Jump to content

Osciloskop Sinometer ST16B pitanja


viktor1986

Preporučeni Komentari

Poz

Razmisljam da kupim neki jeftiniji osciloskop za testiranje predpojacala, pojacala i ostalih stavri. Zanima me da li je neko kojim slucajem imao iskustva sa osciloskopom firme Sinometer a oznaka je ST16B? U pitanju je jednokanalni osciloskop 10Mhz sa cenom od nekih 120-150evra. Svaki savet je dobrodosao. Nisam se raspitivao koliko iznosi garancija, kako je sa servisom...

Evo linka sa slikom osciloskopa KARAKTERISTIKE I SLIKA

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 49
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

За твоју примену довољно је и 50 Мхз, џабе бацати паре!

По мени је најбитније да осцолоскоп има што већи екран и да буде ЦРТ.

Овај бих Ја купио : http://www.kupujempr...group_id%5D=454

А можда и овај: http://www.kupujempr...group_id%5D=454

Тај који си ти показао је нека кинеска канта, јер ако је предња плоча 140 х 190, која је димензија екрана?

  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moja preporuka je Hameg. Imam ga vec 21 godinu bez ikakvih problema. 203-6 je sasvim dobar i moze se na ebay naci za oko 100-110 evra. 203-7 u sebi vec ima hibride i ja bih ga izbegao za slucaj da treba da se popravlja. Pre dva dana je 605 na ebay prodat za 173 evra sto je takodje dobra kupovina. 205 ima prednost sto je memorijski sto nekad dobro dodje kod posmatranja prelaznih pojava, sta je sta uzrokovalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

За твоју примену довољно је и 50 Мхз, џабе бацати паре!

По мени је најбитније да осцолоскоп има што већи екран и да буде ЦРТ.

Овај бих Ја купио : http://www.kupujempr...group_id%5D=454

А можда и овај: http://www.kupujempr...group_id%5D=454

Тај који си ти показао је нека кинеска канта, јер ако је предња плоча 140 х 190, која је димензија екрана?

  :buehehe:

Ne znam koja je dimenzija ekrana, to moram pogledati u radnji(ako ga imaju). Po slici je manji ekran od klasicnih Hameg-a, to je sigurno.

Pa ovaj drugi HP osciloskop je isto na 10Mhz, jedino sto ima dva kanala...Da mozda kojim slucajem ne poznajes prodavacicu tog HP osciloskopa?!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako znas da radis sa osciloskopom svaki je dobar.Ja bih uzeo neki USB za PC,jeftiniji,uz koji dobijes i softwer i za gen.funkcija,analizator i slicno...Ako radis audio to ti je i vise nego dovoljno.

Pa sta znam, gledao sam i te ali mislim da ih nema ispod 200-300evra...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako znas da radis sa osciloskopom svaki je dobar

To nije tacno. Da je tako onda ne bi postojale razlike u ceni. Prijatelj ima novog Voltcrafta sa boljim karakteristikama od mog amega ali je na Hamegu slika ostra u svim tackama i triger mnogo stabilnije drzi sliku na ekranu. Detalji su bolje primetni. Zavisi za cega Vam treba osciloskop. Ako je da se pohvalite pred strankama onda je dobar i onaj koji ne radi a ako Vam treba za rad ni 100MHz-ni digitalni nece biti zadovoljavajuci.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To nije tacno. Da je tako onda ne bi postojale razlike u ceni. Prijatelj ima novog Voltcrafta sa boljim karakteristikama od mog amega ali je na Hamegu slika ostra u svim tackama i triger mnogo stabilnije drzi sliku na ekranu. Detalji su bolje primetni. Zavisi za cega Vam treba osciloskop. Ako je da se pohvalite pred strankama onda je dobar i onaj koji ne radi a ako Vam treba za rad ni 100MHz-ni digitalni nece biti zadovoljavajuci.

Tачно тако, ако ми на екрану није линија танка као лицна, ја га и не сматрам за озбиљан осцилоскоп!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za audio je svaki dobar - i stara cevna iskra ( do 200KHz) ...... kad nema problema ;ali - kad se jave oscilacije - onda ti treba i 50MHz .nema dzabe ni kod babe ;moj prvi scope je bio jeftini ruja , kupljen nov . potrajao je 3 godine , za koje vreme je ukljucen 30 puta , i onda je crkao iz cista mira .Sipi ima slican - samo noviji model i bolji ( ako me secanje ne vara )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

100MSa/s PC Based USB Digital Storage Oscilloscope 2090 Max. Sampling Rate Real-time sampling: 100MS/s Sampling selectable Yes Input Coupling AC, DC, GND Channels 2 Bandwidth 40MHz Vertical Resolution 8 bit Gain Range 10mV-5V/div @ x1probe(10mV,20mV,50mV,100mV,200mV,500mV,1V,2V,5V/div1,2,5sequence)100mV-50V/div @ x10 probe1V-500V/div @ x100 probe10V-5KV/div @ x1000 probe Range 8 divisions Offset Level +/-4 divisions Offset Increments 0.02 DIV Impedance 1M? 25pF DC Accuracy ¡À3% Input Protection 35Vpk(DC + peak AC < 10 KHz, without external attenuation) Display Mode Y-T, X-Y Timebase Range 4ns/div - 1h/div(4ns,10ns,20ns,40ns,100ns,200ns,400ns,1us,2us,4us,10us,20us,40us,100us,200us,400us,1ms,2ms,4ms,10ms,20ms,40ms,100ms,200ms,400ms,1s,2s,4s,10s,20s,40s,10m,20m,40m,1h/div 1-2-4 sequence) Acquisition Mode Real time sampling:4ns/div - 400ms/divRoll mode:1s/div - 1h/div Range 10 divisions Buffer size 10K - 64K samples Mode Auto, Normal and Single Type Edge trigger: Rising edge, falling edge. Auto Set Yes Range 10 divisions Trigger Level ¡À 4 divisions Stability 0.02 div increments Measurements Vp-p, Vmax, Vnin, Vmean, Vrms, Vamp, Vhigh, Vlow,positive overshoot, negative overshoot, cycle mean,cycle rms, period, frequency, positive pulse width,Negative pulse width, rise time (10%-90%),fall time(10%-90%),positive duty cycle, negative duty cycle Cursor Time/frequency difference, voltage difference Frequency only in FFT mode Math Addition, Subtraction, Multiplication, Division FFT Rectangular, Hanning, Hamming, Blackman Window Interface Universal Serial Bus(USB2.0,1.0) Power No additional power required, Bus-powered directly from USB port Dimensions 187 x 100 x 33 (mm) EBAY prodaja,cena 199 dolara a ako budes platio sve dazbine na to jos dodaj 80 dolara.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

EBAY prodaja,cena 199 dolara a ako budes platio sve dazbine na to jos dodaj 80 dolara.

Taj model moze da se naruci u tagor-u, cena je oko 23000 dinara, dakle isto koliko i cimanje preko ebay-a a pri tome nikada nisam porucivao preko ebay-a pa ne znam koliko je to sigurno...Poslao mi je covek snapshoot iz jednog PC osiloskopa, sta znam, meni se bas i ne svidja to...nekako mi je sve to komplikovanije zato sto uvek komp mora da bude pored testiranog uredjaja a i ne odusevljava me ta slika...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj model moze da se naruci u tagor-u, cena je oko 23000 dinara, dakle isto koliko i cimanje preko ebay-a a pri tome nikada nisam porucivao preko ebay-a pa ne znam koliko je to sigurno...Poslao mi je covek snapshoot iz jednog PC osiloskopa, sta znam, meni se bas i ne svidja to...nekako mi je sve to komplikovanije zato sto uvek komp mora da bude pored testiranog uredjaja a i ne odusevljava me ta slika...

О томе Ја Викторе причам стално!Једно је ПЦ Осцилоскоп, а друго и то ПРАВО  је независан осцилоскоп!Руске заобиђи!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onaj prvi Hameg iz oglasa je prodat, za Hp se nisam raspitivao. Prema slici, na onom Hp-u je malo deblja linija ili se to meni cini?

Наравно да је продат, знају људи шта ваља, а што се тиче ХП-а треба проверити!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onaj prvi Hameg iz oglasa je prodat, za Hp se nisam raspitivao. Prema slici, na onom Hp-u je malo deblja linija ili se to meni cini?

Svaki osciloskop poseduje dugme koje se zove Fokus. Debljina linije se može namestiti po želji.

Savet: Postavi oglas da kupuješ osciloskop u Halo oglase preko Interneta, i javiće ti se već neko ko ima, a ne treba mu.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha, a ja mislio viktor želi da kupi Ispravan osciloskop.

Ma samo ispravan osciloskop spada u obzir. Nasao sam jos neki Hameg od 2*20Mhz ali je i taj prodat odavno. Videcu, ne zuri mi se bas preterano.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...