Jump to content

sony x222es -NO DISK- ...again !!!


chakija

Preporučeni Komentari

Taman kad sam mislio da sam sa zamenom lasera na ovom mom trosnom plejeru resio problem citanja diskova bar na godinu dana, poceli ponovo gremlnini da se usaljavaju...samo da ne krenu na ostale aparate po kuci !Do pre nekih 5-6 dana radio je ok i ondak poceo da izbacuje -no disk- poruku prilikom ubacivanja bilo kog cd-a. Nisam ga ukljucivao par dana i danas probam, radi... Medjutim, posle nepunih 10 minuta ponovo poceo da zeza i ne prihvata ni jedan disk. Probao sam malo da se zezam sa potovima ali nije uspelo pa sam ih vratio na "originalno" stanje.Laser pokusava da fokusira ,ali nece da se zavrti disk tj. da ocita sadrzaj na disku ???EDITe sto je gotivno otvoriti prvi otvoriti temu u sobi :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 16
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ispostavilo se da je kvar ipak bio jednostavnije prirode.Izgleda da je flat kabe imao los kontakt.Sondza se vrti ponovo !

cekam 1900 da pocenm predstavu i kuckam iz biblioteke :P sreckaro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Za kss240A ide 12 pinski flat kabe. Ja sam uzo 16-to pinski jer su u orbitu samo takav imali. Iseko sam ga da bude identican starom kabelu i pristekao. Plejer se isto ponasa, javlja -no cd- na displeju. Laser fokusira ali nece da zavrti disk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...