Jump to content

podesavanje glave gramovona?


stefaca

Preporučeni Komentari

citam manual za gramofon pa ajde da pitam posto sigurno ima neke veze. prvo je da razmak igle od neke tacke na rucici mora da mi bude 49mm (tako pise) i to cu namestiti. zatim da tegom podesim da rucica stoji paralelno sa plocom. e sad, sta mene interesuje. glava koju imam je ortofon om10 i za nju pise Tracking force: 1.5g (1.25-1.75g). d ali to znaci da kada podesim rucicu onako paralelno da na tegu podesim dodatnih 1.5g da igla lepo naleze na plocu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 30
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

idi na Van den Hul i citaj tutorijalbolje tako nego da drvimo po forumu temu koja je opsirna kao knjigaukratko - podesi geometriju nekim protraktorom koji imas da skines sa neta ( enjoythemusic site recimo) , podesi balans , tracking force stavi na mz koji je preporucen - za OM10antiskating ako nemas test plocu - podesi da brojcano odgovara tracking force

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

au, sta mi ovaj covek sve rece. pa kako da ja podesim semajliranu pufnu za ferzenkovanje ako mi gerfucna za cincilator ima desni navoj? intersvemirski demodulator napona mi zeza pri amplitudnoj modulaciji zbog linearno nezavisne karakteristike :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odeš lepo i učlaniš se na vinylengine.com, i tamo ti je sve što te zanima, ne davi nas ovde :rofl:.... mislim ... 49 mm od neke igle do nečega... izem ti uputstvo... :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma zeza te Zen - provalio si ga odma' (cuj - traktor za gramofon)! ;)Podesi ga vaser vagom da stoji kol'ko-tol'ko ravno i uzivaj; ako nadjes i drugi sraf - nadjes, ako ne, sta te briga... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma ja sam rekao do neke tamo tacke. ta tacka je oznacena na rucici gramofona. idem da citam dalje. nasao sam lep artikAlhebes me mnogo bre ovo promenljivih sam ja nasao. ili citam neki advanced manual za super advanced gramofon

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dok ne nadjem srafce to drugo nema podesavanja glave sigurno. ond acu da vidim sve ovo. dosta je ovo slozeno. ja sam mislio stavim glavu, PLAY kad ono cela nauka da nastelujem udaljenost igle, tegove i cuda

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gramofon je uvijek bio zabava za dokone. Neki su ga dulje namještali nego slušali, kada se sve zbroji.

Neki čak i naplačuju usluge podešavanja! Nije dovoljno prodati bubreg za gramofon, nego moraš donirati i još neki manje važan organ za podešavanje....npr. ganglije...Ali kad se sve složi, moram reći da je stvarno dobro!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stvarno nisam znao za sve to. nikad do sad nisam imao gramofon. znam za dekove da isto postoji cela procedura stelovanja i dostelovavanja ali za gramofon sam mislio da je prostije :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stvarno nisam znao za sve to. nikad do sad nisam imao gramofon. znam za dekove da isto postoji cela procedura stelovanja i dostelovavanja ali za gramofon sam mislio da je prostije :)

Eeeee.... :Viannen_loungelizard: Zamisli koliko je tek onda komplikovano napraviti CD plejer pa da ga može svako koristiti a sve bez podešavanja... Podešavanja na gramofonu sleduju kao prirodna posledica jednostavnosti samog principa funkcionisanja sprave...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slazem se. kao biciklo: sto vise brzina veca muka? :to_become_senile:

Pa i nije, gramofon podešavaš da svira kako najbolje može, a bicikl da ne svira ako može... Onaj stari hit "klonk klonk, njik, njik" više i nije u modi... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da ne otvaram novu temu...mogu da nabavim povoljno dual 505/2, ali moje pojacalo nema phono ulaz, a ja nemam phono pretpojacaloda li moram da kupim pretpojacalo ili moze drugacije...ukljucim na aux i svira, recimo :baby:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ni po jada sto je signal slab, lako se pojaca, nego sto je kriv! Crni, nemas 12 godina, cuo si za RIAA - ljudi kad rezu ploce namerno potiskuju niske tonove kako brazde ne bi bile nemogucih dimenzija. E tu, iskrivljenu, frekv. karakteristiku nastalu rezanjem, phono/RIAA preamp ima zadatak da ispravi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...