Jump to content

BiB-CSS125-B&W Emphasis clone


stein

Preporučeni Komentari

Stigli mi CSS-i

ideja: napraviti klon (modifikovani) B&W Emphasis zvučnika

plan: BiB, mass loaded horn

Matematika: http://www.zillaaudio.com/bib-calculator.htm tj http://www.zillaaudio.com/BIB_Calculator_V1.xls

Parametri za CSS125 već u xls kalkulatoru :)

Za početak, ide se na sirovu izvedbu sklepanu od mediapana ili iverice...

Vako nekako...

Postavljena slika

Ako u osnovi zadovolji, krajnji rezultat bi trebalo da neodoljivo podseća na jedan od meni najlepših malih-velikih zvučnika...

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 22
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Samo jedno malo pitanje... jel to sistem transmission line, samo pola ide na tappered (gore) a pola na expanding (dole)?

Mass loaded horn, Voigt pipe, TQWT... https://mywebspace.wisc.edu/jstalnak/web/VoightPipeSpeakers/

The TQWT is really good at a few things. It manages very well to combine a horn and transmission line (and also some reflex loading). TQWT's TL behavior offers a nice acoustic load for the driver over most of it's operating range and in addition the bass reflex reinforcement can be tuned pretty low so that a pretty deep and tight bass can result.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koja ti je ideja sa CSS-ima? Praviš poređenje sa svojim postojećim sistemom? Šta to FR mogu da odsviraju što tvoj sistem ne može bolje.. Meni jeste ideja FR + KEF kao bas helper, za elektrostatike se nema para, takodje nisu my cup of tea. Trenutno se igram sa Chakijinim Monacorima dok ne spremim parice za nešto ozbiljnije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koja ti je ideja sa CSS-ima? Praviš poređenje sa svojim postojećim sistemom? Šta to FR mogu da odsviraju što tvoj sistem ne može bolje.. Meni jeste ideja FR + KEF kao bas helper, za elektrostatike se nema para, takodje nisu my cup of tea. Trenutno se igram sa Chakijinim Monacorima dok ne spremim parice za nešto ozbiljnije.

Ideja? Eto, zanima me. :)Ne bih nikako poredio sa sistemom koji imam jer nije za poređenje. Ono što sam oduvek maštao da imam (od izdavanja ploče AON sa ovim zvučnicima na omotu) je par ovih otkačenih B&W, međutim, ni sada, kao ni tada, nema šanse da odvojim 15.000€ koliko retki vlasnici ovih skoro unikatnih zvučnika mogu da traže i dobiju za male Emphasise. Ideja nije nova, a svodi se na elementarnu proveru priče da za svoje gabarite, ovi zvučnici veoma dobro sviraju u Voigt Pipe konceptu. Za nekih 1000 dinara, proveriću sa sirovom varijantom u MDF izvedbi, a ako me rezultati zadovolje, igraćemo se modeliranjem i izradom jednog para "klonova" u knock-off epoxy verziji Emphasisa, naravno, usklađenih gabarita - matematika za CSS FR125 postoji, izradiće se probni MDF test primerak, pa ćemo da poslušamo... Trudim se da uvek imam makar dva do tri projekta na čekanju, kako mi dosadi da se igram jednom, tako imam još najmanje dve druge zabavne stvari da istražujem :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako sam dobro razumeo to su drajveri sa kojima se naš webmaster oduševio, pa se prešaltovao na Cabasse...?Kako god, za novce koliko su plaćeni + drvenarija, ne može se puno toga kupiti!Moja zadnja fascinacija zvukom potiče iz SS Revelator mini monitora (u kombinaciji sa Brystonom) ali to košta jevi bubreg i desnu nogu... :scratch_head: Koliko simpatično Monacori rade, mogu samo da pretpostavim kako sviri CSS fino upakovan!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čuće se :)U JBL Control One kutijama je prezentacija CSS-a addekvatna gabaritima kutije. Dobro za NFM. sve van trougla stranica 1m neadekvatno. Potpuno drugačiji pristup kutiji može da rezultuje (nadam se iskreno) i impresivnijim rezultatima (u granicama realnih mogućnosti tako malih drajvera :))

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Pozdrav!Da nastavim temu...nesto merkam taj BiB i to sa istim CSS125 drajverima....Nego, nesto se pogubio taj BiB kalkulator, Zilla linkovi vec poodavno ne rade, pa nemam pojma koje dimenzije da secem...Po svemu sudeci, ici cu na sirotinjsku varijantu, furnirana iverica 18mm....Vix

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sam nasao kalkulator....gotovAko je to to...

ne vrede ti kalkulatori...rekla kazalazamolite matorog zena da vam proveri kabinet sa MJK matcad listovimamislim da sam nu poslao intefejs za TQWT kako straight tako i folded...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, završi li ti ovo ?

Da, u veoma veličanstvenom maniru: shvatio sam da kombinacija Soltanusovih ESL 150 elektrostatika i 4 kom 15" Alphi na OB rade posao, sve ostalo po oglasima, a što nije, trebalo bi, no me mrsko slikati i piskarati... Ja sam našao svoju audio-nirvanu, jedino me mrzi da radim da sklopim i drugi cirklotron i izbacim Quad repliku sa bas područja... Lemur sam, pa to ti je... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta ovo se pravi da bi se kuckalo nešto, ne zarad nirvane :)Može neka slička ? Nemoj da si ..... lemur :D

Slička čega? (ozbiljno pitam) :)Što se kuckanja tiče, kuckam po prototipu tricikla. Ima nekih sitnica koje mi se ne sviđaju .... celo prepodne sam sastavljao, rastavljao, zatezao i popuštao... Sutra opet...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slička završenog zvučnika iz prvog posta. Napisao si da si ih završio.

Ma jok, samo sam planirao da CSS utrpam u kutije po nacrtu iz posta #1. Slušao malo u JBL Control 1 kutijama, prokomentarisao, izvadio i... Lemur... :(
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Provereno, ako se uzme 16mm MDF, za ove CSS FR125, cena dve kutije (materijal rezan na meru) bude manje od 1000RSD...

koga ne mrzi moze napraviti kab i od 3 materijalatanji MDF+tanja sper ploca+ sloj tanje plute
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...