Jump to content

Damping materijal za zvucnike, i bakarna lak zica


Koja

Preporučeni Komentari

Pozdrav ljudi, pravim neke trosistemce pa mi trebaju neke stvari, a nesto ne uspevam da ih nadjem.1. Imam unimer koji meri induktivnost, motacu sam kalemove koji mi fale, ali nigde u Beogradu nisam uspeo da nadjem bakarnu lak zicu. Treba mi debljina 1.2 mm i jedno kilo-kilo ipo. Nasao sam neku firmu Coptech, sutra idem do njih, ako nema tu onda stvarno ne znam gde da trazim vise.Uz zicu bi bilo dobro da imaju i neke "osnove" tj prazne male koturove za motanje kalemova, vise velicina. Jer ce biti mozda malo problem da napravim to sam...2. Mnogo vaznija stvar, posto pravim transmission line kutiju, trebace mi kvalitetan damping materijal. Najbolje bi bile table od prirodne vune, ali to stvarno nemam ideju gde da nadjem. Zna li neko? Moze i neki slican vestacki materijal, ali da nije preskup, jer mi treba 2 x 70 litara tog damping materijala, tako da je cena bitna stavka. Mada ne znam tacno koliko bih izdvojio za to, prvo da nadjem sta uopste moze da se nadje u Bg i koliko kosta, pa cu videti...Hvala :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 25
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pa, nista mi to ne znaci... procitao sam bio vec. Ali moje pitanje je GDE da kupim?Ok pominjali su neku radnju u Gočkoj, ali niko nigde nije napisao adresu ili ime itd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad sam zvao Aktiv 2000 u Gočkoj 13, Beograd, imaju lak žicu debljih preseka konkretno 1,5mm 1,8mm, 2mm i cena po kg (za svu žicu deblju od 0,65mm) je 1440RSD!!!! :oZnači skidaju kožu s ledja... Ja to kad sam kupovao bilo je 6-7maraka kilo... :D šta je s ovim cenama? Jel ima to negde jeftinije? Ovo je stvarno previše.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok hvala, sad bar znam da ima negde :) A da je skupo, jeste, ispadne jeftinije naruciti gotov kalem... cak je verovatno precizniji nego sto ce moj instrument izmeriti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja to kad sam kupovao bilo je 6-7maraka kilo...

E, u to vreme sam ja plaćao stan 30 maraka, moja žena mesečno zarađivala 100... Ispade brate da je tada to bilo više para, al' si ti bio bogatiji... :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio sam danas u Coptechu, prodaju samo firmama i na velike kolicine. A i cena je relativno visoka, oko 1000-1100 BEZ poreza, ne secam se tacno. Tako da ona cena u aktiv 2000 i nije tako visoka... Kad sve sracunam, narucivanje gotovih kalemova bi me ispalo svega 50-60% skupljeSto se tice damp materijala, ima u Dayensu visatonova prirodna vuna, 8.7 evra za 20 litara... ok trebace mi 50 evra vune :(Ima i neka vestacka vuna ili sta je vec, oko 3.7 evra za 20 litara valjda, sta mislite o tome?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

damping se stavlja u box po gramažipo efektu - prirodna vuna = poliester (ono belo cudo) ako su iste gramaze merili momci iz Quarter Wave Yahoo grupe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad sam biJo mladisha , stalno sam se palio sa ortacima da napravim damping od upotrebljenih higijenskih ... khm ,vec znate sta zezasmo se da bi to bio stvarno prirodan zvuk - narocito ako je bass reflex u pitanju:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad sam biJo mladisha , stalno sam se palio sa ortacima da napravim damping od upotrebljenih higijenskih ... khm ,vec znate sta zezasmo se da bi to bio stvarno prirodan zvuk - narocito ako je bass reflex u pitanju:buehehe:

E sad je meni jasno kako si postao pristalica OB zvuka! :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Jedan mali update (tj novo pitanje) sto se tice ove teme:Negde naletih na to da je Perlon vata dobra za damping zvucnika... koliko vidim koriste je uglavnom akvaristi za filtere za akvarijum, izgleda da nije skupa, ali pitanje gde moze da se nadje (pogotovu kolicina potrebna za zvucnike).Takodje i Koflin (poliesterska vata) koja se valjda koristi za punjenje jastuka ili kako vec. Sta mislite o ovome? Naravno opet ostaje pitanje gde nabaviti. Ili da se ne zezam i uzmem onu Visaton ako je imaju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo da se javim... Bio sam danas do SorbonYU, u Balkanskoj (na raskrsnici sa Narodnog Fronta) i stvarno imaju koflin, cena je oko 460 din za kilo, tako nesto. A kilo je u sustini dovoljno za vece zvucnike, naravno zavisi... Koflin deluje onako bas kao neka vuna, verujem da ce biti dosta dobro za damping.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo da se javim... Bio sam danas do SorbonYU, u Balkanskoj (na raskrsnici sa Narodnog Fronta) i stvarno imaju koflin, cena je oko 460 din za kilo, tako nesto. A kilo je u sustini dovoljno za vece zvucnike, naravno zavisi... Koflin deluje onako bas kao neka vuna, verujem da ce biti dosta dobro za damping.

zahvaljujem , takodje i kolezi Vladac-u
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Svaka vam cast ako uspete da namotate zavojnicu u kucnoj radinosti(cak i na kalemu)a da je cvrto namotana, i da namotaji leze kako bi trebalo....Doduse mozda i moze za 1mm presek?.Ja samporucivao za prijatelja od onog matorog iz Novog Sada1.8mm i mogu reci da je odlicno urdjeno..Koeficijenti viskoziteta za prirodnu vunu i za poliestersku vunu nisu istiMJK sa QW radi sa koeficijentima za poly vunu...a to ima u dermiALI mora da se rascupa.. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...