Jump to content

pomoc oko prvog pojacala u zivotu


lakins

Preporučeni Komentari

pitao sam na drugom forumu i oni su mi rekli da je to ok samo je bitno uzeti komponente sa sto manjom tolerancijom i radice, al u praksi je to izgleda radice k...a jel si 100% da sa ovim komponentama samo sa jednim chipom nebi radilo? problem mi je sto su te komponente ko sto sam reko poprilicno kostale(u odnosu na takve samo manje kvalitetne) pa nebi bas da ih neiskoristim

Ajde, pre nego nastavimo ovako "na slepo", okači neke slike pojačala kako si ga sastavio, potom spisak komponenti koje sada već po ko zna koji put spominješ, a insistiraš da ih iskoristiš.Na konkretna pitanja, dobićeš konkretne odgovore. :house14:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 93
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Laki sine (nemoj da se ljutis, godinu dana si mladji od mog starijeg sina),ljubi te cika Sipi, nemoj vise da bacas pare na delove koje ces najverovatnije da spalis, nego kupi lepo knjigu u Kelco.rs koja se zove "mala skola elektronike" pa je prouci natenane i prouci na diyaudio.com (sekcija "chip amps") sta su sve ljudi radili s tim chipovima pre 5-6 i vise godina (kad je to bilo hit).Znam da je lemilica mnogo zabavnija od knjige al' vidis i sam kakvi su rezultati kad radis nesto a ne znas sta radis (to mogu ministri, elektronicari ne).'Ajde malo obuzdaj nestrpljenje, odmori lemilicu, knjigu u sake, pa polako. Uzmi nesto da radis tek kad si siguran da znas sta radis - ovako samo brljas, pravis stetu i nerviras se nepotrebno...i ja sam napravio prvo pojacalo u tvom uzrastu, al' sam ipak prvo naucio osnovne stvari iz knjige.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gospodo forumasi voleo bih da mi neko kaze kakav je kvalitet tog famoznog gaincloneta u odnosu na komercijalne. Naravno pretpostavlja se postena izrada i kvalitetni delovi.Mladom elektronicaru savetujem da ne ocajava zbog komponenti koje je kupio jer ce uvek moci da ih proda ili iskoristi za neki drugi projekat ako su kvalitetne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://img573.imageshack.us/gal.php?g=drb4479pojacaloh.jpg evo fotke, nije lepo znam ako vam treba neko objasnjenje sta je sta kazitesipi nemoj da mislis da sam ja iso po fazonu nasao ovaj link i ajde da spicim 10 hiljada i da neradi, prvo sam na bratskom forumu diyaudio.com pitao malo ljude original je ideja bila da se radi sa samo jednim chipom, onda su mi rekli da ti chipovi nisu bas najstabilniji i najcistiji (zvuk) kad su sami i da bi trebalo da se odradi ovako neka paralelna konfiguracija, onda sam tek nasao ovaj link, konsultovao se sa ljudim i dosli smo do zakljucka da je to ok projekat i sema i da ako se odradi sa kvalitetnim komponentama daje extra rezultatedrzeci se toga krenuo sam da pravim ovo i ziveo u uverenju da ako se uradi isto ko sto je tamo trebalo bi da da iste rezultate ali izgleda to nije takoa procito sam i radio dosta projekata iz slicne knjizive ko mala skola elektronike http://www.electronickits.com/Books/Electronics%20For%20Dummies.htm da nemislis da mi je ovo prvi susret sa elektronikom
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gospodo forumasi voleo bih da mi neko kaze kakav je kvalitet tog famoznog gaincloneta u odnosu na komercijalne. Naravno pretpostavlja se postena izrada i kvalitetni delovi.

Kao vlasnik jednog primerka, doduše sa cevnim bufferom, mogu da bez ustezanja kažem da taj "famozni" Gainclone bolje svira od svih komercijalnih ampova u klasi cene, a bogami, nadsvirava i mnoge uređaje koji koštaju više. Budimo realni, i samo primera zarad, stavimo na vagu Technicsov visoko kotiran snagaš SE-A800S i odmerimo ga sa GC-om, onda kao što reče, pošteno urađen GC bolje svira. U već spomenutom Tehniksu nije nikakava sila od SS tehnike nego ovo:

Postavljena slika

Dakle integralci...

Nije za usporedbu sa Passovim pojačalima, Krellom ili Hiragom, ali to i nije tema. Obzirom na činjenicu da sav sitan materijal ne košta više nego 15-ak evra + napajanje, a svako može da ga sastavi i bez pločice, na paru hladnjaka za procesor, onda je to vredno pažnje. Poenta je da zvučno ne deluje kao pojačalce od 15 evra...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lakins, tanki su vodovi na tom tvom ampu, pretanki. Slike su male pa se ne vidi najbolje, ali stoji da ne možeš raditi pojačalo snage pa još i vodove mase i napajanja sa takvim tanušnim vodićima..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nista Laki, ako si vec toliko samouveren, samo nastavi - moze se uciti na razne nacine. Ti si izabrao tezi nacin - tvoja odluka, tebi i rezultati...Inace, koncept vezivanja dva chipa u paralelu ima gomilu nedostataka (i zvucnih i onih koje donosi prakticno izvodjenje) a samo jednu, najcesce nepotrebnu, prednost - mogucnost koriscenja zvucnika sa impedansom od 2 oma. Projekat koji si izabrao je proveren i ispravan, ali nije preporucljiv za pocetnike.Na standardnim zvucnicima (4 do 8 oma) varijanta sa jednim LM3886 po kanalu (uz sve ostale uslove jednake) ce zvucno biti bolja. Gledaj da prvo takvu verziju uspesno napravis pa kreni dalje od toga. Evo poznate seme clana carlosfm sa diyaudio.com - napravi to i nemoj neko da te laze da ce paralelna verzija svirati bolje (post #155):http://www.diyaudio.com/forums/chip-amps/54697-improving-non-inverting-chipamp-4.html#post703003napajanje (post #187):http://www.diyaudio.com/forums/chip-amps/54697-improving-non-inverting-chipamp-4.html#post716793

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znaci siguran sam da moram nove plocice raditi i to cu verovatno sutra odraditi, dizajne sad sam u dilemi posto sam proverio da su 2 totalno i jedan delimicno (radi ali neispravno) integralca riknula da li da nastavim sa ovim da napravim ili ako vec radim nove plocice i sve nabavim 4780 pa to odradim u paralel konfiguraciji ili odraditi sa po jednim lm3886? meni se ova drugo opcija vise svidja posto sam gledo semu i deluje laksa a i nemam onda problem sa uparivanjem, mada mi i jedan lm3886 deluje kao jos lakse resenje ako mislite da da je ok rezultate i zvuka ove komponente cu da iskoristim za nesto drugo pa i prezivecu to

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel ima neko ideju gde moze doticni lm4780 da se nabavi posto sam ja nasao samo za 27 e u radnji gde lm3886 kosta 500 din

Kao pravo, Sipi ti je lepo rekao al' ti nisi shvatio - manje nervoze i zurbe!Jel' moze ova varijanta. Hajde ti, blago nama, sklopi prvo jedan kanal sa tim lm3886 koji vec imas, tako da to proradi. Poslusaj neko vreme, pa, ako ti se ne svidja, trazi dalje.Ako radi dobro, sklopi jos jedan kanal, skutijaj i uzivaj.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa tako posto su cene ovoga 5 puta vece,a imao sam ideju da ordadim stereo sa tim 4780 ali bi onda imao jednu plocicuidem sad u nabavku sta mi fali za taj jedan 3886 pa javim rezultatena ovoj semi sto je sipi dao nemogu da provalim RM(onaj sto stoji paralelno sa izlazom) na koji se pin kaci?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Član Walter je 2008. postavio temu na susjednom forumu i mislim da tu možeš naći puno korisnih stvari. http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/8144-gainclone-lm3886-potrebna-pomoc-i-saveti/page__p__114276__fromsearch__1#entry114276Shema se neznatno razlikuje. Također je organizirao i GB pločica pa moguće da još uvijek ima par komada na raspolaganju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...