Jump to content

Tannoy, identifikacija


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 59
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ova godina donosi zanimljive momente a radi se o zameni kreveta i kupovina pisaćeg stola i još nekih stvari kod ćere u sobi (za komjuter nisam baš siguran) Uglavnom, planiram da joj skockam neku muzikicu, veoma izvesno će to biti TBGC (GC sa ECC88) koji bi trebalo očistiti od prsta prašine i pretresti i probati, doterati po potrebi i sklopiti sa nekim izvorom. Imam sijaset CD plejera, tuner, a pošto sam na ove zvučnike natrčao slučajno, novi su, nisu veliki, mislim da bi mogli lepo da se uklope u priču. Platio sam ih 50€ za par i čekam na par visokotonaca od iste osobe. Nije hitno, neće biti hajend, samo treba da lepo sviri. Veoma je izvesno da će ćera u neko dogledno vreme da dobije i komp pa bih ga sredio da može da sluša i muziku sa kompa preko njih. Pošto kod nas u kući mp3 može samo na zahtev da se dobije (ženi za autoradio sa čitačem SD kartica moram da konvertujem iz losslessa) onda je pretpostavljam jasno da će ćera da dobija samo kvalitetne snimke...Tako nekako. Ali mora i kod mene da dobro sviri, ako se bude koristilo u potkrovlju. Takođe postoji mogućnost da se pazari neki veći TV (TV/monitor) pa bih možda ove mogao da ubacim kao zadnji par... Mada, nije jako bitno, treba da budu pošteno skockani, da to za čega su sposobni rade pošteno i dobro, a to što ne mogu, ni ne treba.

OK. Kada stignu visokotonci, ne bi bilo loše uraditi merenja mid-basova. Makar električna, za T/S parametre, pa onda dalje, polako.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK. Kada stignu visokotonci, ne bi bilo loše uraditi merenja mid-basova. Makar električna, za T/S parametre, pa onda dalje, polako.

Dobro, kada dođe dotle, objasnićeš mi šta da radim i kako. Samo nemoj stavljati neki CCS u to... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A šta im fali, osim dokumentacije, ako smem da pitam?

Nom. Impedance: 8 ohms

Nom. Load: 60 watts (estimated)

Frequency Range: 2,200 - 20,000 Hz

Sensitivity: 91 dB

Outside diameter: 106 mm

Magnet diameter: 82 mm

Installation height: 40 mm

Postavljena slika

Na BigDiyA sam našao podatak da navedeni visokotonci od Jamo imaju istu fizičku pojavu sa prednje strane:

20143

20145

20449

21452

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eto ti ka i ja raspar drajvere

ajde što ja ne jurih original tannoy jer su upar 75GBP + ostali troškovi ali ti imaše na kupi-prodaj M1 sa original visokotoncima, skretnicom i kutijom za 60e a meni ih je na PP davao i za 50.

Izgleda da su prošli, no nebitno sad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema to veze što su raspar, svakako sam platio 20€ za par ovih visokotonaca (novo) no nema podataka ni za basove ni visokotonce. Kutiju definiše bas pa je to važnije, a reznu frekvenciju možemo i na 5KHz, svakako mislim da budu omanje kutije, verovatno BR, samo da budu korektne i lepo urađene i da ne bude muka ih slušati :) Pošto sam izbegao SAL i MNC, šanse da bude dobro su radikalno narasle :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala :)Jest, svakako ne bih radio kutije koje izgledaju kao original, a BR isto nema šta mnogo. Uzmem cevku za BR 50x110mm pa ako treba ili malo srežem, ili malo produžim (napenalim u zavisnosti od prostorije, to je reon 50-60Hz)Po običaju ne radim od papira za pakovanje nego od 19mm mediapana, a skretnica zbog male snage može da bude jednostavna, suština je da adekvatno preklopi i razdvoji dva zvučnika... Nema tu mnogo pametovanja, ovo je projekat na tankom budžetu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala :)Uzmem cevku za BR 50x110mm pa ako treba ili malo srežem, ili malo produžim (napenalim u zavisnosti od prostorije, to je reon 50-60Hz)

u prostoriji 16m2 kutija zapremine 19 lit cevka je fi 5 dužine 7cm. do dna kutije ima 17cmproduživanjem se dobija na basu i koliko produžiti?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mali je put do TS parametarasamo malo citanja engleskog u okviru izvanredne rutine JBL Speakershop programaa onda - malo mozganja do dobre kutije za basa onda malo igranja sa paralelnom skretnicom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mali je put do TS parametarasamo malo citanja engleskog u okviru izvanredne rutine JBL Speakershop programaa onda - malo mozganja do dobre kutije za basa onda malo igranja sa paralelnom skretnicom

što reče :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala :)Jest, svakako ne bih radio kutije koje izgledaju kao original, a BR isto nema šta mnogo. Uzmem cevku za BR 50x110mm pa ako treba ili malo srežem, ili malo produžim (napenalim u zavisnosti od prostorije, to je reon 50-60Hz)Po običaju ne radim od papira za pakovanje nego od 19mm mediapana, a skretnica zbog male snage može da bude jednostavna, suština je da adekvatno preklopi i razdvoji dva zvučnika... Nema tu mnogo pametovanja, ovo je projekat na tankom budžetu :)

Po podacima o m1 modelu to je kutija oko 6 litara sa tjuningom na oko 55-60 Hz. Ja bih išao slično tome. Mid-bass je 13 cm pa ne treba ići na tubu velikog prečnika. Mislim da je 50 mm, možda oko 40 mm ako može tako nešto da se nađe. Na osnovu prečnika tube, zapremine kutije i Fb freq. tjuniranja sračunati dužinu BR cevke.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A koliko dugačak ti treba?

Meni!? Ni milimetar :Viannen_loungelizard:

Po podacima o m1 modelu to je kutija oko 6 litara sa tjuningom na oko 55-60 Hz. Ja bih išao slično tome. Mid-bass je 13 cm pa ne treba ići na tubu velikog prečnika. Mislim da je 50 mm, možda oko 40 mm ako može tako nešto da se nađe. Na osnovu prečnika tube, zapremine kutije i Fb freq. tjuniranja sračunati dužinu BR cevke.

Nego kad si u materiji i kad ti matematika ide da valja de sračunaj ovokutija 19 litara ide na 55hzbas je 20cm postojeća tuba je fi 5cm dužine 7cmdimenzije kutije spoljnje V48 Š26,5 D22,5cmMože li se šta spuštiti dolje
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam koja je jedinica. Neki parametri?

Kako koja je jedinica?Što znam to sam ti rekaoBas je tannoy, kutije dimenzija koje sam ti reko, rezna frekfencija 3kHz, i to je to što znamparametre bas drajvera ne znamAko može može ako ne nikome ništa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako koja je jedinica?Što znam to sam ti rekaoBas je tannoy, kutije dimenzija koje sam ti reko, rezna frekfencija 3kHz, i to je to što znamparametre bas drajvera ne znamAko može može ako ne nikome ništa

Štono reče, što mi se u temu pačaš? Nije li ti dosta u tvoju dvojnu da imaš đe turat pitanja razna, no si se osokolio pa i ođe trabunjaš, avetinjo! :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Štono reče, što mi se u temu pačaš? Nije li ti dosta u tvoju dvojnu da imaš đe turat pitanja razna, no si se osokolio pa i ođe trabunjaš, avetinjo! :buehehe:

potpuno si u pravu sebičnjakoviću jedan /ja mislio malo da se prošvercujem/ :serbvidkakisicl0: de "očišti tvoju temu" i jopet prebači ovo što mlatinjam u onaj moj M20/M2 :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...