Jump to content

Lightspeed strikes back


bassivus

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 53
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Visoki su barsunasti, bas ide duboko...mhhhmmmm....sneg pada napolju, ja bi nesto je.. :confused1: Tonski kablevi...utp licne, tri upletene (dve mase, jedan zivi) 41pF po duznom metru, neutrik rca...drugi su fabricki uvijene dve, 30pF/m, neutrik rca ka babelu, na ldr plocici lemljeni direkt. Vec sam slusao bassivusov ldr pa znam sta je bilo za ocekivati...isto i kod mene...svi detalji prisutni na utisanom...uz babela i ove kutijetine odlicno...naravno preko grunde cd9000 pimp rajdovanog. Jednom recju...neutralno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Visoki su barsunasti, bas ide duboko...mhhhmmmm....sneg pada napolju, ja bi nesto je.. :confused1: Tonski kablevi...utp licne, tri upletene (dve mase, jedan zivi) 41pF po duznom metru, neutrik rca...drugi su fabricki uvijene dve, 30pF/m, neutrik rca ka babelu, na ldr plocici lemljeni direkt. Vec sam slusao bassivusov ldr pa znam sta je bilo za ocekivati...isto i kod mene...svi detalji prisutni na utisanom...uz babela i ove kutijetine odlicno...naravno preko grunde cd9000 pimp rajdovanog. Jednom recju...neutralno.

:blackeye: dobro je - nismo valjda fifisti , pa nisam ni ocekivao stereophile vokabular ...... :angel0:bitno mi je bilo cuti samo da si ti zadovoljan rezultatom u odnosu na ulozen trud/zadovoljstvo u izradi .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pcb je polemljen stojao skoro od proleca...od kad sam poceo da se zezam sa econowave. Letos izvucene stranice za kutiju od hrastovine i postavljeni konektori na zadnju str. Jesenas mi Bregar istrugao knobove za pot i power btn. Polemljen na raster pcb buffer za analogne vu, al nesto zeza il su instrumenti strasno osetljivi. Pa se ceka sad samo prednja maska za analogne vu i da udesim buffer nekako. Dan igranja i gotova prica..Namenski sam ga radio zbog xlr varijante...wolfson eval ce uskoro dobiti napajanje i trafoe sto sam harvestvovao (Sale kako da uferceram trafoe sto su 200/200ohm? :confused1: )...pa ce ici xlr veza do babela....te ce se cuti/videti sta raditi sa dva opto sto strce omski.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.......Namenski sam ga radio zbog xlr varijante...wolfson eval ce uskoro dobiti napajanje i trafoe sto sam harvestvovao (Sale kako da uferceram trafoe sto su 200/200ohm? :confused1: )...pa ce ici xlr veza do babela....te ce se cuti/videti sta raditi sa dva opto sto strce omski.

trafoi - treba da vidim k-ke tog DAC-a ........ ako sam i gledao - zaboravilo se ;ima resenje (akoje naponski?) uspesno primenjeno na DCX2496 i Sowtere kod AR2za ldr ti rekoh - ako imas CRO , a imas - procedura je igrarija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

trafoi - treba da vidim k-ke tog DAC-a ........ ako sam i gledao - zaboravilo se ;ima resenje (akoje naponski?) uspesno primenjeno na DCX2496 i Sowtere kod AR2za ldr ti rekoh - ako imas CRO , a imas - procedura je igrarija

Naponski je...vec eval board ima dupli stage izlazni...prvi sa xlr i drugi sa rca konektorima.Spomenuo si mi vec igranje kod AR2 oko beringera. Mene zanima sta je drugacije kad su trafoi 200/200 a ne standardni 600/600 oma? :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naponski je...vec eval board ima dupli stage izlazni...prvi sa xlr i drugi sa rca konektorima.Spomenuo si mi vec igranje kod AR2 oko beringera. Mene zanima sta je drugacije kad su trafoi 200/200 a ne standardni 600/600 oma? :confused1:

izlazna impedansa WM ?200 vs. 600 - impedansa , nista manje i nista vise ...... ako su oba dobra - dobro terminisani oba daju dobar bandwidth ;200 j elakse napraviti - treba manja induktivnost , manje su rasipne induktivnosti i parazitne kapacitivnosti
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je 2kOhma..

otvori thread , daj malo fotki pa da odradimo pokaznu vezbu .ionako svako malo neko pita kako da strpa trafoe na izlaz necega ..... a to ne ide bas tako ,bar ako nemas nesto malo opreme
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

otvori thread , daj malo fotki pa da odradimo pokaznu vezbu .ionako svako malo neko pita kako da strpa trafoe na izlaz necega ..... a to ne ide bas tako ,bar ako nemas nesto malo opreme

Hi ZenMod; :blush: which parts for your PSM LS Cooking can you offer? PCP and parts?best regardsgenerg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...