Jump to content

Kupujem strujni kablic za hard disk


Kuja

Preporučeni Komentari

Cao!

Kolekcija FLAC-ova je sve veca, novi diskovi se dodaju,

pa se ukazala potreba za jos kojim strujnim kablom koji ide od napajanja do SATA hard diska.

Sa strane napajanja je onaj kockasti konektor,

a sa strane SATA HDD-a konektor treba da bude pod uglom od 90 stepeni,

kako bih mogao da zatvorim kuciste.

Ovakvi kablovi se dobijaju uz napajanja i nisam uspeo da ih nadjem kao samostalni artikal u prodavnicama.

Ako je nekome preostao neki komad posle sklapanja kompjutera,

ili zna gde se mogu kupiti (konkretna informacija bi bila od velike pomoci),

zainteresovan sam za kupovinu. Postavljena slika

Takodje interesuju me i kvalitetni SATA kablovi, koji takodje treba da imaju konektor pod 90 stepeni na strani diska.

Podvlacim kvalitetni, posto sam na pijaci kupio neke kablove koji su prekidali i gubili kontakt,

pa sam se cak uplasio da ce mi ostetiti diskove.

Unapred hvala! Postavljena slika

Konektori treba da izgledaju kao na ovim slikama:

post-324-0-42316200-1296048243_thumb.jpg

post-324-0-95622200-1296048288_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 15
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Cao!

Kolekcija FLAC-ova je sve veca, novi diskovi se dodaju,

pa se ukazala potreba za jos kojim strujnim kablom koji ide od napajanja do SATA hard diska.

Sa strane napajanja je onaj kockasti konektor,

a sa strane SATA HDD-a konektor treba da bude pod uglom od 90 stepeni,

kako bih mogao da zatvorim kuciste.

Ovakvi kablovi se dobijaju uz napajanja i nisam uspeo da ih nadjem kao samostalni artikal u prodavnicama.

Ako je nekome preostao neki komad posle sklapanja kompjutera,

ili zna gde se mogu kupiti (konkretna informacija bi bila od velike pomoci),

zainteresovan sam za kupovinu. Postavljena slika

Takodje interesuju me i kvalitetni SATA kablovi, koji takodje treba da imaju konektor pod 90 stepeni na strani diska.

Podvlacim kvalitetni, posto sam na pijaci kupio neke kablove koji su prekidali i gubili kontakt,

pa sam se cak uplasio da ce mi ostetiti diskove.

Unapred hvala! Postavljena slika

Konektori treba da izgledaju kao na ovim slikama:

Imtel?

Ja sam tamo kupio, istina one sa starijim drugim krajem, nedavno. Ima u onom lancu što prodaje Belkin al' su bezobrazno skupi...

Eh, da, kupovao sam i u Kanibal-u...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imtel?Ja sam tamo kupio, istina one sa starijim drugim krajem, nedavno. Ima u onom lancu što prodaje Belkin al' su bezobrazno skupi...Eh, da, kupovao sam i u Kanibal-u...

Hvala na brzom ogovoru! :)Meni trebaju bas ovi sto se kace direktno na napajanje sa ovim kockastim 6-pin konektorima.Oni se dobijaju samo uz napajanja i nisam ih video u slobodnoj prodaji.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na brzom ogovoru! :)Meni trebaju bas ovi sto se kace direktno na napajanje sa ovim kockastim 6-pin konektorima.Oni se dobijaju samo uz napajanja i nisam ih video u slobodnoj prodaji.

Nema ni u Kanibal-u ni u Imtel-u...U Imtel-u sam uz'o, nedavno, sasvim OK SATA (data) pod uglom...Hej! Pa ima Y-cable-ova za SATA napajanje...? Je l' to radi pos'o...?Skoro sam siguran da u Kanibal-u, ako nemaju gotov, mogu da naprave...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Hej! Pa ima Y-cable-ova za SATA napajanje...? Je l' to radi pos'o...?Skoro sam siguran da u Kanibal-u, ako nemaju gotov, mogu da naprave...

To mi je poslednje resenje, ako ne nadjem ove "direktne".Imam praznu uticnicu na napajanju, pa kapiram da je bolje i cistije nju da iskoristim.Hvala jos jednom. :).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Isti ti je djavo, to je sve zalemljeno u na jednu tacku. Te price o "posebnim granama napajanja" fura samo Kuzmanovic iz Sveta Kompjutera.Elegantnije je to sto ti hoces, ali ako ne mozes da nadjes, slobodno stavi "molex > sata" adapter.

Da li ce smetati ako "ukradem" struju sa kabla koji napaja ventilatore (obicni Chieftec) na kucistu.Jedino tu imam molex-e.Mislim, da li motori ventilatora dok rade imaju neko sitno varnicenje, koje moze povratno da izaziva neke smetnje u elektronici HDD-a?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim, da li motori ventilatora dok rade imaju neko sitno varnicenje, koje moze povratno da izaziva neke smetnje u elektronici HDD-a?

Ne brini, sve to dolazi sa istog mesta, a motori ventilatora nemaju grafitne četkice pa nema zašto da varniče. To varniče brusilice i sprave od 600 i 800W, ne motorčići u ventilatorima. Ako misliš da u malim DC motorima dolazi do varničenja, zar ne bi po istoj logici varničilo i u motoru samog HDD-a? Kači i uživaj :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne brini, sve to dolazi sa istog mesta, a motori ventilatora nemaju grafitne četkice pa nema zašto da varniče. To varniče brusilice i sprave od 600 i 800W, ne motorčići u ventilatorima. Ako misliš da u malim DC motorima dolazi do varničenja, zar ne bi po istoj logici varničilo i u motoru samog HDD-a? Kači i uživaj :)

Pazi, kvaltet svega se toliko srozava, tako da me nista ne bi iznenadilo. :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sta ako varnici i motor od gramofona - jedino ako je gramofon sa ruckom i federom? :rolleyes:

Pa još ako je feder gumeni :rofl:Kujo, ne brini, neće ništa da varniči... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...