Jump to content

SIGMA pitanje,


diyend

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 123
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Verovatno zato sto nema plave tegle u napajanju?! :DZanimljivo za sada Pedja. Koji su ti ono kondenzatori u napajanju? Kakve transformatore planiras da pazaris i odakle?

U prizemlju 8 kom. Arcotronics 10mF/63V (neki najobičniji 85oC) bajpasovani sa po 1uF blokom, na gornjem spratu 4 kom. BC 2200uF/100V takođe bajpasovani sa po 1uF.Trafoji će biti 2x36V, 400-500VA i 2x40V (ili malko više) od jedno 30VA za VAS. Pojma nemam di ću kupovati, verovatno Bački Petrovac, samo da namaknem novce. Ima vremena do leta, to je "summer" amp :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

post-649-0-34148200-1378924739_thumb.jpgpost-649-0-13786700-1378924745_thumb.jpgpost-649-0-99365200-1378924830_thumb.jpg

 

...jedan od prezadovoljnih ovim pojačalom. postavio bi i video ali to nije u duhu ovog foruma pa ću preskočiti. uživao sam radeći ga i sad uživam slušajući ga. tegle su 20 000uF paralelovane sa 4700uF + 1000uF po grani i svaki je od njih paralelovan sa po jednim 100nF blokom.  na samim pločicama su još po 1000uF po grani napajanja. trafo je anemičan za punu snagu koju ovo pojačalo može dati ali njegovih 300W je i više nego dovoljno za moje potrebe. izlazni tranzistori su originalni hitači i hladnjake veličine 100x40x300mm (10mm meso,30mm rebra) pri mirnoj struji od 100mA po paru (200mA po kanalu) zagrije pri kućnom slušanju na sadašnjim spoljnim temperaturama do 43°C. radi stabilno i mojim ušima izuzetno prijatno.

 

ManicP,jesi ti pokrenuo svoj primjerak i ako jesi,kako i koliko se grije? pitam jer mi je beli ninja ukazao na slike tvoje izvedbe,u svemu si ga stvarno bespošteno uradio(trafoi i kapaciteti) ali rekao bi da su hladnjaci slaba karika.

 

pozdrav!

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bravo :) 

...jedan od prezadovoljnih ovim pojačalom. postavio bi i video ali to nije u duhu ovog foruma pa ću preskočiti. uživao sam radeći ga i sad uživam slušajuči ga...

 

 

Samo ti postavi video. Koga boli uvo za duhove :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hladnjake i izlazne tranzistore dobio sam na poklon od čovjeka koji se na forumima javlja kao nikko,taj me je zapravo i pokrenuo u "uradisam" vode...kao i u pokretanje projekta zvanog SIGMA! :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

he he,tražio čovjek da čuje i nešto po naški :) slušam ja sve. nemam ograničenja po pitanju muzičkih žanrova osim što nešto slušam češće a ono drugo ne tako često.

 

Ma hajte molim vas. Kod mog ćaleta u kući je mogle su da se čuju bosanske sevdalinke (Zekerijah Đezić, Zaim Imamović i ostala ekipa), Cune Gojković, Tozovac... Keva je insistirala na Arsenu, Draganu Stojniću i tom fazonu, ali i Riblja čorba (prva pesma koju sam znao je bila "Avione slomiću ti krila"), Poslednja igra leptira itd.

 

Toliko od domaće muzike.Kad je puštala Bitlse i ceo taj fazon njene mladosti - to nikad nisam uzimao za ozbiljno :P:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

heh,moje beskrajnosti su ipak malo beskrajnije - mada putanja je slicna! :) muzika je za uzivanje,svako bira sta voli i sta mu prija. ukusi,ne raspravlja se... :) sledeci su lambda i sige,pokrenuo sam temu a do nove godine nadam se da cu isto ovako imati par slika i snimaka. ne zurim,uzivam gradeci. do sledeceg gotovog projekta,pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...ManicP,jesi ti pokrenuo svoj primjerak i ako jesi,kako i koliko se grije? pitam jer mi je beli ninja ukazao na slike tvoje izvedbe,u svemu si ga stvarno bespošteno uradio(trafoi i kapaciteti) ali rekao bi da su hladnjaci slaba karika.

 

Treba me tući ali nisam. Eno stoji ispod bicikla u rinfuzu, a sve imam!

 

Uhvatilo i mene ovih dana da ga završim, napravio sam novo napajanje za VAS (prethodno je bilo dim mašina), prekjuče sam ga isprobavao i radi fino.

Ostala zaštita i žičenje. Samo da ufatim vremena.

 

Moji ladnjaci su inače 200x120x40mm i kutija bušna na sve strane :). Za kućno slušanje bude dosta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...