Jump to content

PSM WG candidates


Zen Mod

Preporučeni Komentari

....Inače, onaj Celestion adapter što si postovao sličicu... mislim da je i on plastičan.

al' zato Celestion leze k'o budali shamar - bez adaptera - na 811B :sarcastic_hand:(mada neki kazu da zvoni .......... al' zato kad se smesti u coffin sa peskom - ima 300 kila i zvuk iz Raja :rofl: )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 225
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Fresh info iz EWG kuhinje.

....

nisam iznenadjen

merili smo nedavno celestion 1415, 1" sa neo magneom, kosta 90 dolara komad.

nisam mnogo iskusan ali ja linearniji kompresioni drajver u zivotu nisam video, ladno bez peglanja ide od skoro 1.1k do 19k plus minus 1 db (kockice na grafu su 1db).

a izgleda ko neki prcvoljak da se stavi u car audio sistem.

ovo je sokantan grafikon - drajver je bio montiran na le cleach 800 hz hornu.

obavezno ga treba probati kao prvu opciju za PSWG.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I mene jeza uhvati kad vidim šta rade drajveri sa Nd magnetom, a kako izgledaju.Pogedaš graf, sve odlično i sad nasetovana glava da vidi drajverčinu tipa Altec ili JBL-a (neki panj), a ono bukvalno kao što si rekao. Kao da je za car audio.Pre desetak godina, kada su tek počeli u većem broju da stižu Nd basevi kod nas, sam ih skoro mrzeo. Prvi sa Nd magnetima koje sam video u životu su bili Ciare zvučnici od 12". Navikao sam da na PRO zvučniku vidim budžu pozadi. Možeš misliti mog razočarenja ? Mislio sam da je to verovatno neki srednjetonac :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To gde bi najniže moglo da se seče bi trebalo odlučiti nakon merenja izobličenja 2., 3. i 4. harmonika, THD-a, kao i impulsnog odziva, može i waterfall. Čak ni sva pomenuta merenja ne govore o ukupnom kvalitetu zvuka, na koji se utiče sa nizom drugih detalja vezanih za konstrukciju jedinice: homogeno magnetno polje (može odlično da se odradi sa više malih neodijumskih magneta u odgovarajućem rasporedu), kvalitet voice-coil-a, ventilacija jedinice, nerezonantnost kućišta jedinice, itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I mene jeza uhvati kad vidim šta rade drajveri sa Nd magnetom, a kako izgledaju.

Pogedaš graf, sve odlično i sad nasetovana glava da vidi drajverčinu tipa Altec ili JBL-a (neki panj), a ono bukvalno kao što si rekao. Kao da je za car audio.

imam u kuci vitavox S3. izgleda kao protivtenkovska nagazna mina, a takve je i tezine.

Postavljena slika

precnik 20cm, tezina nisam merio ali blizu 10 kila - a odziv na merenju (260hz tractrix) daleko skaredniji nego celestion

Postavljena slika

vitavox na horni, erocka perverzija!

Postavljena slika

celestion na horni...... presmesno!!!

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

celestion na horni...... presmesno!!!

Mali, mali al' uvali :rofl:

inace da se ogradim, ne volim kako zvuce neo magneti. BMS 4592nd sam slusao 3 godine i odustao.....

Čuj, kontam da to nije do magneta nego do kompletne konstrukcije drajvera. Lično, nisam ih slušao ali sam nailazio na jako loše kritike na internetu baš za te BMS koaksijalce. šta je smetalo tim ljudima, ne bih znao.Da je samo do magneta, Acini riboni ne bi postojali i imali tako dobru reputaciju kod nas i u svetu kao i još poneki model zvučnika.No, ne može se reći da sam nepristrasan. Ja upravo slušam blago unjkavu stvar (Three) od Massive Attack-a baš na basevima sa Nd magnetima :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

inace da se ogradim, ne volim kako zvuce neo magneti. BMS 4592nd sam slusao 3 godine i odustao.....

Možda bi trebalo imati veći broj uzoraka različitih modela, i u različitim cenovnim klasama da bi mogao da se da relevantan sud. Često nešto zavisi od kvaliteta implementacije, i to po više osnova. Kod kalotnih visokotonaca ali sa neo magnetom, isto kao i za klasične feritne magnete, postoji širok cenovni raspon jedinica. Sigurno je kvalitet implementacije vrlo različit kod jedinica od 25 €/kom. i onih od 250 €/kom.edit: preteče me Zvu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

inace, vise se ne secam gde sam postavljao, moja ponuda da se prekopira geddesov OSWG sa mojih zvucnika stoji i dalje. 18" na ustima, relativno kratak, svira ko elektrostatik - nema sweet spot. ja nista slicno nisam cuo nikada. da se ne jebavate sa tim levcima za pretakanje kiselog kupusa, verujem da se vise isplati napravi dobar kalup od gipsa pa neka plasticari iz pazove liju kome treba. zabole me za intelektualnu svojinu tog prevaranta sa doktorskom diplomom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

inace, vise se ne secam gde sam postavljao, moja ponuda da se prekopira geddesova OSWG sa mojih zvucnika stoji i dalje. 18" na ustima, relativno kratka, svira ko elektrostatik - nema sweet spot. ja nista slucno nisam cuo nikada. da se ne jebavate sa tim levcima za pretakanje sa kiselog kupusa, verujem da se vise isplati napravi dobar kalup od gipsa pa neka plasticari iz pazove liju kome treba. zabole me za intelektualnu svojinu tog prevaranta sa doktorskom diplomom.

Znam da si nudio i svaki put se ujedem za tastaturu. Ako nastavim još da se mlatim sa zvučnicima, odlepit ću.

Juče umalo ne ispazarih one JBL LE15A sa kupujem/prodajem, koliko sam pobenavio. Samo mi još i ti fensi levci fale sa B&C DE500-8 ili B&C DE250-8 i da se lepo upucam.

Sve ispočetka .... opet. Kutije, skretnice, merenje .... :whiteflag:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

glede zagladjivanja Gedeletu :

ja sam za , iz istih inatnih razloga

no - em nisam iz prestonice , em bi se internet urusio da se cuje da je ZM bio u poseti kod 'Graua :sarcastic_hand: ......... tako da ce predmetnu operaciju morati izvesti neko drugi

al' racunjajte da se moze napraviti opasan projekat sa tim , s tim sto mora bass driver dovoljne brzine i definitivno u odgovarajućiju kutiju , od vrljavog bass reflexa .

i naravno - zadnja oktava da se pokrije necim dobrim

ete - kako to lepo radidu oni iz Living Voice sa onim meni predivnim gadnim zvucnjacima sto ima onu telefonjarsku trichter 'ornu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto. Polako se stvara kritična masa luđaka :)

Neskore, možeš li pronaći broj telefona tog lika koji pravi kalupe ?

al' racunjajte da se moze napraviti opasan projekat sa tim , s tim sto mora bass driver dovoljne brzine i definitivno u odgovarajućiju kutiju , od vrljavog bass reflexa .

Jedna reč. Onken :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno sam navukao tri para drivera za horne:Altec 909Altec 808, preradjen u 802i uskoro stize dugo cekani JBL 2441 Jos se lomim sta da radim za hornu :crying:Prvo sam mislio Yuichi, pa onda JMLC, pa onda Edgar Tractrix i sada anubis izadje sa ovim :whiteflag:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dal` ste bre normalni, sad pred slavu da me zgranete! nikud u taj voz bez men`!! koji ste vi bolesnici...samo mi jos to fali..bar sad bas sad nadjoste da pokrcete stare crve.. :crying:uzgred, jos sam prosle godine skontao matorca iz Vrsca koji ima aparaturu da mi skine ornu u drvencetu..jaooooooooo zifoteee...dakle ovo nevezano za yuichi i cnc.. i bas sam mirisao varijantu da se ti anubisovi levci prerade...podrazumeva se da bi cena izrade bila ididotski smesna, inace mi ne bi bilo interesantno..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda bi trebalo imati veći broj uzoraka različitih modela, i u različitim cenovnim klasama da bi mogao da se da relevantan sud. Često nešto zavisi od kvaliteta implementacije, i to po više osnova. Kod kalotnih visokotonaca ali sa neo magnetom, isto kao i za klasične feritne magnete, postoji širok cenovni raspon jedinica. Sigurno je kvalitet implementacije vrlo različit kod jedinica od 25 €/kom. i onih od 250 €/kom.

edit: preteče me Zvu.

buaxaxaxa, pa BMS 4592nd kosta 650e komad:))))

glede zagladjivanja Gedeletu :

ja sam za , iz istih inatnih razloga

no - em nisam iz prestonice , em bi se internet urusio da se cuje da je ZM bio u poseti kod 'Graua :sarcastic_hand: ......... tako da ce predmetnu operaciju morati izvesti neko drugi

al' racunjajte da se moze napraviti opasan projekat sa tim , s tim sto mora bass driver dovoljne brzine i definitivno u odgovarajućiju kutiju , od vrljavog bass reflexa .

i naravno - zadnja oktava da se pokrije necim dobrim

pih, kakvo si zlopamtilo:))) - poslacemo fijaker po tebe da ko kralj udjes u ovo jebeno selo kad se resis....

Jedna reč. Onken :)

+1

uzgred, jos sam prosle godine skontao matorca iz Vrsca koji ima aparaturu da mi skine ornu u drvencetu..jaooooooooo zifoteee...dakle ovo nevezano za yuichi i cnc.. i bas sam mirisao varijantu da se ti anubisovi levci prerade...podrazumeva se da bi cena izrade bila ididotski smesna, inace mi ne bi bilo interesantno..

da se ovo lepo napravi na drvetu mora CNC masina. nece da moze drvodeljstvo. mislim, verovatno bi i tako sviralo super, jedino sto bi kod audiofila degenerisani rezanj za racio stalno tripovao da se nesto ne cuje dobro zato sto je majstoru zadrhtala ruka.

ja bi svakako pravio od drveta. MDF-a ili od sperke za ultimativno estetsko kurcenje. ne moze od punog drveta, ce da se mrda.

fiberglas sa kojim rade camdzije ne volem. mozda nije nepraktican - cena, serije, moz se zalije bitumenom da ne zvoni - ali mi je nekako gadan. nista lepse od lepe drvene horne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e i da dodam nesto sto mi je odavno u glavi.nece da moze dvosistemski da se ovo resi. HOM su stvarni problem kod OSWG horne ako je pustis da tera preko 6-7k (ne znam tacno gde je treba kvrcnuti ali to ce se lako proveriti u praksi). a sundjer u hornu da se ubije HOM je doktorovo resenje do mojega.znaci trosistemac, pod obavezno. sa subom - cetvorosistemac. pa kad smo vec dotle dosli, sto ne uvedemo i fundamentalni low mid kanal.... buaxaxaxaxaxa......... romy mode off. :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...