Jump to content

Problem sa narezivanjem audio CD-a


Rider_on_the_storm

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 42
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Са ДВД резачима имам доста искуства. Некада сам резао десетак филмова дневно. Први пут када је резач рикнуо, лутао сам као ти сада. Дешавало ми се супротно: ДВД неће, а ЦД хоће. Да не давим много, испоставља се да ласер после извесног времена потроши и не пржи довољно, наравно онај који се (много) више користи. Проблем је што су нове генерације резача све јефтиније и све лошије. На моју жалост, посла је све мање, па ми резачи трају исто, око годину дана. Препоручујем Плекстор или Пионир.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Podesavanjem offseta u EAC-u sam dobio dobro narezan disk koji ne radi u CD plejerima. Disk dobro radi kada se cita iz racunarskog DVD ROM-a i pusta u foobar-u. Problem ostaje i dalje... Trenutno mi na pamet pada misao da upropastim jos neke diskove (da kupim diskove koji nisu ni Verbatim Crystal, a ni Maxell), ali to i nije neko resenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oba playera koja koristiš su inače problematični čitači. Zna se desiti da struja lasera nije za ono što rezač napravi. Definitivno probaj na nekom drugom playeru i sa nekim drugim diskovima.Moj DVD (Denon 3910) npr. neće da čita DVD-ove koji nisu srebrene boje. E sad, kakve to ima veze s logikom ne pitaj....Isti taj rezač Samsung samo u ekstrenom kućištu pravi mi probleme. Pioneer 107 (mislim) također. HP koji sam dobio u gotovoj HP konfiguraciji napravi diskove bez greške.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas cu pokusati da nabavim Sony cd medije, koji su mi radili kao sat, a zamenih ih boljim, Verbatim Crystal. Ako naletim na jos koju vrstu, uzecu cisto probe radi. Trenutno se vrtim na Win Xp SP 3 OS-u, a greska je i dalje prisutna.Poznato mi je da moji cd plejeri nisu bas neki dobri citaci (raniji info od impulsa), ali me cudi da odjednom postaju toliko izbirljivi i prave toliki problem od rezanaca. Na Harmanu je cak i relativno nov laser.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I na Harmanu i na Technicsu postoji trimer (na Technicsu možda i više njih)kojim se može pojačati struja kroz laser. Obično je neposredno uz lasersku glavu ili na njoj. Minijaturno izgleda, to sigurno. Trebalo bi izmjeriti vrijednosti otpora na trimeru (da možeš vratiti na staro) i onda pokušati milimetarski taj trimer okrenuti. Ako ne ide na jednu stranu, onda na drugu. Upozoravam te da ovo može biti aktivnost bez povratka tj. može laser nakon toga i crknuti. Ako imaš nekoga tko je to već radio najbolje da potražiš njegovu pomoć.Ja sam ovo radio na Philipsovom CDM12.1 transportu i nekada davno na Technicsu SLPS50 (vjerojatno sličan transport ovom tvom). Na Philipsu potpuno uspješno, a na Technicsu tek sa nekakvim manjim poboljšanjem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

Da ne otvaram novu temu ajde da nastavim ovde.Čime pržite CDe? Jeste, prešao sam na Flacove, CD je u penziji ali ponekad ipak iskrsne potreba da se sprži neki CD. Probao sam sve i svašta sa manjim ili većim uspehom ( manje ili veće nerviranje). Nero 9 je prespor na laptopu, ne radi bez plugina, zezaju privilegije, Nero 6 još i najbolje obavi posao ali neće na 7ici. Razni manje poznati burneri rade kako koji, uglavnom nepouzdano (CD player ne čita a PC čita i sl....).Sad sam prešao na ROXIO i prezadovoljan sam. Veoma moćan ali neočekivano lak za korišćenje i savladavanje. Svima toplo preporučujem. 10+EDIT PS Samo da dodam da flacove reže bez ikakvih plugina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve sam te probao ali ni jedan ne moze da pridje ROXIOu. Probajte.

Burrrn je program isključivo namenjen prženju AudioCD-a, free, i za razliku od većine, dozvoljava fiksiranje brzine rezanja ispod 4X, i 1X ako treba. Roxio je sada već kao i Nero postao multipack, nije besplatan, a ne želeći da bilo šta tvrdim što ne znam, tvrdim da mi svi programi koji umeju da urade sve, ali ništa savršeno dobro, a meni treba samo jedna jedina funkcija, i baš tu jednu stvar ne rade baš najbolje, jednostavno idu na živce i klonim ih se. Tako sam prošao sa Office 2007 paketom. Nainstaliralo se tušta i tma funkcija, a meni je trebao samo jednostavan pristup excel fajlu u kojem treba da se radi sa makrom. Open Office, na žalost ne radi sa tim fajlom kako treba, Office 97 radi savršeno, ali se ne da instalirati na win7 X64... Sada zbog fajla od 200kb koji mi treba za neke kalkulacije, moram da trpim marifetluke giga-paketa svega što mi ne treba. Ne moram, ali... ma sve je jasno... Dakle, moja preporuka za prženje Audio CD-a pod WinOS: Burrrn. Reže direktno iz FLAC-a. Da i ne pričam da je mali, nezahtevan, radi i na vrhu upaljača, a kamoli na laptopu...http://www.makeuseof.com/tag/burrrn-free-utility-burning-audio-cds-flac-ogg-mp3/
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao da Burrnom sprzim USHER ov CD ( flac) i dobio cd koji se cita na compu ali ne i u CD playeru. Pre toga popizdeo probajuci sa NEROom 9( sve mane koje si izneo za mega multi giga turbo pakove vaze) da bi na kraju odbio da radi sa flacom ( instalirao plugin tj mega plugin pack) i opet neuspesno. A sporo u pm. NERO 6 nece na Win7. FOOBAR sa pluginom za snimanje se jogunio i prijavljivao bezvezne greske.Na kraju stavio ROXIO, prevuko flacove u njega i voila sve u cugu bez ikakvog zezanja. ( ne izvoljeva za plugine).Ostale funkcije (photo, multimedio...) roxioa jos nisam probavo.PS Pazi se makroa :Viannen_loungelizard: Oce da biju i uzimaju pare.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako koristiš EAC (Exact Audio Copy) za ripovanje CD-a, nema razloga da s njim i ne pržiš iste. Odlični su Sipi - Stein - Qattor predlozi, još se eventualno može dodati 'Ashampoo Burning Studio', isto dobavljiv besplatno i sa sučeljem 'na domatji jezik'. Nero / Roxio itd. iz potpuno sličnih razloga koje je naveo Stein - ne borave na mojoj mašini. Da program za rezanje komanduje mojim računarom, tj. određuje šta i kada će se raditi, preuzima kontrolu i pri tome bude 400MB (Nero) težak, više od operativnog sistema? No Way. Period. 'Ne dolaziš u obzirima' rek'o bi naš čo'ek. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Burrrn je program isključivo namenjen prženju AudioCD-a, free, i za razliku od većine, dozvoljava fiksiranje brzine rezanja ispod 4X, i 1X ako treba.

Roxio je sada već kao i Nero postao multipack, nije besplatan, a ne želeći da bilo šta tvrdim što ne znam, tvrdim da mi svi programi koji umeju da urade sve, ali ništa savršeno dobro, a meni treba samo jedna jedina funkcija, i baš tu jednu stvar ne rade baš najbolje, jednostavno idu na živce i klonim ih se. Tako sam prošao sa Office 2007 paketom. Nainstaliralo se tušta i tma funkcija, a meni je trebao samo jednostavan pristup excel fajlu u kojem treba da se radi sa makrom. Open Office, na žalost ne radi sa tim fajlom kako treba, Office 97 radi savršeno, ali se ne da instalirati na win7 X64... Sada zbog fajla od 200kb koji mi treba za neke kalkulacije, moram da trpim marifetluke giga-paketa svega što mi ne treba. Ne moram, ali... ma sve je jasno... Dakle, moja preporuka za prženje Audio CD-a pod WinOS: Burrrn. Reže direktno iz FLAC-a. Da i ne pričam da je mali, nezahtevan, radi i na vrhu upaljača, a kamoli na laptopu...

http://www.makeuseof.com/tag/burrrn-free-utility-burning-audio-cds-flac-ogg-mp3/

@Stein

Instaliraj Office 2003. Ja imam na Windows 7 instaliran Office 2003 Professional. Radi perfektno. Nećeš ni primetiti da to nije Office 97. Nakon Office-a 2003 krenuli su sa mambo-džambo kerefekama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekoh već, sa prrržilicom nisam imao nikakvih problema. Sa svim ostalima (koje sam probao) jesam. Inače, svaki put kada nađem malo slobodnog vremena i volje, a mašina nije zaokupljena nekim drugim memorijsko-procesorski zahtevnim radovima, onda sve druge lossless formate prebacujem u FLAC, iz *.cue fajlova vršim razdvajanje u pojedinačne pesme itd, uz pomoć Total Audio Converter programa. Sada sam otprilike na pola puta da mi sve bude konvertovano u formu u kojoj želim da bude. Isti program koristim kada moja draga želi da joj neka muzika bude dostupna u kolima (Blaupunkt-London; ima samo radio/tuner i USB/SD card) pa joj željeno prebacim u neki lossy format jer isti ne ume da čita lossless.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stein

Instaliraj Office 2003. Ja imam na Windows 7 instaliran Office 2003 Professional. Radi perfektno. Nećeš ni primetiti da to nije Office 97. Nakon Office-a 2003 krenuli su sa mambo-džambo kerefekama.

Fazon je što meni office 2007 i ne treba, to sam dobio. Mislim da je 2003 minimum koji se zahteva od strane SW-a... Probaćemo, hvala na savetu :)

Inače, excel mi treba samo za proračun Ackerman kompenzacije kod upravljanja na trajkovima, sve ostalo umem i sam da sračunam... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...