Jump to content

Signalni kablovi unutar pojacala


lakins

Preporučeni Komentari

zanima me koje kablove je najbolje staviti unutar pojacala za signal? od inputa do samog pojacala posto imam problem da mi pojacalo "kupi" elektromagnetno polje od trafo-a i naponskih kablovu pa kad nije nista pusteno se cuje blago zujanje, kablovi do samog pojacala su najkvalitetniji i to se cuje neverovatna razlika izmedju tog i nekog onog tankog ali mi onda nastajer problem unutar pojacala pa bi to da resim ali nisam siguran sta je najbolje za resavanja tog problema

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Bolji bakar od UTP/FTP kabla teško da ćeš naći za razumne/normalne novce. Daklem uzmeš twisted pair i uživaš, ja bar tako radim   :headphone: .

Moguće je da imaš i problem sa trasama provodnika unutar kutije. Kolezi Sipi je to lepo elaborirao Cable salad...

Kolezi Impuls je takođe elaborirao zadatu temu, al ne umem naći...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda nije problem u kablovima vec u razvodjenju mase.....

Tako je, to je najcesci slucaj. Polje trafoa slabi sa kvadratom daljine i moze da ima uticaja tek ako je signalni kabl tik uz trafo,a u pitanju je visoko-osetljiv ulaz (MC/MM/Mic).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam od skora počeo da koristim parice iz UTP kabela, ni u jednoj izvedbi nisam imao problema sa brujanjem. Ako na trenutak i jeste bilo nekog brujanja, to je bilo zbog nekompatibilnosti uzemljavanja sa Riz-ovim gramfonom i Grado zvučnicom koja je zamenila Ortofon OM10 i zbog razlike između dve zvučnice, morao sam da odradim nešto drugačiji metod uzemljavanja. Sa signalima većeg nivoa, nisam imao problema, bez obzira na blizinu trafoa (uvek se držim pravila da je ipak potrebno udaljiti vodove signala od izvora AC smetnji koliko se može), trenutačno samo se malo čuje zujanje trafoa u kutiji pojačala, ali ne i na zvučnicima, s tim, da zujanje nestaje čim krene neka muzika. Makar i tiho.Sonične performanse UTP kablova ne bih da komentarišem jer mene prvenstveno zanima slušanje muzike kao jedinstven i sveobuhvatan doživljaj. Da li sam zadovoljan zato što je upotrebljena neka žica ili pasivni/aktivni element na nekoj poziciji u sistemu, ne mogu da kažem jer smatram da ako svira kako mogu da ga slušam bez naprezanja i zamora, onda na koncu i nije bitno odakle taj kvalitet koji očekujem dolazi. Sa tankim, punim presekom, dve parice iz CAT 5E ili CAT 6, ne možeš pogrešiti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Modifikovao sam Sony CDP210 cd plejer. Posto sam dodao dodatni trafo i napravio ispravljac i to sve smestio sa jedne strane transporta a onda sa upletenim zicama od utp kabla doveo napon do izlaznih operacionih. Utrosio sam sate i sate tragajuci zasto nece da mi izbije visoki iz muzike dok posle svih pokusaja nisam probao da umesto punog preseka utp kabla spojim licnasti. Visoki su se pojavili sa svim detaljima. radilo se o 20cm zice koja je provodila stabilisani jednosmerni napon.Ovo bi sad trebao da prepisem u temu o flat kablovima da se vidi da postoji velika razlika u zvuku od konstrukcije kabla pa bila to i "pulsirajuca jednosmerna struja"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mislis valjda stvarno da deo frekv. opsega od 10kHz do 20kHz moze da se "odsece" time sto ces u 20cm napojnog voda koristiti punu umesto licnaste zice ?Da je tako, filteri ne bi postojali - sta ce nam ako parce zice sve resava?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onog ko uspe da napravi cinelu od svilenih gaca ima svi audiofili da ljube u g*z, od srece... Samo da ne pocnu zene da nose gace od bronze... :buehehe:

Bivalo je to u davna vremena, a imale su i kljucic sa prednje strane... Danas je malko drukcija moda, kolko sam ja informisan, danas ni ne nose gace, sta ce im samo se prljaju!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bivalo je to u davna vremena, a imale su i kljucic sa prednje strane... Danas je malko drukcija moda, kolko sam ja informisan, danas ni ne nose gace, sta ce im samo se prljaju!

Tipična audiophilska zamena teze. To su gaće od činjele, a ne činjela od gaća...Videti original:

Onog ko uspe da napravi cinelu od svilenih gaca ima svi audiofili da ljube u g*z, od srece...

Naravno, sklonio sam deo o bronzi, nije važno... :to_become_senile:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...