Jump to content

Dvopolni IEC


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Forumasi, posle mnogo peripetija sam nabavio daljinski za MARANTZ CD73 ( i druge stare Marantze) koji se sastoji od receivera i kontrolne jedinice. I bas kada sam mislio da cu morati da se mucim sa nekim univerzalcem ili learn remoteom, nalete mi i daljinski. Sada imam jedan banalan problem pa ocekujem da mi pomognete savetom. Naime prijemna jedinica ima neki cudan , ja sam ga krstio dvopolni IEC, prikljucak. Malo je manji od klasicnog IECa i ima samo dva pola. Vidi se na prilozenoj slici. Odgovarajuci kabl nemam pa molim sve koji znaju gde ima da se nabavi ovakav prikljucak zenski za na kabl ili imaju visak da mi jave. Hteo sam da stavim klasicni tropolni ali je veci i bez struganja kutije ne pasuje a ne bih da ostecujem kutiju..

http://www.audio-ext...=600&page=popup

PAZNJA nije ovo o no sto mi treba. Ovo je trapezno a meni treba pravougaono.

Postavljena slika

Evo ga ovde Schurter

Postavljena slika

Pomagajte. Gledajte kakav mi lepotan cuci i ceka na remote ( muci me da ustajem):

http://www.audio-ext...=600&page=popup

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 41
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo, ostao od neke miksete koju sam čistio i zamenio sa IEC-om. Jedino što je zaliven, a neko ga je prekrajao i stavio ovaj beli "audiofilski" utikač, tako da je poprilično kratak kabel.Bači adresu pa ti šaljem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigo kabl, pasuje i RAAAADIIII post-39-0-03987300-1295558798_thumb.jpgLele sto je lepo kad se menja iz fotelje, a ne ko do sad slusam CD ko gramofon. A sto je u mraku lep. Mora da ga selim na lampe. Ili da nabavljam zlatni Marantz pojacalo.Ima li neko da hoce da menja zlatni Marantz ?Mali kuriozitet, za komunikacione kablove od remotea do CDa koristim VDH. :Viannen_loungelizard: Nizasta bolje nisu.PS Hvala Mentoku

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imo isti problem na revox b225 Zen me naučio i promjenio sa tropolnimAko je to kod tebe moguće najbolja varijataNa revoxu je mogloMada mislim da je moglo to bi i uradio ne bi tražio dvopolni kablP.S.Bravo za cd prelijep je jedan od onih kojeg bi rado imao pa i bez daljinskog :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne zvuce lepse. Zvuce na svoj nacin lepo. Inace i 1540 dekodiraju svih 16 bita iako su 14 bitni. I to jednim vrlo clever nacinom ( vrte u krug bitove da ne bude uvek isti bit na istom dekoderu). Neprimerno je poredjenje da su 16bitni bolji jer dekodiraju 2 bita vise. A u njemu jeMARANTZ CD-73 2 x TDA1540D – SAA7030 (M4551) CDM-0

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mrezni za CD jeste ali za receiver daljinskog je onaj dvopolni. I na nekim Marantz pojacalima je isti takav dvopolni.

Kako se to nekad fino radilo još ako se odvojeno prodavalo, mašala što se cijene tičemada je ovo izgleda univerzalna daljinska komanda za maratz uređaje te serije
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1600 DEM je kostao CD. Sada na eBuyu ide oko 450E CD i 250 Remote !!!??? U Ameriki preko 1000$ kompletKomanda ima tastere za dek i tuner i pojacalo ali ja ih nema da isprobam. Za CD samo rudimentalne komande: play, pause, next, stop. Ko neki High End sada

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1600 DEM je kostao CD. Sada na eBuyu ide oko 450E CD i 250 Remote !!!??? U Ameriki preko 1000$ kompletKomanda ima tastere za dek i tuner i pojacalo ali ja ih nema da isprobam. Za CD samo rudimentalne komande: play, pause, next, stop. Ko neki High End sada

250 Remote !!!??? NEVIĐENO
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

auuuu druze, pa nisam znao da posedujes ovakvu masinu...svaka castnegde sam procitao da je marantz prakticno sve preuzeo od philipsa+unapredio gde god je to moguce, tako da ispada da je marantz boljikakva su tvoja iskustva?znaci ovaj neces da tvikujes...a meni je odmah palo na pamet da ugradis lampizator sa ecc88 lampamamislim da bi se isplatilo da na ovakvu masinu stavis skuplje lampe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako dobro svira da ga je greota dirati. Posebnu mu draz daje sto je star i netaknut. Vintage u pravom smislu. Kao antika. Ako je dirana pa makar i unapredjena vec gubi vrednost. Moguce da ga probam na nekom eksternom lampizatoru sa telefunken 88icama. Uzgred, unutra nema mesta nizasta a kamo li lampizator.BTW jedno pitanje za kolege svajsere. Prikljucio sam ga na remote napajanje i komande mu prosledjujem . Napajanje je nista narocito, ono sto dolazi na remote se preko relea prosledjuje na CD. Ali mi se cini da se sa remote mnogo bolje cuje. Jel placebo ili nesto drugo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj CD303, po mom ličnom iskustvu, briljira sa akustičnom i da kažem, "jednostavnom" muzikom (mada pežorativno zvuči bilo koju muziku nazvati "jednostavnom"), a gubi svoje čari kod nove produkcije koja uz to dolazi kao izuzetno kompleksna i zahtevna po količini svega i svačega u zapisu. Primera radi, gudački kvartet, akustična gitara, dobar snimak, savršeno. Massive Attack i Mezzanine ga uguše, zatruju i zbune. Generalno uzevši, odličan plejer, posebno imajući u vidu godište. Ipak, ne voli baš sve jednako, što mu daje dovoljno veliki minus da se ne može postaviti u poziciju "referentnog" plejera u sistemu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cuo sam da to zovu: "Girl and guitar" type of equipment ;)

Ne mora uvek da bude "girl" kao što je http://www.joanbaez.com/darkchords.html Može i "boy" ... http://www.ericclaptonunplugged.com/:)Međutim, kada se okupi nekoliko bojza i grlza pa urade ovako šta: http://massiveattack.com/wiki/index.php/Mezzanine onda to za ovaj vremešni plejer bude malo "hard work"...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...