Jump to content

Monacor SP-200x


laky_va

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 34
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja imam iskustva sa manjim bratom SP-130x. Po meni, to je zvucnik malo tamnijeg karaktera, sa ne toliko dinamike i uzbudljivog zvuka. Dobro je izbalansiran zvuk i poprilicno linearan. Visokih ima dovoljno, sto ne mogu da garantujem za tu 200-tku. Bassa naravno nije imao nista...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:shok:

evo o cemu se radi :http://www.proelectronic.rs/product.htm?category_id=326&page=2a da je bolji od gore pomenutog monacor-a bolji je. zvucno.manje je efikasan,ali to nije od presudnog znacaja. proban jeu TQWT-u i bas refleksu.12 inca je ,89dB, bice dovoljno u TQWT-u za cevno pojacalo, jer je Laki spomenuo da bi u bliskoj buducnosti nabavio cevasa. inace oba su kinezi, ali Boze moj, za te novce bolje nema od fullrange-a. mada i ako se Laki odluci za monacor-e, ja cuga podrzati, pomoci cu mu, jer ce za ulozene novce biti ihahaj zadovoljan. pa polako, iz boljeg u bolje. bitno je da se resio neadekvatnih zvucnika. jedino kad bude sledeci put dolazio u Beograd da ponese valjevsku mucenicu, jer bolje nema, leci napacenu DIY dusu. :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo o cemu se radi :http://www.proelectronic.rs/product.htm?category_id=326&page=2a da je bolji od gore pomenutog monacor-a bolji je. inace oba su kinezi, ali Boze moj, za te novce bolje nema od fullrange-a. :cheers:

Monacor je taiwan ne kina..Istina fali mu visokotonac ali ne vidim zasto je toliko los po tebi..Fotkacu ih sutra sa kutijama, ovo je privremeno dok se ne stavi visoki =)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro receno, los po meni. naslusao sam se raznih fullrange-ova, tusta i tma.tog Monacor-a sam slusao kod drugara u povecoj bas refleks kutiji, jer trazi litrazu.stekao sam utisak da mu nesto fali. dobro, visoki mu fale ali i jos nesto, ali stvarnosta, jbm li ga. vec duze vremena slusam prastare RFT fullrange (one koje si video)i nemam nameru da ih menjam. jos da moj ludi kum nije ostavio kabinete u dvoristu da pokisnu ... ovih dana mi stize materijal, pa cu da napravim nove. nisambas presretan jer nisam bas neki veliki ( i marljivi ) radnik, ali sta je tu je. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Monacor je taiwan ne kina..Istina fali mu visokotonac ali ne vidim zasto je toliko los po tebi..Fotkacu ih sutra sa kutijama, ovo je privremeno dok se ne stavi visoki =)

Jel ovo znaci da si ih vec i nabavio? Ako je tako, i ako ti ne smetaju jos veeece kutije koje moraju u coskove, anda je dobra opcija i BIB http://www.zillaaudio.com/bib/BIB-Monacor.asp
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel ovo znaci da si ih vec i nabavio? Ako je tako, i ako ti ne smetaju jos veeece kutije koje moraju u coskove, anda je dobra opcija i BIB http://www.zillaaudio.com/bib/BIB-Monacor.asp

Da nabavio sam ih, samo su im kutije 30cm x 30cm x 30cm, to je privremeno..Kada vece da li mislis na TQWT?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad videh da si napisao BIB.. Nisam imao iskustva sa tim kutijama, mada bi bile idealne za moju sobu samo gde cu visoki ? :scratch_head:

ama sta ce ti visoki pored visokih kutija?! :sarcastic_hand:sala mala :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Laki, prouci jos malo Godzillin sajt i samu BIB koncepciju, obicno su kutije vece od 2m, otvorene su odozgo potpuno (sad , dal je to horna ili transmisija nije ni vazno, za mene je horna), i MORAJU u cosak, traze ugao sobe kao nastavak horne(laicki receno) , van coska imas 'rupu' u midbasu. Prednost je sto imas mocan bas, ne treba subwoofer, ne treba BSC filter (koji obicno ide uz fullrange drajvere sa uzlaznom frekventnom karakteristikom). Visokotonac bi ugradio kao i u bilo koju drugu kutiju, razmak izmedju basa i viskotonca sa izracunava na osnovu rezne f. skretnice, to ce znati da te posavetuju ovde iskusniji od mene,,, Meni se licno vise svidja ova svapska horna, ne mora u coskove, ali je teza za pravljenje, trazi iskusnijeg stolara, ima kosih rezova itd. BiB je idealan za pocetnike, prosta konstrukcija,mocan bas,,, ako ti ne smeta sto su 2+ meteri i sto moraju u coskove.file:///D:/hi%20-fiiii/loudspeakers/BIIIB/Bigger%20Is%20Better%20'BIB'%20Cabinet%20Dimensions%20-%20ZillaSpeak.htmza BIB imas i ogomnu temu na DIYaudio.comhttp://www.diyaudio.com/forums/full-range/66173-terry-cains-bib-why-does-work-does-anyone-have-those-fostex-craft-handbooks.html , al ce se nacitaaas... :character13: Imas i ovu opciju, TQWT calculator, prednost manja kutija, ne mora u cosak, nija teska za pravljenje. Mana, pa nije isproban neki dizajn , ovo je samo smernica, trebalo bi uraditi vise simulacija i videti sta se desava sa basom... Bem li ga , udahni razmisli,pa uradi kako ti savetuju odje pametniji i iskusniji od mene... :drinks:

post-46-0-85938000-1294829869_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pchelac, hvala na pomoci.

Ja bih radio TQWT.. Onda i visokotonac a da li bi njegov polozaj bio ''u zvucniku'' ili kao npr fostex ''na zvucniku''?

Koji materijal da koristim za izgradnju kutija? Parenu bukvu, medijapan, ivericu..?

Na ovom kalkulaturu otvor je stavljen kao bassreflex, mada bih ja radije nesto ovako :

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...