Jump to content

3-way home with huge bass


Preporučeni Komentari

Au al si se naostiro u trenu... Lepo ti Zen rece procitaj teme.220ti sa svojom skretnicom i jbl hornicom je ukalupljen....radis skretnicu za +95db...sve vrednosti/skice imas na mojoj temi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 67
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

a da procitas malo temu ?sve imas tamo - i skretnice i sve ostalolepo - popodne pred sebe - rascitaj sve da dobijes uvid u koncept i sve ce ti biti jasno i bez parcijalnih pitanja i potpitanja onda cimnes Zvuchniaka za podatke za kutiju za taj Eminence - i pravi .edit - vidim Sinke vec napisao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok,ti meni pare ja tebi drajvere :angel0::aikido: A sada moje najgluplje pitanje.......Koliko sam ja shvatio a mozda i gresim da selenijum ima neku svoju skretnicu??? jeli ona dolazi sa njim u pakovanju ili sta....?? ispascu glup al ajd :good2:Selenijum je toliko tesko nabavljiv, trazicu ga pa makar crko. Hornicu su lako naci...nadam se. E sad na kraju ono sto mene muci je da se ja plasim kad zavrsim sve da mi zafali basa...?? moze li neko da me razuveri u ovo? :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eminence Deltalite II 2512 ide u 120 litara, tjunirano na 38 Hz (dve cevi unutrašnjeg prečnika 10cm, dužine 17.7cm). Ja sam zvučnike naručio iz Audiotehnike. Stižu do početka avgusta (nadam se). Cena im je 95 evra po komadu. Ima ih u Player-u ali isto treba čekati da se naruči. Odlučio sam se za Audiotehniku jer je kod Player-a trebalo čekati čak preko 3 meseca.

http://www.player.rs...uct.php?ID=2136

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jbt, kakva ekipa! :angel0: ovome tetak vija Selenijum po Sarajevu, onome tasta trazi Germanijum po Rusiji - jel' ima neko neku surnjaju ili pasenoga da mi nadje jedno kilo-dva kila Plutonijuma, 'teo bih da posaljem poklon nekim prijateljima u inostranstvu... :aikido:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eminence Deltalite II 2512 ide u 130 litara, tjunirano na 38 Hz (dve cevi unutrašnjeg prečnika 10cm, dužine 17.7cm). Ja sam zvučnike naručio iz Audiotehnike. Stižu do početka avgusta (nadam se). Cena im je 95 evra po komadu. Ima ih u Player-u ali isto treba čekati da se naruči. Odlučio sam se za Audiotehniku jer je kod Player-a trebalo čekati čak preko 3 meseca.http://www.player.rs/product.php?ID=2136

Odlicno. Hvala. kako da izracunam mere kutije za 130L? te dve cevi imam bas takve.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jbt, kakva ekipa! :drinks: ovome tetak vija Selenijum po Sarajevu, onome tasta trazi Germanijum po Rusiji - jel' ima neko neku surnjaju ili pasenoga da mi nadje jedno kilo-dva kila Plutonijuma, 'teo bih da posaljem poklon nekim prijateljima u inostranstvu... :angel0:

jel moze Uranijum? :aikido:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlicno. Hvala. kako da izracunam mere kutije za 130L? te dve cevi imam bas takve.

visina x širina x dubina = litraža :aikido: A može i ovako... http://www.hometheatershack.com/forums/enclosure-volume-calculator/Potrudi se da unutra bude što više ukrućenja kao što je Sync na svojim kutijama napravio... http://www.diyaudio.rs/topic/273-econowave/ Znači za to dodaj još jedno 10 do 15 litara preko, kako bi oduzimanjem zapremine ukrućenja, bas refleks cevi, zapremine drajvera sa levkom i midbass-a dobio oko 130 litara neto.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutni problem koji i Zvucnijak nam ima....je da 220ti niko nema na lageru niti ce ga skorije imati.

Ma kamo sreće da je ovo jedini problem koji imam sa zvučnicima :aikido:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nazalost - frka sa zvucnicima aktuelna ovih dana :aikido:

Aktuelna (kao što sam i tamo napisao :help: )... PS PS PS... hoćeš kupiš... dam ti dvajes dinara da kupiš :drinks: A i ja sam budala. Valjda nikako da shvatim da vuk dlaku menja ali bla bliblabla :angel0:Ma nek smo mi živi i zdravi i nek su nam ........ zvučnici pravi (mislim praaavi :good2: )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema ni tamo selenija.moze da se poruci,ali treba dati nesto love da bi oni porucili. :aikido:Gde da nadhem Bracing volume i sta mu je to?edit: skontao sta je bracing, ono ukrucenje iznutra,ali kako da izracunam njegovu zapreminu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...