Jump to content

Dvopolni IEC


sir Oliver

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 41
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zanimljivo da ovo

Postavljena slika

Još uvek ne prelazi preko granica sposobnosti plejera da bude adekvatan za posao, ali iskreno, na vinilu ipak ima neku draž koju čak ni ovako vremenski blizak CD ne može da rekreira.

Da, ponekad volim i ovo da zavrtim i da bude galama :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno, nije jedino što volim :) Kada radim nešto "produktivno" (kao sada, bušenje, turpijanje i sl.) i muzika mora da bude "aktivna" i doprinese da ne zaspem nego da napredujem :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvi CD u zivotu koji sam slusao na prvom CD Playeru koji je usao u moj sistem. Brutalno dobro.

Postavljena slika

Taj prvi CD player je cudom ponovo kod mene , sada u vlasnistvu ( Ovaj pomenuti 73). Nisam ni tada a ni sada primetio da mu smeta slozeni matrerijal.

BTW Hevy Me(n)tal kod mene nece proci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj prvi CD player je cudom ponovo kod mene , sada u vlasnistvu ( Ovaj pomenuti 73). Nisam ni tada a ni sada primetio da mu smeta slozeni matrerijal.BTW Hevy Me(n)tal kod mene nece proci.

Taj Marantz je koliko znam, doteraniji od Philipsa, a složeni materijal počinje da smeta kada je snimak glasniji nego snimci iz vremena kada su počele da se prave CD ploče. Marantz CD63SE nema tih problema sa bilo kakvom muzikom (u smislu nivoa glasnoće snimka, žanra, itd) a ko šta sluša, nije ovde tema :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvi CD u zivotu koji sam slusao na prvom CD Playeru koji je usao u moj sistem. Brutalno dobro.

Postavljena slika

Taj prvi CD player je cudom ponovo kod mene , sada u vlasnistvu ( Ovaj pomenuti 73). Nisam ni tada a ni sada primetio da mu smeta slozeni matrerijal.

BTW Hevy Me(n)tal kod mene nece proci.

hvala druze na predlogu...mada za ovakve predloge ima mesto, a tebe nigde nema...cccc

pocelo skidanje, ali u izdanju living stereo, cikago simfonijski orkestar a dirigent je fric reiner

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj CD303, po mom ličnom iskustvu, briljira sa akustičnom i da kažem, "jednostavnom" muzikom (mada pežorativno zvuči bilo koju muziku nazvati "jednostavnom"), a gubi svoje čari kod nove produkcije koja uz to dolazi kao izuzetno kompleksna i zahtevna po količini svega i svačega u zapisu. Primera radi, gudački kvartet, akustična gitara, dobar snimak, savršeno. Massive Attack i Mezzanine ga uguše, zatruju i zbune. Generalno uzevši, odličan plejer, posebno imajući u vidu godište. Ipak, ne voli baš sve jednako, što mu daje dovoljno veliki minus da se ne može postaviti u poziciju "referentnog" plejera u sistemu.

Ovo što piše Stein kolko god djeluje luckasto "briljira sa akustičnom i da kažem, "jednostavnom" muzikom" (rekao bih aranžmanski prostijom manje instrumenata i prije svega na stari način snimanja sa malom ili skoro nikakvom kompresijom gdje ima dinamike , gdje nije sve zakucano na 0 db) stvarno cd radi fantastično /revox b225/ i ne samo on nego i zvučnici. Na primjer Diana Krall, Rade Šerbedžija, jazz i blues novije produkcije islično/ isto kao i klasična muzika.

I tu je čovjek u pravu.

Današni snimci koji se rade u DDD sa maksimalnom komresijom đe je sve zakucano u 0db teže prolaze

Teže prolaze i na novijim uređajima CD-ima , pojačalima i zvučnicima.

X puta mi se desilo da odem kod drugara koji imaju tonske studije i priča kreće kao otvorio sam 150, 200 kanala i slično

To je neviđena gužva

I u studiju to zvuči na ivici slušljivosti a ne na kojekavim zvučnicima, pojačalima i sličnop po kućama.

Tako da bih prije reako da nije problem u uređajima nego je problem u današnjem poimanju i trendu muzičke produkcije i postprodukcije kao samom trendu-modi tonskog snimanja.

U eri digitalizacije skoro sve ide DDD rijetko ko radi ADD a da ne pominjemo AAD snimke.

Ja toliko pa me sad satrite sa kritikama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma gde se meni izgubi slika panela za Crnog? Jel neko brisao?post-39-0-40391900-1295863931_thumb.jpg

tooooooooooooooooooooooooo, brate!!!!malo je vislji od 2m, ali dobro....preziveo bih :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd ovde da ne otvaram novo a mozda je i bilo nesto slicno.

Proucavanjem svog lapatopa ustanovio sam da podrzava sve zivo od formata . Volj ti preko SPDIFa ili HDMIa

post-39-0-05499300-1295894476_thumb.jpgpost-39-0-12314000-1295894486_thumb.jpg

Kako DAC sa HDMiem nemam resio sam da povezem na SPDIF. E sad mi treba opticki kabl koji se utakne u 3,5 mm buksnu za line out. Gde ima da se nabavi takav kabl koji salje i elektricne i opticke signale? Ili moze da radi samo jedno od ta dva? nevazno, potreban opticki kabl sa 3,5mm bananom na jednom kraju.

Jel ovo trazim?

Postavljena slikaPostavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...