Jump to content

Žarula fest - Varaždin


sstrsat

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 38
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Hvala, Davide! :drinks: .....Zen! Ima još jedna 'ladna za tebe!Ja sam Karl May samogradnje! Siroti Karl nikada nije bio u 'merikama, a ja nikada nisam sam izradio uređaj! :crazyrocker: Neki uratci (uraci, uradci, ..rci) ne skrivaju da su napravljeni kod kuće, dok su neki obrađeni kao da sutra idu u proizvodnju. Moje poštovanje imaju i jedni i drugi.Jedino žaljenje je što nisam bio ni u Osijeku lani, ni o ove godine u Krasnom i Varaždinu.Zanimljivo je da (bar prema mom dojmu) više ljudi ima samogradnje u Srbiji nego u Hr, ali svejedno se ne promovirate. Šteta! Prema pokazanom na stranicama samo ovog foruma to bi mogla biti sjajna izložba!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljivo je da (bar prema mom dojmu) više ljudi ima samogradnje u Srbiji nego u Hr, ali svejedno se ne promovirate. Šteta!

Зар си сумњао?

(istom mjerom:) Nisam sumnjao u broj samogradnji. Iznenađuje me drugi dio rečenice.Nema previše razlike izmedju FiFi i DIY. U FiFi se sa podsmijehom dočekuje sve što nije brendirano, a u DIY sve što nije izrađeno na CNC i (opet sa) brendiranim ili egzotičnim milspec/bambus/pčelinji vosak/Au/Ag elementima. Čovjek je predstavio svoje pojačalo i pokrio OTP-e (koje je sam motao!) sa obojanim konzervama. Nitko ne komentira shemu niti ga zanima svira li to uopće i ako svira - svira li dobro, nego se komentira jeftina završna obrada.Kada bi se DIY izložbe na taj način odnosile prema uređajima - ne bi bilo previše izloženih radova!U Krasnom su Sstrsat i (ćini mi se Ilimzn) donijeli uređaje koje bar prema završnoj obradi mogu staviti u bilo koji HiFi shop na svijetu, a kraj njih su bez imalo kompleksa manje vrijednosti stajali i drugi uređaji u svim mogućim razinama završne obrade.Kod nas prevladava mišljenje da je sve tuđe bolje, a ti ljudi su to nadišli i dobro se zabavili tokom druženja.Pokazao si nekoliko svojih uređaja na forumu (oni zvučnici sa FLH i basom su :thumbup: ), a znam i da i drugi ljudi imaju robu koja ne zaostaje po nićemu - imate i vi RH*!*RH - racing horce - konj za utrku - naziv Alexovog SE pojačala sa ecc81 + el 84 u RH triodnom spoju (ne direkt na plate nego prije OTP).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zero , zar si sumnjao da je Srbija velesila , i na DIY planu ........

:buehehe:

....... zato - ja kad napravim ZM Fest , samo cemo Old Shatterhand i ja izlagati

ne trebaju meni ni rvati ni srbijanci ni makedonci ni slovenci :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Sumnjao!? Nikada! :cheers: Mi smo dvije zemlje u kojima živi popriličan broj talentiranih ljudi, ali i zemlje u kojima se ljudi sa talentima ne snalaze najbolje (ukoliko to nisu talenti koji su krasili i Caponea ili Nizozemca Schultza ili Hoovera).Usput, je li tko od forumaša napravio koje Alexovo pojačalo?EDIT:Vidim da si editirao/nadopunio post.Tu izložbu moram vidjeti! Hoće li biti izloženi i pauci koji pletu kablove. Kablovi se mogu zvati "Spiders from Mars" by "ZM research".P.S. Ponekad snimim poneku reklamu za lokalni radio, pa mi eto radi mašta...

Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.......a u DIY sve što nije izrađeno na CNC i (opet sa) brendiranim ili egzotičnim milspec/bambus/pčelinji vosak/Au/Ag elementima. .......

mislim da si stekao pogresan utisak ...... odnosno - bar se ne poklapa sa mojim ;ako pogledas kako se prezentuju uradci , videces da ih ima svakakvih , po svim pitanjima - i po designu i po kvalitetu rada i po kvalitetu izrade ;ako se iko zeki -mislim da se pre zeki na racun cevne tehnika , no na nacin izrade a rasprave tipa - sirok ili suzen opseg su vise borba misljenja , podsmevanje nisu sigurno
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sumnjao!? Nikada! :cheers: Mi smo dvije zemlje u kojima živi popriličan broj talentiranih ljudi, ali i zemlje u kojima se ljudi sa talentima ne snalaze najbolje (ukoliko to nisu talenti koji su krasili i Caponea ili Nizozemca Schultza ili Hoovera).Usput, je li tko od forumaša napravio koje Alexovo pojačalo?EDIT:Vidim da si editirao/nadopunio post.Tu izložbu moram vidjeti! Hoće li biti izloženi i pauci koji pletu kablove. Kablovi se mogu zvati "Spiders from Mars" by "ZM research".P.S. Ponekad snimim poneku reklamu za lokalni radio, pa mi eto radi mašta...

wakoo 'rvat :buehehe:svojevremeno sam ja imao inacicu RH , ali mahom sa ECL82 uradjenu ; za moje uvo je to sviralo isto kao RH84 - koji sam imao kratko - ovako mi bilo fizicki zgodnije lepo to radi , naravno kad se spari sa odgovarajucim zvucnjacima
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

wakoo 'rvat :buehehe:svojevremeno sam ja imao inacicu RH , ali mahom sa ECL82 uradjenu ; za moje uvo je to sviralo isto kao RH84 - koji sam imao kratko - ovako mi bilo fizicki zgodnije lepo to radi , naravno kad se spari sa odgovarajucim zvucnjacima

Wakoo Mescalero! :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jedna prigodna opservacija o tome sta je to Balkan:Poprište na kome su Rimljani tukli Avare, da bi potom Avari i Slovenitukli njih,a onda Sloveni tukli Kelte i Avare, te potom bili tučeni odstrane Turaka i Ugara i Bugara, koji su se tukli i međusobno, da bi nakraju Turci bili potučeni, a Slovenima ostalo da se tuku s Ugarima iBugarima, potpomognutim Austrijancima, koje su potpomogli Nemci,kojima nije bilo dovoljno da se jednom tuku, nego su došli po još, dabi, na kraju, kad nije bilo više nikog s kime bi se tukli, Slovenipočeli da se tuku međusobno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jedna prigodna opservacija o tome sta je to Balkan:Poprište na kome su Rimljani tukli Avare, da bi potom Avari i Slovenitukli njih,a onda Sloveni tukli Kelte i Avare, te potom bili tučeni odstrane Turaka i Ugara i Bugara, koji su se tukli i međusobno, da bi nakraju Turci bili potučeni, a Slovenima ostalo da se tuku s Ugarima iBugarima, potpomognutim Austrijancima, koje su potpomogli Nemci,kojima nije bilo dovoljno da se jednom tuku, nego su došli po još, dabi, na kraju, kad nije bilo više nikog s kime bi se tukli, Slovenipočeli da se tuku međusobno.

Podsjeća na one zabave u selskom Domu kulture. :buehehe: Ako nema nikog iz drugog sela, iskefat ćemo se međusobno! :blackeye::sarcastic_hand: Ipak je priča malo dublja od ovoga, ali je i dalje situacija maloumna! Znamo za lov u mutnoj vodi, trebalo je samo zamutiti vodu da pljačka milenijuma može otpočeti. Mi statisti u predstavi nismo znali za predstavu. Za to je trebao Hooverov talent!Napisao sam to jer sam htjeo to napisati, a ZM neka makne gdje misli da pripada jer ne pripada u ovaj thread.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jedna prigodna opservacija o tome sta je to Balkan:Poprište na kome su Rimljani tukli Avare, da bi potom Avari i Slovenitukli njih,a onda Sloveni tukli Kelte i Avare, te potom bili tučeni odstrane Turaka i Ugara i Bugara, koji su se tukli i međusobno, da bi nakraju Turci bili potučeni, a Slovenima ostalo da se tuku s Ugarima iBugarima, potpomognutim Austrijancima, koje su potpomogli Nemci,kojima nije bilo dovoljno da se jednom tuku, nego su došli po još, dabi, na kraju, kad nije bilo više nikog s kime bi se tukli, Slovenipočeli da se tuku međusobno.

Под хитно треба мењати историју, много туча има а мало самоградње  :sarcastic_hand:.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Под хитно треба мењати историју, много туча има а мало самоградње  :sarcastic_hand:.

Ocigledno je DIY skracenica na Balkanu shvacena kao "Destroy It Yourself!" :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

sta reci ?vec je sve lepo receno od strane kolega forumasa.sto se tice uredjaja, ja sam jedan od retkih kogainteresuje zvuk i neciji rad, trud, a ne samo zavrsni izgled.ali samo jedan od retkih. evo i banalnog primera.push pull shanling sa el34, munje, gromovi, plavo svetlo,daljinski ... a zvuk je ... kao da mu nesto fali.kao da nije doruckovao. na primer moj push pull sa el34 je ruzan, na crnoj sasiji, ima spoljasnje napajanje i samim tim je gori od shanlinga.diy je kod nas nazalost slabo cenjen. bitno je izgleda samokako nesto izgleda, a samim tim je i verovatno bolje - kao po kljucu. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...