Jump to content

Crescendo


faber

Preporučeni Komentari

Uz iskustvo trocifrenog broja napravljenih i testiranih raznolikih pojacavackih sklopova, SuSy je jedina metoda da se napravi zaista odlican amp cija ce mirna struja biti reda velicine par desetina mA. Sto smo spremniji da povecavamo zahteve za povrsinom hladnjaka, zadatak postaje laksi i izbor veci...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 122
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ok...Frka je samo sto ne postoji jeftin amp a da bude znacajno jaci od F5 i jednako dobrog ili boljeg zvuka."Znacajno jaci" znaci bar 100W RMS / 8 Ohms tj. cetvorostruko jaci - a i to je tek 6 dB zvucnog pritiska vise...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Знам да мене ниси ништа питао, само да ти пренесем моје искуство.Имао сам и ја један топик на ову тему, звао се "Шта да правим, а да не боли". Тамо сам сам себи предложио пар проверених појачавача, као Лич амп (Стон Колд ми је љубазно понудио готове филмове за плочицу) и Румунску верзију појачаног Квода 405 (Румун се 20 година врти око исте топологије и у детаље анализира сваку компоненту). На крају ми је Сипи предложио свој појачавач, кога сам назвао Сипиндо (памет Сипи, делови Лимундо). На жалост, моја верзија "српског инверзног инжењеринга" (имам овај трафо и ове хладњаке, шта да правим) није упалила. Док сам јурио већи трафо и веће хладњаке, стигло је лето, сада берем брескве, пакујем, превозим, продајем и немам времена ни да спавам. После ме то исто чека и са јабукама, па негде крајем септембра могу да се вратим у нормалу (ако је данас могуће да си нормалан) и да наставим започето. Предност Сипијевог пројекта је што имаш сталну подршку, што би ми сељаци рекли "24/7".Што се тиче варијанте "студио, техно..." иди на Борин сајт, тамо имаш већину појачавача на +-50V и снаге 100 - 120 W. Бора експериментише са различитим топологијама, а ти одабери шта ти се свиђа. Бора на захтев даје (или не даје) и нацрте штампаних плочица (за оне којих нема на сајту и по форумума). И од њега можеш да очекујеш подршку.Ако хоћеш одговор да ли је бољи колач са шлагом и вишњом или са чоколадним преливом, нећеш га добити. Свако има свој укус, а ти одлучујеш тако што пробаш. Ја навише волим овако: шлаг, па чоколада, па горе вишња.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Sipi,znatno jace i bolje F3 - za sada daleko. Sta ti mislis da F5 moze bez problema da pogoni? Dynaudio? Bilo bi lepo!!!@Dobrivoje,pitao sam sve dobronamerne - dakle i tebe.Zar ne postoji u AB svetu nesto tako popularno kao F5 u A?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja bih voleo da se malo paznje posveti ampovima u AB klasi. Ja recimo imam piletov Menuetto power amp i Hiragu i ne mogu reci koji je amp bolji, sve je stvar ukusa. Slusajuci Dayens-ova pojacala dosao sam do zakljucka da i AB klasa moze da zvuci vrhunski, doduse ne tako toplo. Dakle koji su DIY ampovi u AB klasi najbolji (po zvuku , a ne po snazi)?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prepravljeni Quad 405 svira da ne poverujes - ima tema o tome negde na forumumogu misliti kako bi jos bolje svirao da se napravi postena stampa i sa modernim izlaznim tranzistorimamislim da ce i ona sema koju sam ja postovao za prepravku HK770 da svira ihaj ..... al' dosta ce jos vode da protece do tadagenericke Toshiba seme za primenu njihovih starih mosfeta ( K135/J50 sviraju kad su napravljene po zanati u znanju - a koristili su ih mnogi - pocev od Maplin kitova , Sugdena , Magnuma , ona francuska djunta sto je ima(o?) Deda i jos firmi ..... kojih ne mogu da se setimKrell KSA50 sa smanjenim biasom je isto decentan AB amp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prepravljeni Quad 405 svira da ne poverujes - ima tema o tome negde na forumumogu misliti kako bi jos bolje svirao da se napravi postena stampa i sa modernim izlaznim tranzistorima

Ево Румуна, готове плочице и две варијанте излазних транзистора http://www.vicol-audio.ro/quasar.phpНе заборавите на Сипиндо, просвираће за пар месеци, а до Нове године имаће коотију, конекторе, а светлеће и диодица када је укључен.

post-168-027170900 1279306170_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Sipi,znatno jace i bolje F3 - za sada daleko. Sta ti mislis da F5 moze bez problema da pogoni? Dynaudio? Bilo bi lepo!!!

Sorry Pero, ali F3 je tek 10-ak Wati kad se napne i nije projekat za pocetnike. Skuplje je za izradu - trazi vece hladnjake i malo teze nabavljive LU1014 JFETove. Bolje je samo ako odredredjenu (cevoliku) zamucenost u krajnjim delovima spektra, kao i izvesnu uskracenost u vokalima i instrumentima srednjetonskog dela spektra smatras pozeljnim. Prosto, direktan sprezni kond prema zvucniku ne oprasta...

Zar ne postoji u AB svetu nesto tako popularno kao F5 u A?

Na zalost, nema AB class projekta (jer ne postoje aktivne komponente sa takvom linearnoscu pri maloj struji) koji moze po jednostavnosti i lakoci izrade (a time i po popularnosti) da se poredi sa F5 (uz iste ili bolje zvucne performanse pogotovu).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Sipi,ocigledno sam pogresio oko F3. Znam da je cena bila jedno 2-3 puta veca nego za F5, pa sam pogresno pomislio da je razlog za to snaga.BTW, ja nijedan od projekata za koje se zanimam ne bih sam radio. Sam cu da radim JLH, kada nadjem vremena. Tako da pocetnicki-nepocetnicki, radio bi ih profi.@Ziko,hvala - zabluda manje.@all,kakvo je Vase misljenje o Magnumima. Ja se secam neke price o kvarovima, zbog odsustva zastite na izlazu. Vase iskustvo.Njih takodje povremeno ima u oglasima, pa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam imao IA125 ;za to vreme je veoma lepo radilo , a bio sam i veoma zadovoljan cinjenicom da je evidentno da je napravljen u maloj manufakturi , a bez greske .mislim - generalno - veoma lep ampicno - pada mi na pamet - ako vec imas hladnjake - tebi treba beefed verzija F5 - povecan napon napajanja , malo smanjena struja , kaskodirani ulazni jfeti , poduplani izlazni lateralni mosfetiako F5 vredi sto vredi sa svojih 25/8 a 50W/4R , onda ovaj vredi bar toliko , a moze da svira isto kvalitetno a sa jos povecanom snagom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta ti mislis da F5 moze bez problema da pogoni? Dynaudio? Bilo bi lepo!!!

Za ovo smo ostali duzni odgovor - F5 je OK za bilo sta sa impedansom vecom od 2 oma i osetljivoscu vecom od 86db/1W/1m u prostoriji ne vecoj od 30 kv. metara

...tebi treba beefed verzija F5 - povecan napon napajanja , malo smanjena struja , kaskodirani ulazni jfeti , poduplani izlazni lateralni mosfeti....

Sasvim tako... :good2:

Ok, ali RMI košta puno više nego Tehno ili Studio...

Znaci, standardna srpska logika - najvaznije je da je jeftino, nema veze ako je krs (iako Tehno nije krs, Studio zamalo da nije, a RMI je ozbiljan amp).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da si vec jednom dobio odgovor na to pitanje, procunjaj malo po starijim postovima... ;)Osim za RMI - pored nekih dodatnih sitnijih delova, izlaznih tranzistora ima malo vise i malo su skuplji - dodaj jos do 100 EUR na cenu prethodnih ampova

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...