Jump to content

Tannoy, identifikacija


stein

Preporučeni Komentari

Istrgovao sam danaske jedan par brand new Tannoy midbass drivera, plastična korpa, dupli magnet (omanji) nekih 13cm prečnika, osam oma, nikad nije bio u kutiji (ne tiče me se kako su nabavljeni, ja sam ih pošteno platio :))

Elem, ovalan od napred, šest rupa za montažu, driveri jako liče na ovo Postavljena slika ali kalota je polulopta ka napred, tj ispupčena a na slici mi se čini upada, pa da vidim da možda neko prepozna šta je i da nađem neke k-ke...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 59
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Istrgovao sam danaske jedan par brand new Tannoy midbass drivera, plastična korpa, dupli magnet (omanji) nekih 13cm prečnika, osam oma, nikad nije bio u kutiji (ne tiče me se kako su nabavljeni, ja sam ih pošteno platio :))

Elem, ovalan od napred, šest rupa za montažu, driveri jako liče na ovo Postavljena slika ali kalota je polulopta ka napred, tj ispupčena a na slici mi se čini upada, pa da vidim da možda neko prepozna šta je i da nađem neke k-ke...

ovakvi drajveri su kod mene na M2

plastična šasija basa ako te razumjeh

e sad oni su poslije toga napravili M2,5 poboljšanu verziju ovog modela i njemu je kalota je izbačena

šaljem sliku samo da nađem

to ti je ovaj

post-38-0-18015600-1294240219_thumb.jpg

ima gi u razne boje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Đetiću, oko sokolovo! Ubode ga! Nema oznaka na magnetu pa ovo pomaže. A ko i svako po malo, pa da rečem hvala!

Taj M2.5 vele da je dobra kutijaImaš na kupi prodaj lika koji prodaje visoke i basove od M1 to je monitorska kutija iz te serije Malo je skup ali valja probat za te visokeNa netu možeš naći katalog sa tom serijom M1,M2,M.5,M3,M4U njemu imaš i kutiju M2.5 kako je riješena iznutraAko ne nađeš pošalji mi mail na PM da ti pošaljem katalog u pdfJa sam moju M2 isprazno što se tiče dampinga jer je bila ali bukvalno puna one nadušene vještače vune tako da je bila potpuno ugušena kutija.Ondak sam kupio u radnji tablu sunđera debline 1cm u dimenziji 1,2m x 2m koju mi je lik izrezao na trake po unutražnim dimenzijama kutije.Fabrički puna kutija bila j epotpuno ugušena niđe basa proradi tek na 10 - 11 potaIspražnjena kutija je bila potpuno nekontrolisanog basa muljav i sličnoOndak sam obložio kutiju sa svih stran sa po 1cm sunđera.Tu sam dobio dosta dobar bas, srednje i visoke ali i dalje bas bio malo muljav tako da sam na leđa i bočne strane ubacio još jednu tablu ali polukružno leđa i bočne strane i dobio ono što sam tražio Jasan definisan bas, neprenaglašene srednje i visoke tamana kao treba.I to sve i na malim i na većim snagama radi korektnoPazi kad montiraš bas ne priteži previše šarafe umije plastika da pukne kod rupa od šarafa.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A mozda su ti basovi bas iz tih kutija :scratch_head:

Nisu, ovi su novi, nikada montirani. A ako si mislio na to da su isti tip, model, serija, e, to već ne bih znao. Uostalom, nije ni bitno. Svakako ne nađem ništa gde bih imao karakteristike pa bar neka bazična matematika da se odradi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A mozda su ti basovi bas iz tih kutija :scratch_head:

Basovi nisu iz tih kutija jer u njih ide 5 inča ili 130 mm bas a u M2.5 ide 6,5 inča ili 165 mm.Stein reče da je 130 mm bas ali sa izbačenom kalotom. Ne znam kako ga je mjerio jer to treba provjeriti. Bas u M2.5 je 165mm to je definitivno i sa izbačenom je kalotom.Ostali basovi iz te serije su s ubačenom kalotom i na plastičnoj su šasiji.Kod mene je 155 mm sa kraja na kraj gumenog ovjesa iako piše da je 165mm.u svakom slučaju vrede ta dava visoka i skretnica ako su ispravni u kombinaciji sa tim basovima koje je uzeoKutija đene đene nije nešto očuvana ali se da srediti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Basovi nisu iz tih kutija jer u njih ide 5 inča ili 130 mm bas a u M2.5 ide 6,5 inča ili 165 mm.

Stein reče da je 130 mm bas ali sa izbačenom kalotom. Ne znam kako ga je mjerio jer to treba provjeriti. Bas u M2.5 je 165mm to je definitivno i sa izbačenom je kalotom.

Ostali basovi iz te serije su s ubačenom kalotom i na plastičnoj su šasiji.

Kod mene je 155 mm sa kraja na kraj gumenog ovjesa iako piše da je 165mm.

u svakom slučaju vrede ta dava visoka i skretnica ako su ispravni u kombinaciji sa tim basovima koje je uzeo

Kutija đene đene nije nešto očuvana ali se da srediti.

Nijesam mjerio, no samo prineo otvoru kutije za 165mm bas. Premalo, ga ima za pokrit rupu. Paušalno, prva sledeća manja mjera je 130.

127 mm od sredine do sredine centratora membrane (gume) a sveukupno na užem delu korpe 165. Raspon rupa za vijke 175mm od centra do centra rupe.

Ne pada mi na pamet sklapati fabričko-ćoškastu kutiju. Ako budem šta radio, biće to nešto estetski drugačije, verovatno skupo i komplikovano...

vako:

Postavljena slika ili

vako:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nijesam mjerio, no samo prineo otvoru kutije za 165mm bas. Premalo, ga ima za pokrit rupu. Paušalno, prva sledeća manja mjera je 130. 127 mm od sredine do sredine centratora membrane (gume) a sveukupno na užem delu korpe 165. Raspon rupa za vijke 175mm od centra do centra rupe.

to je to drajver koji oni krste 6,5 inča i to može jedino biti iz M2.5evo me ponovo naćera da premjeravamsa rupe na rupu oko 17,5 cmšasija po dužem dijelu oko 19 cmšasija po kraćem dijelu oko 17cmskraja na kraj gumenog ovjesa oko 15,5 cmebat ga kako izmjeri sa sredine do sredine centratora membrane (gume) ali jeste otprilike 12,5cm
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...čekaj malo, nisam ni čitao šta ste pisali u temi. :lol:

Sada, kada sam sve pročitao, vidim da nisam ništa propustio. :mrgreen:S obzirom da imaš: glavni sistem, pomoćni sistem, ovo bi bio pomoćni-pomoćni sistem. Možda da se koristi kao extended razglasa ali u kupatilu, u open baffle varijanti? :roll1:Ne znam šta si stvarno 'teo sa tim mid-bass jedinicama. Jel' može reč-dve o nameni?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

S obzirom da imaš: glavni sistem, pomoćni sistem, ovo bi bio pomoćni-pomoćni sistem. Možda da se koristi kao extended razglasa ali u kupatilu, u open baffle varijanti? :roll1:Ne znam šta si stvarno 'teo sa tim mid-bass jedinicama. Jel' može reč-dve o nameni?

Ova godina donosi zanimljive momente a radi se o zameni kreveta i kupovina pisaćeg stola i još nekih stvari kod ćere u sobi (za komjuter nisam baš siguran) Uglavnom, planiram da joj skockam neku muzikicu, veoma izvesno će to biti TBGC (GC sa ECC88) koji bi trebalo očistiti od prsta prašine i pretresti i probati, doterati po potrebi i sklopiti sa nekim izvorom. Imam sijaset CD plejera, tuner, a pošto sam na ove zvučnike natrčao slučajno, novi su, nisu veliki, mislim da bi mogli lepo da se uklope u priču. Platio sam ih 50€ za par i čekam na par visokotonaca od iste osobe. Nije hitno, neće biti hajend, samo treba da lepo sviri. Veoma je izvesno da će ćera u neko dogledno vreme da dobije i komp pa bih ga sredio da može da sluša i muziku sa kompa preko njih. Pošto kod nas u kući mp3 može samo na zahtev da se dobije (ženi za autoradio sa čitačem SD kartica moram da konvertujem iz losslessa) onda je pretpostavljam jasno da će ćera da dobija samo kvalitetne snimke...Tako nekako. Ali mora i kod mene da dobro sviri, ako se bude koristilo u potkrovlju. Takođe postoji mogućnost da se pazari neki veći TV (TV/monitor) pa bih možda ove mogao da ubacim kao zadnji par... Mada, nije jako bitno, treba da budu pošteno skockani, da to za čega su sposobni rade pošteno i dobro, a to što ne mogu, ni ne treba.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pusti ukućane da žive... :angel0:

Ne marim ja, nego mi bezveze da sve držim u dva primerka. Jednom do dva puta mesečno, menja se sadržaj SD memorijske kartice koja je zabodena u autoradio. Žena smisli šta hoće, ja to prekonvertujem i snimim joj na karticu, kompresovane fajlove brišem s kompa da ne smetaju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne marim ja, nego mi bezveze da sve držim u dva primerka. Jednom do dva puta mesečno, menja se sadržaj SD memorijske kartice koja je zabodena u autoradio. Žena smisli šta hoće, ja to prekonvertujem i snimim joj na karticu, kompresovane fajlove brišem s kompa da ne smetaju.

Ma samo te začikavam. Znaš i sam... Kad, već, ne smem da začikavam DnD i ostale...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...