uz parket i krevet koji se ne vide na slici :)

Bajcovanje je uspelo veoma dobro, bolje je dosta nego sto se mozda vidi na slikama.

Lakiranje nije u potpunosti uspelo, jesu ravnomerno i pedantno izlakirani, ali jednostavno ne presijava se povrsina ravnomerno i na isti nacin, iako sam bash pedantno i ravnomerno nanosio slojeve. Cudno, ali nije strasno, barem je slaba refleksija pa ne bode ochi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda jedni od najvećih NFM koje sam video :)Nije li bas mnogo prisutniji i čujniji kada se udaljiš dovoljno od zvučnika?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Да си ме послушао и офарбао их у бордо били би још лепши.

Hteo sam, ali je izbor bajca bio krajnje ogranichen. I one radnje koje su ga imale, imale su samo neke boje, koje josh ne odgovaraju ni ton karti. Nije ni ova boja losha sobizorim da se slucajno pogodilo da je boja kevlarskog visokotonca bash potpuno ista :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije li bas mnogo prisutniji i čujniji kada se udaljiš dovoljno od zvučnika?

Nisam primetio to, ali nisam ni testirao. Trenutno menjam raspored u sobi, pa cu posle...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Не могу да верујем да у бар десет фарбара није било избора?

Izbori se uglavnom održavaju u mesnim zajednicama a ne farbarama :buehehe:Koliko se trudio da dođe do odgovora kako uraditi, toliko se nije trudio da nađe boju... :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...