Jump to content

3-way home with huge bass


Preporučeni Komentari

Kako da pocnem... Sve je pocelo kada su moji sadasnji zvucnici poceli da me nerviraju,nedovoljno glasni,nedovoljno basa ali zato srednjih i visokih u izobilju i odlicno se cuju. Piezzo me zezao ali je dobio nov kondenzator i sad je milina. Ovo su "bili" 2-way zvucnici, bas je sal sbx2530 black 10" 120W 89dB, visoki piezzo 80W takodje sal. Znam da sal nije nesto ali za moj ukus radi super. Ovaj bas se ne snalazi bas nesto posebno sa niskim tonovima pri vecoj glasnoci ali sam ja skinuo piezzo i na eq podesio srednje tonove. Reprodukcija srednjih je savrsena. Njega cu koristiti kao srednjetonac a piezzo naravno kao visoki. Ostaje mi da odaberem niskotonski zvucnik. Obozavam bas, koji mora da bude tvrd tj bas da ga ima i da se oseti. Razmisljao sam o velicini i snazi.... 12" naspram srednjeg je po meni malo tako da mora biti 15" (eventualno 18" ako se istakne neki model). Prostorija u kojoj ce biti zvucnici je 18m2. Znam da ce 15-ka mozda biti previse na ovu kvadraturu,ali ja zelim da slusam muziku npr na 50% glasnoce, prostorija je bas ispunjena zvukom a zvucnici se ne muce tj nisu na max. Nadam se da me razumete. Snaga koju bi zvucnik trebao da ima je od 300-600W, posto sam dobio neko pojacalo od tetka, pohabano je tj izgrebano i na njemu se od svega vidi samo power natpis i 8ohm 2x800W. Pojacalo radi, znam jer ga je tetak koristio ali njemu vise ne treba pa... E sada koji niskotonski zvucnik? Budzet je naravno ogranicen i dostize 250 evra za dva bas zvucnika. Koje baseve mi predlazete? Unapred hvala!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 67
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

С обзиром да си фан САЛ-а набави неки од 15 инча поменуте фирме, или погледај шта продаје " Плејер "!Тетак, јел то мушка тетка :)?

Nije da sam fan sal-a vec ne sviraju lose..., znam da ima boljih..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 cm SAL sa piezo visokotoncem. To je......kanta. :) ...a sad stvarno, to je - kanta.Obrazloženje. Očigledno nije problem u novcu, već u pogrešnoj koncepciji, jer si postavio budžet 250 € samo za 2 basa. A potrošio si i za 2x25 cm SAL i 2 piezo. I troškovi za skretnicu za trosistemac. Za 18 m2 ja bih napravio "pošteni" dvosistemac, sa kvalitetnijim jedinicama, jer za nekim 450-500 € koliko je ceo trošak za te trosistemske kutije, možeš nabaviti mnogo bolje jedinice, tipa 2 18 ili 20 cm mid-basa i 2 visokotonca koji su za 3 klase bolji od tih SAL-ova. Skretnica ima 1/2 delova nego za trosistemac, pa mogu da idu kvalitetniji, a i kutija je manja, pa može bolje da se napravi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajmo onda predlazite zvucnike za taj superposteni 2-sistemac. Sve usvajam. Bitan je kvalitet i osrednja buka mada buke nikad dosta :aikido: Zavsrice SAL kod nekoga tj prodam ga i eto.. vec imam jednog kupca.

Kako vam se cine ovi drajveri?http://profesional.beyma.com/pdf/8LW30E.pdf 116evrahttp://profesional.beyma.com/pdf/8G40E.pdf 96evra ili npr.http://profesional.beyma.com/pdf/SM-112%20NE.pdf koja je 104evra.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imas thread-dva o econo Waveguide-u ovde kod nas na forumu ;dakle - komp. driver Selenium D220Ti kineska kopija JBL WG - koja se pokazala vise negodobrom Zvuchniak nesto petlja sa izgleda frisko nabavljivim kod nas - Eminence Deltalite 2512 ; po svoj prilici strasan driver - navavljiv kod Player-a i kod Audiotehnike

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imas thread-dva o econo Waveguide-u ovde kod nas na forumu ;dakle - komp. driver Selenium D220Ti kineska kopija JBL WG - koja se pokazala vise negodobrom Zvuchniak nesto petlja sa izgleda frisko nabavljivim kod nas - Eminence Deltalite 2512 ; po svoj prilici strasan driver - navavljiv kod Player-a i kod Audiotehnike

De kad si vec budan :aikido: da razmotrimo, koji bas? ovaj od 8" ili 12"? Mislim da vise basa ima sa ovim vecim...auuuuu 99evra.odlican koliko se meni cini...http://www.player.rs/product.php?ID=2136
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Bitan je kvalitet i osrednja buka mada buke nikad dosta .

Сви доле наведени звучници су идеални за твоје потребе, наравно минимум 10 инча па на горе!Ако ништа не урадиш онда се пресели близу аеродрома, буке никад доста  :aikido:.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Сви доле наведени звучници су идеални за твоје потребе, наравно минимум 10 инча па на горе!Ако ништа не урадиш онда се пресели близу аеродрома, буке никад доста  :aikido:.

Naravno. Ja sam razmisljao i shvatio da je 12" najbolji odnos velicina-kolicina basa. Basevi ce biti gorepomenuti Eminence. Visokotonac? kako su se pokazali neki modeli? Selenium D220Ti je 16 Ohm, hoce li biti kakvih problema jer je bas 8 ohm? Nadam se da nece. I kao se pokazao Selenium?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutni problem koji i Zvucnijak nam ima....je da 220ti niko nema na lageru niti ce ga skorije imati.Dajem prednost neo eminence 12" sto je jeftiniji, ima ga na lageru i po svedocenjima treba mu daleko manje vremena da se usvira nego ovoj mojoj beymi. Mada...da sam joj pusito 300w umesto 30w...propevala bi odma! :aikido:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci 300evra za drajvere.super.videcu da saznam jeli 220ti ima u Sarajevu.dok ja nabavim drajvere, taman bih mogao skontat skretnicu. imam 2mm zice na izvoz, laka,motalicu,znam to odradit. sta mi jos treba? i koje rezna frekvencije mi preporucujete? Ja sam mislio nekih 2000Hz....?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...