Jump to content

Prodajem integrisano cevno pojačalce ...


BanjacS

Preporučeni Komentari

E, baksuza ...

Nisi baksuz nego forsiraš da ne valjaNa kraju ćeš prodati pojačalo ispod cijene.Rako sam ti fino a i Stein ti je u prethodnom postu objasnioVažnije je kako izgleda nego kako radiNego ti blago meni počni novo da radiš ovo vrti malo po oglasima pa ako ne prođe batali Drži doma i demonstriraj ponekome kad dođe kod tebe.Kad čuje može i da kupi dok ne čuje ničSve se proda samo strpljenjaevo meni se opet nudi u kompenzaci GzaG preamp Bobana Stojadinovića dosta star izgleda sa phono preampom post-38-0-64873600-1300953551_thumb.jpg post-38-0-86687300-1300953561_thumb.jpgMoram poć da ga inšpektam da vidim što ima u njega i kako radi pa ga može bit uzmen i to opet u trampi ne ide to za keš vrlo teško polako i ne forsiraj bez ako nećeš da džaba daš
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 48
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ajd, trpam se gde mi nije mesto... Pojačalo uopšte ne izgleda loše. Verujem da je uživo još i lepše. Dobronameran savet: pobrinuti se da amp dobije malo lepše dugmiće, možda dva parčeta daske sa strane ili od napred, eventualno od gore prohrom ogledalo. Za ogledalo mogu ja da se pobrinem ali mi trebaju tačne mere kućišta, prečnici za rupe i pozicije. Iscrtam za po sata, predam na laser i izreže se mikronski precizno, pa kad se samo spusti preko lampi, u momentu će da vredi u očima kupca i hiljadarku ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd, trpam se gde mi nije mesto... Pojačalo uopšte ne izgleda loše. Verujem da je uživo još i lepše. Dobronameran savet: pobrinuti se da amp dobije malo lepše dugmiće, možda dva parčeta daske sa strane ili od napred, eventualno od gore prohrom ogledalo. Za ogledalo mogu ja da se pobrinem ali mi trebaju tačne mere kućišta, prečnici za rupe i pozicije. Iscrtam za po sata, predam na laser i izreže se mikronski precizno, pa kad se samo spusti preko lampi, u momentu će da vredi u očima kupca i hiljadarku ;)

Stein je u pravudodaš bočne strane od dobre hrastovine fino ofarbanoja bi promjeniio poklopac na torusu a i stavio bih poklopce na izlazne vidi foru kako sam je to radioovo sa inoxom je ok a može i kliriot debli ili tanji tamne boje oko lampi eventualno prstenove od inoxa ili aluminijuma da malo ćaktieventualno neke ručke da se stavenoge od nekog rashodovanog uređaja da lepče izgledakape potova naravnomožda se i tebi ondak svidi pa ga ostaviš :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala vam na zaista konkretnim i korisnim predlozima. Ali, da sam ja sve to kitio tako kao sto kazete, svakako bi i mene kostalo mnogo skuplje nego sto je kostalo ovako, No, bio mi je zvuk na prvom mestu a sam izgled nije mi bio prioritet. Imam nekih ideja za sledece pojacalo koje se bude radilo i koje mi je poremetilo stanje mirovanja pa je korisno znati ko moze da pripomogne oko izrade izgledne kutije a da ne bude dranja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

[Nego ti blago meni počni novo da radiš ovo vrti malo po oglasima pa ako ne prođe batali Drži doma i demonstriraj ponekome kad dođe kod tebe.Kad čuje može i da kupi dok ne čuje nič**** Ma meni je to i bilo cudno - ne zovu ljudi ni da cuju! Ocekivao sam, ako ne da odmah prodam, da bude ineteresovanja, druzenja, slusanja ... ama nista!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

[Nego ti blago meni počni novo da radiš ovo vrti malo po oglasima pa ako ne prođe batali Drži doma i demonstriraj ponekome kad dođe kod tebe.Kad čuje može i da kupi dok ne čuje nič**** Ma meni je to i bilo cudno - ne zovu ljudi ni da cuju! Ocekivao sam, ako ne da odmah prodam, da bude ineteresovanja, druzenja, slusanja ... ama nista!

Ток ове преписке ме подсети на моје почетке битствовања на форуму.Пре једно 3 године,продавао ја своје прво цевно појачало,Оглас се вртео скоро годину дана и био је објављен где год сам стигао.Цена је била неких 1500е...На крају сам га продао за 500е,након једне жустре расправе на суседном форуму.Човек који га је купио,је дошао код мене,узео појачало на пробно слушање и након 15 дана је донео појачало на дораду по његовим критеријумима.Прошло је ево 3 године ни трага ни гласа од човека,иако сам му обећао и резервне цеви.Поента ове приче је у томе да није било тог појачала и наведене форумске расправе ја сада не бих уживао у ономе што сам од тада направио,а и не бих упознао дивне људе са форума.Једино што СТЕИН прича исту причу и након 3 година-Е то је карактер :):cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Једино што СТЕИН прича исту причу и након 3 година-Е то је карактер :):cheers:

Ni najmanje nemam namjeru da zastupam Steina.On će odgovorit kako umije to sam siguran.Jedino što pišem pišem u svoje ime. To je ono što mi je iskustvo od 30 godina kupovanja i prodavanja uređaja u potrazi za boljim ili jednostavno zato što mi je to u krvi da mijenjam uređaje ,dalo, a to je da hand made uređaje možeš teško prodati.U svakom slučaju nikad koliko vrede već samo da izbiješ cijenu djelova.Da naplatiš rad i trud ne. Da platiš eventualni kvalitet - teškoJednostavno to je tako.To je razumljivo u eri brendova i reklama, naročito kod mlađe populacije.Ni Kuzma svoje gram i ručke nije prodavao kao ih sad prodaje dok nije napravio ime.Sa tobom se slažem kad uđeš u fazu života da ti nije bitan brend već šta dobijaš onda je to druga priča.To je ono kad za 600e možeš kupiti dobro brendirano pojačalo ali krećeš u neizvjesnost da ga sam praviš pa na šta izađe. I tada si svjestan da ga, ako dođe to vrijeme, nećeš prodati ni približnoj cijeni koju si platio za njegovu izradu.Ali to je druga stvar - merak.A i kada odlučiš da kupiš hand made uređaj koliko god da si svjestan da je to dobro što kupuješ ne plaćaš cijenu koju neko traži nego je spuštaš.Na kraju trgovina je to i ništa višeSlažem se sa tobom da bitisanje na jednom ovakvom forumu sa ljudima kojima je ovo strast a ne biznis daje jedan drugi šmek u životu.Eto ja sam čist primjerDa nisam bio tamo pa ovde od početka nikad ne bih krenuo u avanturu pravljenja pojačala.Ovako jesam, i drago mi je da je tako.Uz put sam upoznajo jednog dobrog momka lično što mi je drago.Nadam se da ću imati prilike da se još sa ponekim članom lično upoznam.Malo li je
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Једино што СТЕИН прича исту причу и након 3 година-Е то је карактер :):cheers:

Prosvetli me molim te, pošto sam postao strašno zaboravan... Ceo dan se razmišljam i pokušavam setiti šta sam jeo prethodnog dana. Tek sad mi sinulo da ne mogu da se setim jer nisam uopšte jeo... (nije da nemam šta, nego što stalno neko jurcanje, što lenjost, što saću, pa kasnije ću, i tako dođe i sledeći dan...)Inače, prso sam... Vidimo se u novoj temi...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prosvetli me molim te, pošto sam postao strašno zaboravan... Ceo dan se razmišljam i pokušavam setiti šta sam jeo prethodnog dana. Tek sad mi sinulo da ne mogu da se setim jer nisam uopšte jeo... (nije da nemam šta, nego što stalno neko jurcanje, što lenjost, što saću, pa kasnije ću, i tako dođe i sledeći dan...)

Inače, prso sam... Vidimo se u novoj temi...

@Stein ,пријатељу,друже, нема потребе за просветљењем.

Мој коментар се не односи на твоје лапрдање,већ на твој став који је непромењем 3 година(колико те ја виртуелно познајем) што је свакако позитивно.

Зарад подсећања ево један део

stein

*

* Audiofil

* PipPip

* Grupa: Members

* Poruka: 3641

* Pridružio se: 22-November 06

Poruka napisana 11 November 2008 - 20:56

.....

Ono što sam video na slici, deluje lepo, ali fali nekoliko detalja. Najvažniji odgovori na pitanje "who & what"... Bez toga ništa. A to je bar lako, ode se kod gravera, i naruči komad mesingane pločice ili makar pozlaćene/posrebrene plastike sa ugraviranim natpisom: "made by P-18" i ""Stereo Tube Power Amplifier" (whatever) ili Designed by p-18... znači nije bitno, ali jeste bitno. Jako bitno. Ono što nije bitno, to je samo ime proizvođača, naziv modela, takve stvari. Bitno je da kuče ima ime. Inače nikada neće nikom trebati, ali ako mu daš neko ime i potpišeš se, onda ga se ne stidiš. Znam da je sad ovo ispalo malo grubo, ali to je psihologija. Uzmi kilo šećera i stavi ga u vrećicu bez natpisa a ispred na komad papira napiši "šećer" i uzmi neko lepo pakovanje, na kojem već piše šećer i čak i da smanjiš cenu na minimum, prvo će platežno sposobna klijentela da pokupuje sav šećer u lepom pakovanju. Možda sam izabrao loš primer, ali psihologija kupaca je posebna tema i postoje tone knjiga o tome. Ako nemaš nameru da prodaš ni jedan više od tog jednog, onda sam ja pogrešno razumeo citiranu rečenicu iz tvog prvog posta. Uloži samo to malo energije i daj mu ime i poreklo. Pa bar taj jedan da ode.

Edit: Skoro da zaboravim: s početka, prodavali smo tricikle u Engleskoj (moj dealer i ja) po 750Ł i išlo je polako i kilavo. Posle je cena dignuta (i naravno i kvalitet) i sada koštaju od 2000€ pa naviše i prodaje se da jedva stižemo da ih napravimo... Cena je takođe veliki psihološki faktor... Samo kod kineza nije, Yarland je sa 300 spustio cenu na 213€ za onaj mali 34C!

Све ово је из теме са суседног форума

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/10166-ko-kupuje-cevna-pojacala/

Пре него што ме укори Тим,образложићу зашто сам навео ово што сам навео.

Сматрам да је корисно покретачу овог огласа и да му даје одговор(на питање зашто) који је универзалан и непромењем од када се покушавају продати сличне ствари,наравно уз извињење за оф.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hehehehe ...posle danasnje posete Holiday Inn-u gde je odrzan Hi-Fi show (mnooooogo novaca za lep design i pristojan zvuk), razmisljam da podignem cenu pojacala na bar 1200E :).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stein ,пријатељу,друже, нема потребе за просветљењем.Мој коментар се не односи на твоје лапрдање,већ на твој став који је непромењем 3 година(колико те ја виртуелно познајем) што је свакако позитивно.Зарад подсећања ево један део...

Prijatelju, sada je sve jasno :) I više nego jasno... Dakako, stojim i dalje iza svega što sam rekao, i stoji da si u pravu što se tiče činjenice da po pitanju o kojem je bilo reči, nisam promenio mišljenje.Realno gledano, lepota jeste u oku posmatrača i vanjština, pogotovo kod DIY uradaka ne bi smela da zaseni lepotu suštine uradka, a to je pre svega entuzijazam koji je uložen u tu neku stvarčicu, potom, kvalitet (u svetu audio DIY uradaka, reč je o soničnim performansama) ali kada dođe do trenutka pokušaja unovčavanja, estetski faktor počinje da preuzima primat. Ljubav na prvi pogled često može da prevagne nad suštinom i srži... Da ne ponavljam već citirano i mnogo puta izrečeno... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hehehehe ...posle danasnje posete Holiday Inn-u gde je odrzan Hi-Fi show (mnooooogo novaca za lep design i pristojan zvuk), razmisljam da podignem cenu pojacala na bar 1200E :).

Savet: pročitati priču o Gaincard pojačalu i objašnjenju/obrazloženju kako i zašto je cena tako formirana za uređaj sa nekoliko delova oko čipa koji košta nekih 5$ po komadu... Rad i materijal nisu merilo; merilo za cenu je sonični kvalitet a po kreatorima pojačala, cena od preko 3000€ opravdava ulaganje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Ajd, trpam se gde mi nije mesto... Pojačalo uopšte ne izgleda loše. Verujem da je uživo još i lepše. Dobronameran savet: pobrinuti se da amp dobije malo lepše dugmiće, možda dva parčeta daske sa strane ili od napred, eventualno od gore prohrom ogledalo. Za ogledalo mogu ja da se pobrinem ali mi trebaju tačne mere kućišta, prečnici za rupe i pozicije. Iscrtam za po sata, predam na laser i izreže se mikronski precizno, pa kad se samo spusti preko lampi, u momentu će da vredi u očima kupca i hiljadarku ;)

poslusaj kralja,zna sta prica :Viannen_loungelizard: dobre su sanse da zajebes nekog sabana koji je lako dosao do para da se zaleti da pusta seku aleksic na cevkama :crazyrocker: i ti uzmes pare i svi happy :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...