Jump to content

Lightspeed strikes back


bassivus

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 53
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Добра ти она обујмица за гумена црева :punk:.стоН_Колд

Za ideju imam zahvaliti kolegi sync-u. Ja hteo obične plastične trt-ke (one što kažu trrrrt dok ih zatežeš) ali ovo je više ekološko rešenje :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elmica je...nova...kupljena napolju.Kao daleko jeftiniju alternativu predlazem posrebrene iz radio stanica vojnih...npr domace rudijeve popularne rupovke...jeste da oksidishu vremenom u odnosu na elminu pozlatu al se lako da ocistiti...uz to dvostran je kontakt dok je kod elme preko tanane opruge i parcenceta metala ostvaren....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elmica je...nova...kupljena napolju.Kao daleko jeftiniju alternativu predlazem posrebrene iz radio stanica vojnih...npr domace rudijeve popularne rupovke...jeste da oksidishu vremenom u odnosu na elminu pozlatu al se lako da ocistiti...uz to dvostran je kontakt dok je kod elme preko tanane opruge i parcenceta metala ostvaren....

Не рече, јел модел 04!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:punk: Bravo Basuviuse :), ponosni vlasniche drugog :rofl: balansiranog LDR u Srbiji !!!Nisam ni sumnjao da ce ispasti cakum-pakum u tvojoj izvedbi.Interesantno bi bilo da nam napises malo zvucnih utisaka kada budes stigao.

nisam ni bio svestan da je ovo prvi balanced LDR posle tvog :rofl: A za utiske čekaj ... da usviram žicu ;) i evo još jedna fotka ukutijanog al' bez faceplate-a koji će doći... kad se stigne...

post-22-125729431074_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Konačno sam zamenio ALPS sa Lightspeed-om na ulazu Babelfish-a ... :) Da budem iskren, nisam očekivao baš previše; mislio sam da sam, posle toliko godina provedenih u bučnim proizvodnim pogonima, previše gluv da bih čuo neku značajnu razliku :) ... posle prvih taktova je usledila neverica, koja je polako prešla u oduševljenje sa onim što čujem ... šta će biti kad na to povežem neki pristojan izvor, ne smem ni da pomislim ... :) Slobo, Sale :) i :) :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:) 4. zakon zvucne elektrike: svaki SS amp bolje svira sa nekim aktivnim sokocalom nego sa golim pot-om, pa makar pot bio posut vilinskim prahom :)

ispravka ::) 4. zakon zvucne elektrike: svaki amp bolje svira sa nekim aktivnim sokocalom nego sa golim pot-om, pa makar pot bio posut vilinskim prahom ...... a narocito ako je aktivno sokocalo ckupo platito :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze li neko naucno da mi objasni zasto svetlo bolj svetli ako je dugne prekidaca ofarbano u zlatnu boju? Odnosno moze li neko da mi objasni zasto preamp bolje svira ako je promenjen pot koji regulise struju kroz optokapler? Sem ako onaj stari nije bio toliko los da su mu kontakti i u mirovanju toliko treperili da su pravili oscilacije signala?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ispravka ::) 4. zakon zvucne elektrike: svaki amp bolje svira sa nekim aktivnim sokocalom nego sa golim pot-om, pa makar pot bio posut vilinskim prahom ...... a narocito ako je aktivno sokocalo ckupo platito :)

Izostavio si da je amp u pitanju Solid State :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Nakanih se danas da ga povezem i cujem kako radi napokon...cekao je kutiju po godine...pa ipak prosvira na dasci (poklopcu babela..) :blackeye: Katalog je ispod da se daska ne ozulja... :confused1: Opto su upareni bolje nego sto sam ocekivao iskren da budem...Prvi i treci par koji teraju rca vezu su ko jednojajcani...drugi par bezi za minalnih 10kOhma i maksimalnih 50kOhma...cetvrti par je na minimalnom otporu isti ko prvi i treci par, dok na maksimalnom otporu trci ispred svih za oko 100kOhma.

post-16-126409624844_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ovo opto svetle u mraku zazareni...samo leva strana :confused1: Il sam ga bash ubo tako il isprzio lemeci i vadeci jer sam ih prvobitno zalemio obrnuto...lala kad vidi debelu zicu on to na napajanje, kaki crni signal...

post-16-126409717783_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...