Jump to content

Nabavka delova za zvučnike iz inostranstva


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

Većina toga što mene interesuje od jedinica nema kod nas da se kupi, a niko od ovdašnjih firmi ne nabavlja, bar ne po normalnoj ceni i sa normalnim rokom isporuke.

Plaćanje? To i ne bi trebalo da je neki problem, ali napišite iskustva vi koji ste već plaćali delove u EU ili USA. Najveći problem je naravno koliko košta transport do banana država, i da li uopšte šalju, s obzirom da ne postoji tracking, ako se nešto nije skoro promenilo. Ali, i dalje nismo na PayPal listi, što znači da je ovde i dalje dozvoljena "gubljenje" i/ili krađa pošiljki. Kakva je situacija sa carinom, ležarinama i ostalim haračima?

Neki od proizvođača delova su:

Accuton

Beyma

CarPower

Dayton Audio

Eton

Fostex

Hypex

Intertechnik

Jantzen Audio

Monacor

Morel

Peerless

SB Acoustics

Scan-speak

Seas

Stage-Line

TB Speakers

Vifa

Visaton

To je u stvari veći deo asortimana europe-audio. Drugo mi i ne treba. :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 64
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dayens drži nešto od palete danskih zvučnika, cene, naravno, nisu nimalo naivne u odnosu na europe-audio. Ja sam moje Peerless-e sa popustom platio 31.5/kom, (inače 35€/kom) kod europe audio su 23.65, sa sve njihovih 19% VAT, što dođe oko 19.87/kom kada se odbije porez, naravno, njihov.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da se ne sprema neka grupna nabavka?Što nije problem pratit pošiljku. Preko DHLa može samo da ti onaj ko šalje da broj pošiljke i ti lijepo vidiš kudjen sve šeće po Jevropi.http://www.dhl.rs/sr.htmlA i gubljenje nij problem napiše se vrijednost robe i neboj se da će se izgubiti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

obračun:

1000 e faktura

+200 e DHL /orjentaciono jer zavisi od težine i destinacije/

1200 e ukupno

+ 36e carina -3%

+ 6 e taksa

1242 e ukupno

+ 211 e PDV 17%

1453e ukupan trošak fco BGD

+ 60 špediter

1513 e total trošak

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PayPal može da se ima i iz Srbije, ne normalnim putem, (kao i u bilo kom segmentu života na ovim prostorima) uz malo mućke oko podataka kod registracije izvodljivo je.Jedini problem kad se dođe do PayPal naloga je ograničenje sume novca kod transakcije - ne bi trebalo da bude veća od 100$ jer se onda rade neke provere i može doći do blokade naloga.Kako sve to tačno ide, ne znam ali mogu da se raspitam kod ortaka koj meni povremeno obavlja neka plaćanja.Što se dažbina tiče, kako kog potkače... najzgodnije je izvršiti plaćanje odavde a da se roba šalje na neku adresu u inostranstvu i da to neko donese ovde. Ja sam tako nabavio drajvere iz Holandije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ako resavas gliserima u Kumbor ?:Viannen_loungelizard:

To ti kažem :sarcastic_hand: :sarcastic_hand: Nema toga drug - no more baby :Viannen_loungelizard: Hhhhhhhoooodooosmo u Jevropu.Evo makoše Jevropljani ovoga što je bio zašeo 20 godina, vele šutra podnosi ostavku, kad mi nismo umjeli :serbvidkakisicl0: Čuvena izjava odlazećeg parafraziramKad smo došli na vlast bili smo mladi i nisno znali pa smo učili i morali smo griještPa đe nađoše na meni da uče i to dvades godina, heba mi pas mater i đe se rodih u ova doba
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

obračun:...

Ih, da je to obracun, no 'vako:Roba 1000 + Transport 200= 1200Carina 10%= 120Poreska osnovica= 1320Porez 18%= 238---------1200 120 238-------1558+Adm. takse + ovo + ono + + lucka taksa + koriscenje obale .. a da, mi nismo EKO drzava jos uvek, tu stedimo 6 ojra, spediter je skup, izbacujemo ga :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na osnovnu (export) cenu izađe 52-60% više. I dalje smo u državi koja liči na one iz donje trećine afričkih država.Kako je za sreću potrebno malo...razmišljam kako bi to izgledalo da živim u Sloveniji:ubacujem sa sajta u korpu šta mi treba, platim karticom, i za oko 2-3 dana mi stigne paket za cenu koja je veća samo za transport (koji je 10-30€ zavisno od paketa) u odnosu na cenu sa VAT-om sa sajta. :frusty: 20 godina se nismo mrdnuli. :0002trtum3:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O čemu pričamo... Jedino što se razlikuje od Miloševićevog režima je što se ne ratuje.... A i to je 3 dana posla na ovim prostorima. Nema mlekaDržava je 700 000 000 dužna za struju (čitaj još malo pa nema)Dužna država farmaceutskim kompanijama za lekove. Farmaceutske kompanije neće više da prave lekove za DŽ, a vlast ih ucenjuje da će im uzeti licencu za proizvodnju ako ne budu htele da prave i "prodaju" im... Tuga rajo moja :( Ček samo da dođe jaguar i prođu praznici. Tek će da se oseti zikra :blackeye:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ih, da je to obracun, no 'vako:Roba 1000 + Transport 200= 1200Carina 10%= 120Poreska osnovica= 1320Porez 18%= 238---------1200  120  238-------1558+Adm. takse + ovo + ono + + lucka taksa + koriscenje obale .. a da, mi nismo EKO drzava jos uvek, tu stedimo 6 ojra, spediter je skup,  izbacujemo ga  :character13:

... i neizbežni dvojac na sve to +Kurta + Murta
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajmo dalje Ako Srbija ima potpisan euro 1 sa zemljom odakle se kupuje onda nema carine.. Pošto roba izlazi iz EU onda bi trebalo da se VAT vrati a to je 19% na nabavnu cijenu.To treba u direktnom kontaktu sa prodavcem viđet kako bi se završilo i da li se može završit. To bi značajno umanjilo trošak

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da rezimiramo: moras imati lanac - coveka sa paypal racunom, coveka kod koga ce roba stici (pozeljno da je tamo gde je carina mala ili nikakva), coveka koji ce sve to transportovati do drzave u kojoj zivis (odn prosvercati).. :Viannen_loungelizard: Nije ni to neizvodljivo samo treba dobro planirati i uracunati nagradu svakome od njih, a da to opet bude nize od cene svih nameta koji cekaju ukoliko se radi po propisu..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da rezimiramo: moras imati lanac - coveka sa paypal racunom, coveka kod koga ce roba stici (pozeljno da je tamo gde je carina mala ili nikakva), coveka koji ce sve to transportovati do drzave u kojoj zivis (odn prosvercati).. :Viannen_loungelizard: Nije ni to neizvodljivo samo treba dobro planirati i uracunati nagradu svakome od njih, a da to opet bude nize od cene svih nameta koji cekaju ukoliko se radi po propisu..

Tačno takoI sve to bi se moglo jednom godišnje organizovat da svima bude dobro.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajmo dalje Ako Srbija ima potpisan euro 1 sa zemljom odakle se kupuje onda nema carine.Pošto roba izlazi iz EU onda bi trebalo da se VAT vrati a to je 19% na nabavnu cijenu.To treba u direktnom kontaktu sa prodavcem viđet kako bi se završilo i da li se može završit. To bi značajno umanjilo trošak

EUR1 kao sertifikat porekla ne oslobadja carine fizicko lice. Takodje povracaj poreza kod izvoza ne ide automatski za fizicko lice, samo za firmu to jes' preduzetje, kada placa preko racuna. A preduzetje mora da obracuna porez da bi prodalo a moze da proda samo ako je registrovano za maloprodaju (ima fiskalnu kasicu, jel'te) Za fizicko lice kupovina 'preko' ide 'vako: Moras da kupis (platis) robu sa sve porezom a zatim od prodavca zahtevas obrazac za povracaj PDV-VAT-IVA-AFA-MwSt-TVA... Na granici - prilikom izlaska iz zemlje obrazac overavas kod carine i sledeci put kada posetis radnju gde si pazario mozes da dobijes iznos poreza nazad. A ako mislis da ces prilikom ulaska u svoju zemlju ne prijavljivanjem te iste robe ustedeti domaci porez - gresis, jer carine vrlo dobro saradjuju te ce ti na kucnu adresu ubrzo stici pozdrav upravo za onaj iznos za koju si trazio oslobadjanje prilikom izlaska, iz npr. HU: lepo bi bilo, 25% je njihov porez :character13:Zato ostaju sivi kanali kod prenosa i grupna nabavka (kolicina) za mogucu ustedu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tačno takoI sve to bi se moglo jednom godišnje organizovat da svima bude dobro.

si sinjorita! a to nije tako tesko! toliko nas ima odje i skoro svako ima poneku vezicu, poznanstvo ili sam ide negde..fer i drugarski bi bilo da se ispomazemo..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li postoji način da jedna akcija oko delova izgleda na sledeći način:

Napravimo dogovor oko grupne kupovine sa europe-audio. Naručimo kod ekipe u E-A (i platimo, naravno), koja saoseća sa našom mukom. Možda nam učine i napišu i manji račun. To sve u jednoj turi/paketu stigne u zemlju srBIA.:crazyrocker: Pošto je export iz EU oni će kod slanja (valjda) skinuti VAT ili kako to već ide kada ide poštom, neka objasni neko ko to dobro zna proceduru. Kada stigne ovde, cena je: osnovna cena + carina 10% + PDV 18% + transport (carina i PDV bi trebali da idu na osnovnu cenu, a ne na cenu+transport, bar mi tako logika kaže).

Da li je ovo opisano izvodljivo, jer onda ne bilo tako strašno. Za malo veću porudžbinu bi izašlo: osnovna cena (bez VAT) + 35-40%.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li postoji način da jedna akcija oko delova izgleda na sledeći način:

Napravimo dogovor oko grupne kupovine sa europe-audio. Naručimo kod ekipe u E-A (i platimo, naravno), koja saoseća sa našom mukom. Možda nam učine i napišu i manji račun. To sve u jednoj turi/paketu stigne u zemlju srBIA.:crazyrocker: Pošto je export iz EU oni će kod slanja (valjda) skinuti VAT ili kako to već ide kada ide poštom, neka objasni neko ko to dobro zna proceduru. Kada stigne ovde, cena je: osnovna cena + carina 10% + PDV 18% + transport (carina i PDV bi trebali da idu na osnovnu cenu, a ne na cenu+transport, bar mi tako logika kaže).

Da li je ovo opisano izvodljivo, jer onda ne bilo tako strašno. Za malo veću porudžbinu bi izašlo: osnovna cena (bez VAT) + 35-40%.

u ovom slučaju hebeš logiku, bolje da je nisi učio pa je sad nebi koristio

dobro je što i špediterske troškove ne stavljaju sa osnovnom cijenom i transportom

lijepo je čovjek obračuno mislim na dj.nik što ide za Srbiju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...