Jump to content

Ribbon CRM-2 klone


scope

Preporučeni Komentari

Scope, kako sam i napisao sami zaključite. Ja sam samo pokušao slikovito da predstavim kako to zapravo izgleda i šta o tome kaže fizika, tj akustika, a ne marketing. Moja namera je bila da vas poštedim razočarenja i ovo je bio prijateljski savet bez ikakve zle namere... najmanje šta bi trebalo da uradite je bar da ih poslušate pre upuštanja u ovaj projekat ili kupovinu ... scope, bar tebi tamo u Amerikama to ne bi trebalo da bude neki problem.NHF, al' se upravo na ovim rečima i zasniva uspeh najvećih "prodavača magle":

Beli, nema potrebe da objasnjavate. Nisam ni shvatio drugacije nego kao prijateljski savet.Jedan od razloga zbog kojeg sam ovde pitao je bas sto ni na jednom forumu nisam nasao da je neko ko je pokusao da klonira i uspeo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 32
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

I kod mene je zvuk iz 5 litara: Epos ELS-3, bas jedinica jedva 12cm, BR nekih 32mm. Naravno nema govora o frekvencijama ispod 60 i nesto. Ali ovo sto se cuje je odlicno. Zvucnici jednostavno nestaju u sobi.A ima takvih uspesnih projekata. Wharfdale Diamond, Yamaha NS10, Auratone 5C... samo su neki od dobrih minijatura. Pozdrav gos'n Beli :hi: Ovde su dva basica po kutiji pa je kardioda maalo drugacija :) . Verovatno koristi refleksije bocnih zidovasobe - ipak je ovo HT zvucnik pa i prodaju po 4 komaTa. Po 800 zelenih jedinica svaki :)Evo jos malo slicica originala, vidi se da je dugohodni basic a vala mu je i kalem namotao, nije stedeo zicu :Dpost-9-033837900 1284539759_thumb.jpgpost-9-054268600 1284539775_thumb.jpgpost-9-099523600 1284539797_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tacno tako Nik - 2 u osmicu , pa refleksija .... pa i garantovano uzdignuta k-ka pocev od 200-nak Hz navise koje imaju te bas jedinice ....... to sve donekle kompenzuje - ali nema sanse da to bude linearno .....ne mislim na vrazju frekventnu linearnost nego na faznu - koja je mnogo vazna stvar

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Beli, nema potrebe da objasnjavate.

ScopePostavljena slika, pa nismo valjda (posle onoliko prepiski prilikom onog maratonskog GB na HiFi forumu) došli do toga da mi persiraš Postavljena slika ... biće da te je promena nick-a zavarala ... bar se nadam.

Pozdrav gos'n Beli :hi:

... i tebi šinko ...Postavljena slika

Ovde su dva basica po kutiji pa je kardioda malo drugacija .Verovatno koristi refleksije bocnih zidova sobe

Auu, pa onda je situacija još i gora, jer onda je k-ka zračenja "osmičasta", tj kao kod dipola.

Da nema bočnih zidova, tj refleksije od njih, ne bi od tih midbas jedinica bilo nikakvog zvuka .

Dakle, nipošto ne slušajte taj zvučnik na livadi Postavljena slika

post-7-026673500 1284540910_thumb.gif

EDIT: Samo da se zna da sam ja bio brži ... ovo što ZM-ov post pre moga je obična nameštaljka od strane "druga crvenog" Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O, gsn Majstor Života, to ste vi. :Viannen_loungelizard:

Evo kako HT MAGAZIN to opisuje:

"The ribbon's ultra-low moving mass allows it reproduce treble detail, up to 40 kilohertz, with a realism no conventional dome tweeter can match. The speaker's sides are each fitted with an all-new 4.5-inch driver with two very unusual design features--an over-sized, four-layer copper voice coil, and a suspension that allows a 1-inch, back and forth excursion that's more typical of a 12-inch woofer. The cabinet's purposeful shape was designed to enhance sound--sides are parallel, but the top panel slopes back to meet the rakishly canted rear baffle. The ribbon tweeter is responsible for the speaker's pinpoint imaging while side-mounted woofers project spectacularly wide soundstages"

Naravno kraj je slican onome sto sam ves spomenuo:

"but I'll tell you here the sound defies the limitations of its trim size. The CRM-2 can play really loud without duress, and the speaker projects an enormous soundstage, with remarkable width, depth and height. Please understand, I'm not claiming the CRM-2 are the equal of four foot tall, hundred and twenty pound tower speakers, just that the wee Sunfire satellites trump every other mini speaker I've heard. It's a breakthrough design."

-Sad i da se upustim u to gde naci 4.5" sa "1-inch, back and forth excursion" a neki tvrde da je i ribbon "friziran"-sto bi rekli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kopka me a nigde ne nadjoh slicicu zadnje strane ovih malisana: da li ih ganja

u potpuno zatvorenoj kutiji(ci) ili jos koristi i nekakav BR pa se hFali da je

RadiJaciJa 360 mislim uglova naravno.

:dubbio:

Ako neko ima volje, vremena (i softvera) - neka proba sim ovog M-130 basica x2.

Efikasnost solidna, parametri dati ovde

Da pripomognemo ili naskroz odvratimo kolezu od ovog projekta.

:crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako nema direktnog zvuka (a ni bliske refleksije) sem onoga iz ribona, ostatak spektra će da bude obična kakafonija zvukova, koja će jako zavisiti od smeštaja zvučnika u prostoriji ... možda je to i dobro za HT, al' za iole ozbiljnije slušanje muzike sigurno nije .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako nema direktnog zvuka (a ni bliske refleksije) sem onoga iz ribona, ostatak spektra će da bude obična kakafonija zvukova, koja će jako zavisiti od smeštaja zvučnika u prostoriji ... možda je to i dobro za HT, al' za iole ozbiljnije slušanje muzike sigurno nije .

Tu je mozda ta magla jer kaze:-High Back-emf design-Sonic Hologram Imagingje kao patent.Ako sam dobro shvatio ta kakafonija zvukova je valjda dio patenta. :bathroom: "Kopka me a nigde ne nadjoh slicicu zadnje strane ovih malisana: da li ih ganjau potpuno zatvorenoj kutiji(ci) ili jos koristi i nekakav BR"-Nema nista, kutijica je potpuno zatvorena i moze se staviti i na zid. Moze da se vidi ovde na crtezu ako otvoris CRM_STAND_RevA.pdfhttp://www.sunfire.com/manuals/CRM_STAND_RevA.pdf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...-Nema nista, kutijica je potpuno zatvorena i moze se staviti i na zid. Moze da se vidi ovde na crtezu ako otvoris CRM_STAND_RevA.pdf...

Odlicno da si ovo linkovao. Savet: Bezi, Odustaj, OdmaK :D Vidi ovo:post-9-027716600 1284546832_thumb.jpgDa posebno ne editujem slicku, "Boundary Compensation Switch" :connie_nutzo: :connie_nutzo: :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neću @scope-u da kvarim zabavu, ali mi se i dalje čini da ova kutijica u solo varijanti ne može da izgura elementarni zvučni spektar. Tajna dobrog zvuka Carverove kutije je verovatno u dobrim karakteristikama primenjenog ribona koji brzo i prijatno prenosi srednji i visoki spektar i to je to. Ako se odlučiš za gradnju, želim ti puno uspeha, no ja bih poneo i neki rezervni kanistar sa sobom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neću @scope-u da kvarim zabavu, ali mi se i dalje čini da ova kutijica u solo varijanti ne može da izgura elementarni zvučni spektar. Tajna dobrog zvuka Carverove kutije je verovatno u dobrim karakteristikama primenjenog ribona koji brzo i prijatno prenosi srednji i visoki spektar i to je to. Ako se odlučiš za gradnju, želim ti puno uspeha, no ja bih poneo i neki rezervni kanistar sa sobom.

Ima tu dosta tajni tako da sam odustao. Taj ribon je 6" ali kazu da je u stvari 20tak x veci, ili blizu. Iako kazu da je to Dayton PT2C-8 Planar Tweeter nekako ne verujem, mozda po izgledu. Listao sam druge forume i niko nije uspeo da to napravi a da je zadovoljan.Kazu da je zvuk dobar ali sto je unutra niko nezna tako da to po meni vise nije za diy igre.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...