Jump to content

Bezimeni sistem


DasBimmer

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 72
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo, da krenemo od pojačala... Predlažem razmatranje nekoliko projekata, a sve po redosledu u klasi cene...1.) TDA7294

Na ovo tacno mislis: http://www.datasheetcatalog.org/datasheet2/a/0scgel8exqr094jlw9qfjx9qjc3y.pdf35-50W izlazne snage nije malo. Nisam ja ni mislio da s nesto znanja napravim najbolje pojacalo na svetu, mene ce da zadovolji neko koje moze lepo da tera kutije, jer ja mislim da su skretnice/zvucnici presudni za kvalitet zvuka. Evo, kad bih npr. krenuo sa skupljanjem delova za TDA, prvi i najveci problem bi mi bila stampana plocica. Ovo ostalo cu lako naci. Cale moze da mi izmota trafo kakav zelim.PASS F5: http://hifi4sale.fullboards.com/equipment-discussions-f6/diy-pass-f5-amp-t2455.htm@boban(bobica):Ko danas nije zahtevan? :DPoznati su mi ti linkovi, ali hvala u sv.slucaju. Nisam ja rekao da su 2 satelita i sub pod moranje. Jednostavno...kao da bezim od dve veelike kutije sa enormnim basom i jos 2 drajvera. Cuo sam 3 razlicita stereo sistema, 1komsijin koji je technics-ov komlet iz 84-e god, drugarev kojeg je on kupio polovnog i jedan u prodavnici teh.opreme. Ovaj technics mi je odlican, samo veeliko u pm. Drugov ( http://www.kupujemprodajem.com/AS-250-MK-II-210-W-8-Ohm--255787-oglas.htm?filter_id=9196) samo u boji drveta, je pomalo piskav, ali se to da popraviti. Onaj treci necu da opisujem jer nije ni za dzaba da mi ga poklone. Mogu i ja da uzmem i proucavam 3-way stereo sistem, ali to povlaci jos dosta stvari za sobom. Koje pojacalo ce mi onda trebati...itd itd. Primetio sam da bas(bar se meni tako cini) vise udara na stereo sistemu nego kad ima sub, ili je drajver bio malo losiji. Ima jos vremena pa polako.@Zen, nemoj da zekis. :D@TokiVoki: Ako ti ne znas koji je drajver, ne mora da znaci da ne valja. :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...................

(........ su da ne cinim stranicu nepreglednom)Mozda nisam pratio na casu, mozda nisi ni napisao - ne znam ni kakva ti je soba ni kakvi su ti afiniteti prema topologijama, pisao si da imas 10" bas pa sam zato predlozio neki 3-way...Takodje sam primetio da si zatrazio misljenje u vezi midbass-a 8-10", pa sad ne znam jel on veliki ili nije, ili je jedan od npr 10" taman, a dva puno, ali da pritom jedan ne daje dovoljno koliko daju dva?Pomalo mi je konfuzno sta zaista zelis?Da, procitao sam sada da je soba manje zapremine/povrsine ali na predlog dynaudia rekao si da je to mala kutija, 3 way je velika, pa ok Stein ti je lepo aludirao na 6.5" drivere, hoces 10kom ili 2 neka bude tvoj izbor...Za manju sobu sve preko 2.5way je cist "luksuz", ali kako pronaci neki 2.5 way sa neta kad trazis nesto po svom ukusu, ne!?Ne misli da te zezam, samo iskazujem svoje nerazumevanje!Da li ti u stvari hoces da cujes od nekog sa ovog foruma neki projekat koji te zadovoljava pa da ga napravis ili ... ?Mislim, je li to svrha teme?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

(........ su da ne cinim stranicu nepreglednom)Mozda nisam pratio na casu, mozda nisi ni napisao - ne znam ni kakva ti je soba ni kakvi su ti afiniteti prema topologijama, pisao si da imas 10" bas pa sam zato predlozio neki 3-way...Takodje sam primetio da si zatrazio misljenje u vezi midbass-a 8-10", pa sad ne znam jel on veliki ili nije, ili je jedan od npr 10" taman, a dva puno, ali da pritom jedan ne daje dovoljno koliko daju dva?Pomalo mi je konfuzno sta zaista zelis?Da, procitao sam sada da je soba manje zapremine/povrsine ali na predlog dynaudia rekao si da je to mala kutija, 3 way je velika, pa ok Stein ti je lepo aludirao na 6.5" drivere, hoces 10kom ili 2 neka bude tvoj izbor...Za manju sobu sve preko 2.5way je cist "luksuz", ali kako pronaci neki 2.5 way sa neta kad trazis nesto po svom ukusu, ne!?Ne misli da te zezam, samo iskazujem svoje nerazumevanje!Da li ti u stvari hoces da cujes od nekog sa ovog foruma neki projekat koji te zadovoljava pa da ga napravis ili ... ?

Niko nikog ne zeza, da se razumemo.Imam ja skoro sve zamisljeno u glavi, samo mi je potrebno par stvari da razjasnimo, pa da ja dam konkretan plan kako sam ja to zamislio i da vidimo hoce li to liciti na nesto. :)Najveci problem mi je pojacalo i skretnica. Stein kaze da su skretnice sa niskom reznom fr. skupe...Onda je bolje preci na aktivnu pa mi ostaje zauvek. Ali sta je jos potrebno pored aktivne skretnice? E sad vidis moju dilemu...mozes da naslutis sta me muci/sta ne znam...Kako povezati zvucnike sa akt.skretnicom?Kako skretnicu povezati sa pojacalo. itd itd...Shvatio/skontao sam da je 6.5" mid-bas najbolji. Sve preko je veliko.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obecao mi je drugar da ce nabaviti dva basa i kutije, ali ce mi faliti mid-bas i tweeteri. Sve bez skretnice. Njgov rodjak je to kotistio, ali je sprzio mid i twiter i to mu stoji u podrumu vec neko vreme. Za 40e cu dobiti 2x12" i kutije od 25mm medijapan. E sad mi trebaju mid i twiter. Neki maltene besplatni, samo da rade. Skretnicu necu praviti, vec bih uzeo(stereo 3-way) aktivnu i neko(dobro) polovno pojacalo koji mogu da posluze i kasnije. Molim Vas da mi preporucite nesto...Sad ovo radim da malo vidim kako stvari stoje, necu puno love trosit, a za koji mesec ce biti jos love pa nesto konkretno pravit ako ovo ne bude valjalo.Idem sad da preuzmem kutije. Cujemo se kasnije. B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za aktivnu skretnicu ( 3 Way) ti treba i 3 pojacala.

Bilo bi :buehehe: da nije istinito.3 pojacala, za svaki kanal po jedno...puno. Zamisli ovo:3-way kutija, 3-way a.skretnica i 3 razlicita pojacala, i na svakom moras da pojacavas volume(bar ja mislim da je tako) i dobijes 3 razlicita zvuka... :angry27: Onda preporuke pojacala. Ipak cu morati da listam net, i upustim se u pravljenje 3-way skretnice. Msm...moram i to jednog dana savladati :DP.S. Kutije su prljave u pm. Moracu bukvalno da ih operem. Basevi su: http://profesional.beyma.com/pdf/SM-212E.pdf Velicina kutije spolja: 35x65x40cm sa portom sirine 8cm dubinu ne znam. Koliko ja znam da racunam...tu je negde oko 91L.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo bi bilo za oglase da nisi spominjao... Ja sam spremajući se za lepe i ambiciozne želje jednog drugara spremio dva komada TDA7294 i dve pločice. Još uvek stoje i čekaju... Delovi nisu zalemljeni jer ih nisam kupovao. Ni čipovi nisu zalemljeni... Kako god bilo, kod čip baziranih pojačala nikada nemoj ići na dizanje napona bliže maksimalnim vrednostima, to je potencijalni rizik, uvek se drži unutar preporučenih vrednosti. Dakle, ako čip ne voli više nego max 42VDC po grani, a ti izaberi da bude nominalno nekih 35VDC maks. To je već 70V potencijala i sasvim dovoljno da dugo poživi ako ne spališ Đenku kod prvih nekoliko uključenja :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo bi bilo za oglase da nisi spominjao... Ja sam spremajući se za lepe i ambiciozne želje jednog drugara spremio dva komada TDA7294 i dve pločice. Još uvek stoje i čekaju... Delovi nisu zalemljeni jer ih nisam kupovao. Ni čipovi nisu zalemljeni...

Kako god bilo, kod čip baziranih pojačala nikada nemoj ići na dizanje napona bliže maksimalnim vrednostima, to je potencijalni rizik, uvek se drži unutar preporučenih vrednosti. Dakle, ako čip ne voli više nego max 42VDC po grani, a ti izaberi da bude nominalno nekih 35VDC maks. To je već 70V potencijala i sasvim dovoljno da dugo poživi ako ne spališ Đenku kod prvih nekoliko uključenja :)

Koliko evra izadje TDA kad se zavrsi?

Na sta mislis kad kazes "spalis Djenku"?

Mada kontam da ce mi trebati neki snagas... :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko evra izadje TDA kad se zavrsi?Na sta mislis kad kazes "spalis Djenku"?Mada kontam da ce mi trebati neki snagas... :scratch_head:

1.) Dodaj na ovaj nezvanični oglas, (khm, nije mu baš tu mesto, ali ajd...) još neke hladnjake i trafo jedno 100VA minimum, preporučujem više, 200-250VA je optimalno, i nešto sitno delova za filtraciju i ispravljanje, potenciometar, konektore... Zavisi šta imaš, a šta moraš da kupiš...2.) Kada "spališ Đenku" znači, spalio si nešto u pojačalu, žargon, samo to :)3.) Pojačalo sa TDA7294 i jeste i nije "snagaš"... Super za početnički projekat, jednostavno a jeftino i prilično imuno na omaške, osim naravno, grešaka tipa otpadanja žica koje su "zalemljene" i to posebno ako otpadne veza sa masom ili samo jednom granom napajanja, e, onda Đenka bude spaljena :rofl: Taman da imaš nešto prihvatljivo korektno dok se ne izverziraš za neki ozbiljniji projekat, a neće ti osakatiti budžet... Za razliku od pojačala sa TDA 2002, 2003, 2005, 2020 (ima li im kraja?) ovo je zaista po svim merilima i bešumno i dosta jako, i može da se svrsta u hifi, ako se korektno sagradi. Nije vrhunski hi-fi, ali za vrhunske stvari, treba malo jače zaleći, kako znanjem tako i trudom, vremenom, materijalom a bogami i novcem... Kao što vidiš, niko se nije obrušio na preporuku za TDA... Savršeno korektan projekat za početak. Posle ćeš hteti više, a ovo će do tada da svira...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To su spoljasnje. Ali da su unutrasnje, bilo bi 91L, samo sto sam ja prevideo profil mdf-a.Sta preporucujete od ovih pojacala? Idem u grad za koji dan pa da pogledam ako nesto valja...http://www.kupujemprodajem.com/search.php?action=list&data%5Bpage%5D=1&data%5Btip_oglasa%5D=&data%5Blist_type%5D=group&data%5Bcategory_id%5D=1&data%5Bkeywords%5D=&data%5Bgroup_id%5D=117&data%5Blocation_id%5D=37&submit%5Bsearch%5D=Tra%C5%BEi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...