Jump to content

PC Sound Card Scope & spectrum analyser


sp300b

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 82
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 6 months later...

Имам Пакард анализатор али сам пробао и компјутер,може то да буде и употребљиво,али тражи изузетно добру звучну картицу,што боља картица то је и анализатор бољи.Код мене кад сам пробао,испод 500 Херца картица ми је катастрофа.Нисам био у прилицу да тестирам са бољом картицом,али оно што сам пробао на рецимо 5 килохерца није уопште лоше.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kolezi ManicP :cheers: mi je pozajmio EMU 0202 preko ovog vikenda, pa ćemo se malo poigrati. Već se radujem :diablo:

Right Mark Audio je zaista odlican za ono sto radi. Takodje Arta software moze lepo da odradi razna merenja. Svakako treba mati u vidu ogranicenja koja su uspostavljena samom karticom. Ukoliko je kartica 24/94 u tom slucaju maksimalno merenje koje moze da se obavi je do 48KHz. Drugi problem su probes. Idealno je koristiti osciloscope probes, ali ulazi na kartici nisu za to predvidjeni. Najbolje je koristiti kombinaciju merenja, nesto na uredjajima koji su za to napravljeni, a nesto na kartici sto moze a da se ne pravi impedance missmatch. Kompjuter i kartica su idealbi za merenje zvucnika. Merenje in circuit napona elemenata je jos uvek bolje na scope da se radi. Moguce je napraviti adaptere tako da scope probes mogu da rade i sa karticom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad probam Real Time measurement, trenutno uspevam samo kada na USB kartici postavim 44,1KHz sampling rate, a dinamika je 100dB. Videcu da li može to da se podesi malo bolje...

Ali zato...kad naidjoh na http://www.teleposti...om/emu0202.html, koji preporucuje novi driver http://connect.creat..._40_00_BETA.zip dobija se rezolucija od 192 KHz...:sporty095_2: u Real Time Režimu

post-3-0-55146600-1291404248_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali zato...kad naidjoh na http://www.teleposti...om/emu0202.html, koji preporucuje novi driver http://connect.creat..._40_00_BETA.zip dobija se rezolucija od 192 KHz...:sporty095_2: u Real Time Režimu

Spectra Pro je izuzetan software. Ja sam ga dugo koristio ranije, dok je moglo da se nadje hackovana verzija. Kasnije su poostrili rezim pa ga vise nema na netu, pa sam i ja prestao da ga koristim.Ukoliko je kompjuter normalne brzine, a kartica deluje sasvim pristojno, slazem se da ne bi trebalo da bude problema za live work.Drago mi je da si uspeo da sve sklopis i da ti radi kako treba. Right Mark Audio radi odlicno za automated measurements, a Spectra Pro je divan za rucni rad.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Spectra Pro je izuzetan software. Ja sam ga dugo koristio ranije, dok je moglo da se nadje hackovana verzija. Kasnije su poostrili rezim pa ga vise nema na netu, pa sam i ja prestao da ga koristim.Ukoliko je kompjuter normalne brzine, a kartica deluje sasvim pristojno, slazem se da ne bi trebalo da bude problema za live work.Drago mi je da si uspeo da sve sklopis i da ti radi kako treba. Right Mark Audio radi odlicno za automated measurements, a Spectra Pro je divan za rucni rad.

A što ne pitaš pravog čoveka ...imaš mail :-))Sutra ćemo se poigrati još. Probaćemo i Right Mark Audio :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je ovo Maximum koji se može postići...sa ovom karticom...i to uopšte ne deluje loše :dubbio:

Super, to znaci po cika Nykwistu mozes da radis merenje do 192/2 sto ce reci do 96 KHz. Pozdrav
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A što ne pitaš pravog čoveka ...imaš mail :-))Sutra ćemo se poigrati još. Probaćemo i Right Mark Audio :cheers:

Odlicno. Javi ukoliko imas bilo koje pitanje vezano za Right Mark. To su neki Rusi koji su napravili taj software i ja sam cak i platio za Pro verziju da bih imao ASIO support. Bez ASIO support software je free za downloadhttp://audio.rightmark.org/download.shtml
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Основна ствар о коју се "картице"саплићу је линеарност ,па то девалвира софтвер као "орган" за интерпретацију.У то сам се уверио уз компјутер и традиционални спекрални анализатор.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm, zanimljivo, „odabiranja“... Što „odabiranja“...?

Sampling Theoremkod nas se to uči i prevodi kao Nikvist - ShenonovaTeorema odabiranja - evo primera:character13:edit: u Najkraćem - dokazali su 1928. god. da se svaki kontinualni signal može verno predstaviti nizom odbiraka tog signala ukoliko se odbirci uzimaju učestanošću od bar sa 2xFt, pri čemu je Ft maximalna učestanost u spektru signal koji se odabira (sempluje). i Tako su udarili temelje digitalne tehnologije u telekomunikacijama davne 1928 godine....:respect: Klasičan primer je telefonija u kome se koristi opseg do 3,4Khz...Zato se odabiranje (semplovanje) vrši sa 8Khz i signal sa mikrofona se pretvara u niz digitalnih odbiraka...koji se na drugom kraju provlače kroz filter i analogni signal se rekonstruiše...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Основна ствар о коју се "картице"саплићу је линеарност ,па то девалвира софтвер као "орган" за интерпретацију.У то сам се уверио уз компјутер и традиционални спекрални анализатор.

Verovatno, jedino odnos cena-kvalitet je svakako na strani Sound Card-a...pretpostavljam <_<
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ahaVlada Srećkara kupio network analizer koji se krece na e-bayu od 2500-4500 $ za celih 500$sasvim ispravan !ma drago mi ko da sam ga ja kupio :air_kiss:( mada meni i ne treba - ionako nista ne radim :buehehe: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sampling Theoremkod nas se to uči i prevodi kao Nikvist - ShenonovaTeorema odabiranja - evo primera:character13:edit: u Najkraćem - dokazali su 1928. god. da se svaki kontinualni signal može verno predstaviti nizom odbiraka tog signala ukoliko se odbirci uzimaju učestanošću od bar sa 2xFt, pri čemu je Ft maximalna učestanost u spektru signal koji se odabira (sempluje). i Tako su udarili temelje digitalne tehnologije u telekomunikacijama davne 1928 godine....:respect: Klasičan primer je telefonija u kome se koristi opseg do 3,4Khz...Zato se odabiranje (semplovanje) vrši sa 8Khz i signal sa mikrofona se pretvara u niz digitalnih odbiraka...koji se na drugom kraju provlače kroz filter i analogni signal se rekonstruiše...

Sampe-ovanje je „uzorkovanje“. Nikako nije „odabiranje“. Bilo kakav odabir prilikom uzorkovanja je (sa stanovišta matematičke statistike) put u pakao... Ne biramo mi šta ćemo zabeležiti, mi, samo, beležimo stanje u zadatim trenucima. Tako i piše u NST, inače bi je bilo teško dolazati. No, šta je tu je, po meni, to je loš naziv, i to je to... Kao što se, i dalje, pogrešno, koristi „procena“ umesto „ocena“ u statističkom zaključivanju. Moj Prof. i mi oko njega, ubismo se da to „očistimo“ ali to je, dug, process... Neću Vas, više, o tome, zamarati. Morao sam da odreagujem, i to je to...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...