Jump to content

Kupujem: Unbalanced to Balanced Converter.


InSides

Preporučeni Komentari

Da pojasnim.Kupujem konvertor nebalansiranih u balansirane signale. Ne biram dali se radi o trafoima, integralcima, diskretnim reshenjima... totalno nije vazno.Skoro pa sigurno ima da se to prepakuje u kutiju koja se meni dopada, ali! Vazno je da moze da se koristi u stanjem u koje se kupuje.Zashto mi treba?SAC KH-1000 ima samo balansirane ulaze, moj analogni front-end je u potpunosti nebalansiran. Hteo bih da slusham vinil sa K-1000.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 20
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

daj koji link za taj tvoj SACzaboravio si bitne stvari - ulazna/izlazna impedansa tog konvertera , pojacanje ili ne usput - ako spojis 1i 3 pins na XLR-u dobijas nebalansiran ulaz svaka posteno napravljena sprava koja radi u balans rezimu , mora raditi i u nebalans rezimu ;( postoje izuzeci istina , ali ja ne znam da li je to ovde slucaj jer ne znam koj aj esprava u pitanju)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

daj koji link za taj tvoj SACzaboravio si bitne stvari - ulazna/izlazna impedansa tog konvertera , pojacanje ili ne usput - ako spojis 1i 3 pins na XLR-u dobijas nebalansiran ulaz svaka posteno napravljena sprava koja radi u balans rezimu , mora raditi i u nebalans rezimu ;( postoje izuzeci istina , ali ja ne znam da li je to ovde slucaj jer ne znam koj aj esprava u pitanju)

SAC KH-1000Ne znam tachne specifikacije. Mislim da postoji moguchnost spajanja 1 + 3, ali se tako gubi gain, a ja bih hteo da signal ostane isti [neshto slichno imam sa Cinemag trafoima, ali mi treba josh jedna takva sprava]. Poenta je da pojachalo bolje radi sa balansiranim signalom, pa bih to hteo i da mu pruzim.
Znam za DRV134, ali nemam ni 'e' od elektronike niti sposobnosti da neshto oko toga uradim.Ergo - treba mi gotovo reshenje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DRV134 je najlosije resenje, ocajno zvuci - cak i trafo je bolji od toga (al' bi morao da bude bas dobar trafo, u sto vecoj meri prilagodjen konkretnim uredjajima, lose izabran trafo bi bio gori i od drv134). Lako a dobro resenje je opa1632 ili ths4131 - al' posto nisi u stanju to da napravis a daleko si, najbolje je da nadjes lokalno nekog ko moze to da ti napravi. Dobrih diskretnih resenja takodje ima mnogo, al' svako od njih takodje zahteva znanje iz elektronike...Gotova resenja postoje u vidu preampova sa razlicitim ulazima i izlazima (ballanced/unballanced) ali takvi uredjaji, ako iole valjaju, su obicno skupi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Има нешто из ЕПЕ. Једноставно је, јефтино, вероватно тако и звучи, па га направи сам.Фајл је велики за форум, има пет страна, ако те занима дај мејл да ти пошаљем.

post-168-025489200 1285663451_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SSM ima isturenije srednje i manje basa. Drukcije zvuci. Inace su zamenljivi u podnozju.Mislim da je ova Doxa preamp dobro resenje ali zahteva odlicno napajanje. Zen je pre koju godinu doradio ovu Doxu sa kaskodama ali nikad nisam probao sklopiti da cujem razliku

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ova Doxa je resenje k'o kit-kompleti iz Radio Kluba - radice, ali jedva. Imas na ulazu ocajno lose projektovan gain stage sa k170 (toliko lose da mi treba dve strane teksta da opisem ocaj, od atenuacije 10:1 posle pota, do radne tacke JFET-a) i signal se posle njega:

1. jos jednom snazno atenuira i obrce sa jos jednim losim gain stage-om sa k170 i vodi na bufer-EF sa BC560

2. vodi na buffer-EF za drugu fazu

Da bi ovaj cirkus proizveo dva signala koji su tacno u kontra-fazi i jednaka po amplitudi treba i neko spretniji da otegli jojca da bi ga uterao u red, a za pokretaca thread-a je to verovatno pretezak zadatak. Da ne pominjem da je upotrebljiv swing (uslovno receno upotrebljiv) ovog izmucenog signala na izlazu jedva volt i po do dva (peak). Preko toga se ukljucuje prvo snazna "toplina" i "analogni prizvuk", a vrlo brzo pocinje fuzz efekat...

Ja nesto grdje davno nisam vid'o i ne verujem da je to sema bilo kog fabrickog uredjaja vec prosto budalasta tlapnja nekog nalik Fikusu ko je iz ne znam kog fazona okacio ime DOXA na ovu sprdnju.

Izvinjavam se na emotivnom nastupu, ali ovakva sranja dozivljavam kao uvredu znanju u smislu apsolutne kategorije - to su trenuci kada pozelim da Internet nikada nije ni napravljen...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tu semu Doxa preampa sam ja skinuo sa fabrickog preampa 1998 godine. Tad sam skinuo i semu Doxa 70 signature ampa koja na audio-circuit.dk ima gresku. Ispravna sema je na ovom sajtu negde ranije postovana.Komsija koji ima taj komplet Doxe sa dva snagasa i preampom koristi je tako sto za svaki stereo snagas koristi na jedan kanal obican a na drugi kanal invertovan signal pa snagas radi kao monoblok.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zahvaljujem svima, ali mi sve ovo josh ne reshava problem.

Meni treba reshenje koje je sklopljeno, znachi radi. :) Ako bi neko mogao da mi to uradi, ja bi to drage volje platio.

Ево колега :

Postavljena slika

Имам направљене плочице 2 или 3 комада комплетне.

Треба само скутијати и направити напајање.

Сутра или прекосутра ми стиже унук, тако да нисам сигуран да то могу брзо да завршим.

Али стрпљења ваљда имаш!!!!!?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Сутра или прекосутра ми стиже унук, тако да нисам сигуран да то могу брзо да завршим.

Da li si, upravo napisao ono što mislim da si napisao. Koliko Ti je star unuk?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...