Jump to content

Kuda posle Vincenta SV-236?


zdrawcke

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 225
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ubrzo posle sanacije posledica uzrokovanih nestrucnim dejstvovanjem skalpelom po PCB-u, levi kanal je proradio. Nema ama bas nikakvih sumova niti izoblicenja. Jedini problem je disipacija. Kao sto sam i sumnjao, hladnjaci na ovim HIFI2000 kutijama su prilicno anemicni. Ne pomaze mnogo ni to sto sa IRFP150 umesto IRFP240 imam dve vruce tacke umesto 4. Da nije Nelson namerno stavio IRFP240 umesto IRFP150 zbog ravnomernije distribucije toplote po hladnjaku? Probao sam da rasporedim IRFP150 svaki na svoj hladnjak, posto ove kutije imaju sa svake strane, u stvari, dva hladnjaka jedan do drugog, ali ni to ne pomaze da uspem da drzim ruku na povrsini duze od 20 sekundi. Temperatura cak opada sa rastojanjem od tacke gde je mosfet fiksiran na 'ladnjak. Termometar sumnjivog kvaliteta ne pokazuje vise od 54C, ali mislim ce pre biti oko 65C. Temperatura ambijenta u garazi nije vise od 23C.Mislim da cu morati da se vratim na IRFP240 strateski rasporedjene po hladnjacima kako bih maksimalno iskoristio raspolozivi aluminijum.Drugi problem su tranzijenti pri gasenju/paljenju napajanja. Javlja se prilicno neprijatan zvuk na zvucnicima, verovatno usled fluktuacije DC offseta na izlazima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

C4 - u paralelu zeneru - smanji na 1uF i vidi kako se ponasa pri ukljucenjuSipi ti je rekao za toplotu - 20s je vecnost ; jedino Bata Zivotinja ima volju vecu od toga ; Chuk Noris je mala beba za njega

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad ce sipi da se javi i kaze - znao sam ja

Aleph ce da prosvira sa adekvatnim kutijama , u adekvatnom prostoru

kao i sve ostalo

ako imas prostor koji nije prevelik ( ne vise od 30kvm) , ako su kutije preko 90db/W/m , ako im ne divlja modul impedanse ........

mnogo zahteva ....... al' tako je ;

moja sreca je u tome sto ja inac epreferiram kuteje koje spadaju u te kategorije , pa mi svaki amp svira - bez obzira na to koliko malo W i DF ima .

cesce se desi da probam nesto snazno , pa mi nista oko srca ne zaigra

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvucnici: Zaph Audio ZD5 i Hatt MKIIISoba 35m2, 60-100W.

ja stvarno ne znam kako si ti dosao do Aleph J posle svega ovoga - to bese prva strana teme .elem - ova govanca - http://www.zaphaudio.com/ZD5.html - nisu iz iste price sa Aleph J ; to su fifi zvucnici ;sorry za "govanca " , al' to je moj utisak i iskustvo .isto vazi i za Hatt MKIII - http://www.humblehom...m/HATT-III.htmlkako bi braca Ameri rekli - kad dodje do hedonizma u slusanju muzike - there is no replacement for displacement ;samo sa zvucnicima koji imaju i vecu efikasnost i vecu povrsinu emitovanja dobices pravu magiju sa malim i kvalitetnim ampovimasve ostalo je igranka sa trpanjem W lopatomne kazem da to ne valja - samo iznosim svoje iskustvo da sam ja odustao od tog pristupa .edit:secam se kad je David Bylynd ( norvezanin ? ) napravio Babel i sav sretan mi poslao fotke ; prostor - onako kako mali ZM zamislja norveski dnevni boavak - velika soba sva u drvetu ; a kao zvucnjaci neki fifi zvucnicici sa basom od 6.5"rekoh mu - ako ti se svidja Babel - ond amoras da ih cujes u svom prostoru sa drugim zvucnicima ;onda je on trazio savet sta i kako , i sasvim slucajno dodjoh do krokija prvog primerka PSM Eminence OB ;ostatak razvoja/price je na Big DiyA , a kasnije ( nabavkom MJK software-a ) lako se doslo i do daleko! boljih varijanti , gde se stvarno iskoristava sva magija sadrzana u prvom watu .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma i Krell KSA50 pre Symasym-aja licno ne volim te anemicne AKSA vrljvrlj ampoveevo ti amp , i to dobar amp :http://www.diyaudio.com/forums/solid-state/111756-rmi-fc100-single-stage-audio-power-amplifier.html?highlight=roender+ampimas sve u temi - i semu i fajle za pcb i sav know-howno - na tvom mestu - ja bih pre menjao zvucnike :aikido:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...