Jump to content

Pc se ne startuje ( uvek)


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Elem, komp nece uvek da se startuje. U 90% slucajeva hoce ali u 10% nece. Startuju se ventovi ali ne i OS ( a ni BIOS). Ugasi se mis ( crveno svetlo) a i tastatura ne reaguje na NUM LOCK ni Caps Lock. Ako se izvuce kabl iz napajanja i saceka malo, pa vrati, startuje se u 100% slucajeva. Kao da se MB zaglupi i udje u neko stanje iz kog ne startuje osim ako se ne iskljuci PSU i MB tako otkoci. Ploca je dual XEON .Ako je neko imao iskustva sa slicnim kvarom neka kaze, necu mu nista.:Viannen_loungelizard: Ja sumnjam u MB ali mozda i neka periferija "zaglupljuje" plocu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 24
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

praxa :1. izduvaj prasinu , reseat-uj sve kartice ( sem procesora :sarcastic_hand: )2. proveri alkalnu3. probaj sa drugim napajanjem4. probaj memorije jednu po jednu , pa neku drugu5. probaj drugu graficku ; ako je i integrisana - probaj sa dodatnom6. menjaj plocu ( ili elkove ako si voljan )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja za ovakve stvari koristim prva tri od navedenih, a potom pokušam sa vađenjem baterije i kompletnim resetom BIOS-a. Poslednji put je konflikt memorije izazvao seriju BSOD pa sam izbacio grafiku, povećao napon memoriji sa auto na 1.65V i od tada nemam problema. Proveri sve rečeno a ako ne radi kako valja, promeni bateriju. To često bude razlog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

praxa :1. izduvaj prasinu , reseat-uj sve kartice ( sem procesora :sarcastic_hand: )

Sam PC kad se startuje krene sa Turbo rezimom duvanja da izduva prasinu iz svega i posle toga smanji duvanje i krene u start up. Ako je zaglavljen,( 10% slucajeva) ne krene sa Turboi duvanjem nego obicnim

2. proveri alkalnu

to nisam probao

3. probaj sa drugim napajanjem

probao

4. probaj memorije jednu po jednu , pa neku drugu

probao

5. probaj drugu graficku ; ako je i integrisana - probaj sa dodatnom

probao

6. menjaj plocu ( ili elkove ako si voljan )

probao, sa drugom plocom radi ali je licenca za SW vezana za MAC adresu a pederi ne daju novu licencu sem ako ne kupim novi PC od njih. 5000 sa zamenom neispravnog ili 15 000 ceo PC bez vracanja starog
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sam PC kad se startuje krene sa Turbo rezimom duvanja da izduva prasinu iz svega i posle toga smanji duvanje i krene u start up......

kakve to veze sa mozgom ima ?mozda zvuk turbo duvanja objavljuje rad malih crnaca unutra koji se rastrce sa radapcigerima vrse hot chup i hot unchup kartica , te ciscenje finim cetkicama izmedju ta dva koraka ?prasina ulazi u slotove ; tvoj je posao da proveris da li je to uzrok , a ne turbo duvanja:buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znas kako..meni se isto desavalo i to na vise ploca.. na kraju prsnem, povadim sve iz nje i nju iz kucista..probavam kao blesav sve moguce kombinacije i na kraju vise ne znam ni sam sta sam uradio ali proradi - otklonim kvar ni ne znajuci kako. Probaj sve da protrkeljises.. Ipak, nekako mi je napajanje uvek sumnjivo..alkalnom skoro nikad nisam resio problem. Ali probaj obavezno i bios da resetujes. Podrazumeva se da na njima nije bilo prasine.. Nemam pojma o elektronici, sto ce reci da ispitivanje toga sta na samoj ploci ne valja, ako ne valja, se svodi na ovako primitivna ispitivanja, sistemom eliminacije mogucih uzroka. U svakom slucaju, probaj da je izvadis iz kucista i onda sa svim ostalim delovima prikacenim probas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam slican problem opisivan u jednoj drugoj temi http://www.diyaudio.rs/topic/15-eksperti-za-racunare/ Kada me je vise mrzelo sam da cackam, naranio sam kuciki (tj. odneo ga proizvodjacu). Ispostavilo se da je crkla memorija i sto je jos lepse, ispostavilo se da je memorija jos uvek u garanciji. Posle 15 dana cekanja, dobio sam komp nazad i vec tri dana veselo radi neprekidno po ceo dan...Btw, moj frend, koji je neki racku za kompove u jednoj firmi, rece mi pre dva dana da je bio na ivici da optuzi radnika da krade ispravne i stavlja neispravne memorije u kompove ali je posle detaljne provere shvatio da su memorije jednostavno LOSE i da same crkavaju. Po njegovim recima, u par godina je izbacio vagon lipsalih memorija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam slican problem opisivan u jednoj drugoj temi http://www.diyaudio.rs/topic/15-eksperti-za-racunare/ Kada me je vise mrzelo sam da cackam, naranio sam kuciki (tj. odneo ga proizvodjacu). Ispostavilo se da je crkla memorija i sto je jos lepse, ispostavilo se da je memorija jos uvek u garanciji. Posle 15 dana cekanja, dobio sam komp nazad i vec tri dana veselo radi neprekidno po ceo dan...Btw, moj frend, koji je neki racku za kompove u jednoj firmi, rece mi pre dva dana da je bio na ivici da optuzi radnika da krade ispravne i stavlja neispravne memorije u kompove ali je posle detaljne provere shvatio da su memorije jednostavno LOSE i da same crkavaju. Po njegovim recima, u par godina je izbacio vagon lipsalih memorija...

Potvrdjujem prethodnu pricu. Takodje bih dodao i to da je moj cimer imao isti problem i da je na kraju crkla ploca skroz i morao je da menja komp zbog generacijske razlike u delovima (sempron, ddr1 itd.)Covek mu je rekao da su kondovi na ploci dotrajali, ploca je bila MSI.Srecno
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A pitaces i ti mene nekad nesto. Znacu kako da ti odgovorim. :blackeye:

Vidi, mene zeza nešto na kompu, i ako ne radi, ja izlomim komp i nemam ga nekoliko vremena. Onda pitam okolo koji drugi komp da uzmem. I tako, godinama. Sada me jedni teraju da kupim dvojezgarni procesor kojem se može otključati treće i četvrto, drugi pak savetuju da odmah udarim na 6 jezgarni procesor. Nema tu više nikakve pameti, jednostavno, ili ti se posreći da te služi do smrti, ili ne.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ако смем да приметим као "лиценцирани техничар за информатичку опрему"сви рекоше пробај,ово или оно...нико се не сети оне старе-провери има ли струје у зиду.Струје у зиду има свакако,али мени ту личи на лоше напајање,нарочито онај део кад одспојиш напонски кабл па га поново спојишПробај са другим напајањем па ћеш видети да ли сам у праву.Деси си се да рикну кондови на плочи,деси се да зеза меморија,али мени ова манифестација личи првенствено на напајање.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako su kondovi na MB mora se videti da su naduvani

Nisu oni izduvani nego možda malo curkaju pa zaglupe MB. Kad ugasim PC (ili restartujem) ponekad se zaglupi MB i neće da startuje( vrti ventove ali nema POST screena, ugasi se svetlo ma mišu...) Ako iščupam power kabla i PS prestane da napaja MB, dotična izadje iz zaglupljenog stanja i startuje se.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...