Jump to content

Grundig 8400 mk2-pitanje


sule

Preporučeni Komentari

pozdrav svima................zanima me da li sme da se umesto 2 elektroliska kondenzatora koji se nalaze u izlazu posle tda 1541(konkretno 220uf 16v) stave blok kondenzatori vrednosti 6,8uf.........napominjem da su u pitanju elko a ne bipolarni kondenzatori!!!!?/Hvala svima :thumbsup2

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 52
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pa ne moze bez seme - da li je vrednost tog kondenzatora adekvatna zavisi od impedanse narednog stepena.Iskopaj ili skini semu sa uredjaja ako zelis kvalifikovan odgovor. Bez tog podatka moze samo da se lupeta napamet...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisi uspeo da nađeš... Verovatno zato jer nisi ni tražio. Servisni priručnik je u google pretrazi za termin "Grunding 8400 Mk2 manual" četvrti rezultat po redu, na prvoj strani. Dakle, nije istina da ne može da se nađe. Al' ajd... To. Nadam se da sad nećeš očekivati da ga i odštampam i pošaljem ti o svom trošku.

Drugo. Ne znam o kom izlazu sa TDA 1541 pričaš. Po manualu, tamo ama baš nigde takav kondenzator nije predviđen. Najbliža pozicija takvog elektrolita je u kolu stabilizatora napajanja, a to je T7815, međutim, taj kond je sa 35V. Tamo gde ima elektrolit koji bi mogao da prođe je na izlazu iz LM833 koji je 100uF/10V. Ako je taj u pitanju, onda ga je neko već menjao... Ja tu ne vidim ništa nalik onome što ti spominješ...

post-13-0-38208800-1299523161_thumb.jpg

Ili skini manual pa ga tamo nađi, ili na ovoj slici obeleži recimo crvenim krugom gde se tačno nalazi (bez obzira što na šemi nije data ta vrednost) Možeš to da uradiš i sa Paintom koji ćeš sigurno naći pod (windows logo) start - programs - accessories - paint

edit: dok sam ja skidao manual, tražio i čupao sliku, preteče me Mentok...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ova dva levo od daca...............

Ako misliš na C15 i C18, ako malo bolje pogledaš PCB videćeš da ta dva kondenzatora uopšte nemaju veze sa TDA1541, samo im je bilo zgodno da ih tu smeste na ploči. Ne diraj ih, nemaju apsolutno nikakve veze sa DAC-om.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ova dva levo od daca...............

Blago meni pa sam ćorav... Ni veće gužve, ni manje slike... :sarcastic_hand: Pajz kad na 24" monitoru ne vidim... :serbvidkakisicl0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisu zelene boje..................plavi su :blush: .................................Stain upravo na te mislim :)

Ako pričamo o 100uF/10V na izlazu sa LM833... (C133 i C134 na šemi koju sam ja stavio)

Izmeri da li imaš DC na izlazu ispred tih kondova. CD na pauzi, ako je 0.00V na 200mV području, premosti, nemoj vaditi, nemoj menjati. Poslušaj...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto sam jos uvek pocetnik nisam siguran da bas razumem sta pricate.................smem li da umesto c133 i c134 stavim blok kondenzatore 6,8uf 100v i hoce li to imati pomaka u zvuku....................inace umesto lm833 sam stavio bb2604 :Laie_68:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto sam jos uvek pocetnik nisam siguran da bas razumem sta pricate.................smem li da umesto c133 i c134 stavim blok kondenzatore 6,8uf 100v i hoce li to imati pomaka u zvuku....................inace umesto lm833 sam stavio bb2604 :Laie_68:

Smeš, problem je što ćeš time načisto odseći basove. Sračunaj gde 100uF pravi rez, i gde to čini 6.8uF... Osim ako ti je to i namera. Ako si početnik (kako sam tvrdiš), onda nisi ni trebao menjati LM833. Ne možeš menjati delove nasumično, kako ti dođe, samo zato što ih imaš ili si to "pročitao negde na internetu"... Na internetu ima neviđenih budalaština koje piskaraju iste takve budale. Ne iz zle namere, već iz čiste neukosti i gluposti. Čineći neproverene zahvate u nekom uređaju, ili ćeš dobiti poboljšanje, ili nećeš, ali to nije problem. Problem je što ne znaš unapred efekte koje proizvodi to činjenje. Ako ćeš da se baviš samogradnjom i/ili unapređivanjem uređaja, onda to čini sa predznanjem koje je neophodno da se to pošteno uradi. Da li si uopšte slušao taj CD plejer u originalnom stanju? Da li si siguran da je baš taj Cd najslabija karika u sistemu? Razlike koje možeš dobiti skromnim i jednostavnim zahvatima su toliko suptilne da ih ima smisla samo onda raditi ako to ostatak sistema ume da svojom rezolucijom da isprati...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sad...........sa promenom lm 833 na bb2604 razlika je bila samo na bolje.............pre toga su promenjeni decupling blokovi oko 1541 sa o,47uf-50v Wima.........to je mozda ponajvise doprinelo poboljsanju zvuka........................ :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sad...........sa promenom lm 833 na bb2604 razlika je bila samo na bolje.............pre toga su promenjeni decupling blokovi oko 1541 sa o,47uf-50v Wima.........to je mozda ponajvise doprinelo poboljsanju zvuka........................ :crazyrocker:

Ako si čuo razliku, i to te čini zadovoljnim, dobro. I dalje važi da probaš da zameniš 100 za 6.8uF... :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...